Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Syn miał 2,5 roku gdy złamał rękę na trampolinie - prawa ręka, złamanie gałązkowe jednej kości, 4 tygodnie w gipsie. Złożyłam o odszkodowanie z PZU, mały był ubezpieczony w żłobku, również w czasie wakacji, wypadek był w tamtym roku w wakacje, dziecko nie uczęszczało w tym czasie do żłobka, Dziś dzwonił Pan z PZU i zaproponował 400 zł. Mogę się zgodzić lub iść na komisję lekarska. Może któraś z Was miałą jakieś doświadczenia z PZU w tym zakresie. Zgadzać się?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Moja mama była w podobnej sytuacji kiedy brat złamał palce od prawej ręki podczas wakacji i poszła z młodym na komisję, po której się odwołała i w sumie mały dostał o 500 złotych więcej niż kwota proponowana przez pzu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Właśnie słyszałam, że ludzie się odwołują, walczą o więcej. A jakie argumenty Mama przytoczyła?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

u mnie bylo to sama Paulina zlamala reke w przedszkolu, dostala 1,5% uszczerbku na zdrowiu czyli 150 zl ... z czego 6o zl wydalam na temblak. wiec jesli ci zapropoowali 400 zl ja bym sie nie odwolywala.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Właściwie ja tez liczyłam, że dostane 150 max 200 zł, i uważam, że 400 to dużo. Ale wszyscy z otoczenia mówią, że mam walczyć, że nie można od razu brać oferowanych pieniędzy, że na pewno będzie się opłacało. Ale nie znam konkretnego przypadku, żeby ktoś był na tej komisji i dostał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Mój syn w zeszył roku w przedszkolu złamał,miał 4 lata.Dostał 170zł odszkodowania,również 4 tyg w gipsie:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

jesli jest tak ze jak staniesz do komisji i nie dadza ci wiecej to zostaje i tak pewna kwota? wiec mzoe warto podjac ryzyko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Właśnie te 400 nie jest chyba gwarantowane. Na komisji mogą podać swoją cenę, ale myślę, że chyba niższa nie będzie. Z jednej strony to 400 to i tak dużo, z drugiej strony jestem teraz na bezpłatnym wychowawczym z drugim dzieckiem, kasy coraz mniej, i tak siedzę w domu i myślę, czy nie spróbować co będzie dalej - nawet z czystej ciekawości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Walcz.Ja miałm inną szkodę nie na osobie tylko na samochodzie. Najpierw nie chcieli nic wypłacić bo to nie ich wina potem odwołanie do Prezydenta Gdańska i się ruszyło. Wypłacili grosze i teraz będę walczyć o wyrównanie. Samochód całkowicie skasowany a kasy 1000zł. Więc walcz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Gaga, mam pytanie, jak długo od złożenia wniosku czekałaś na odpowiedź z PZU?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

moja córka w lipscu za skręcenie kostki dostała 105zł, zależy na jaką kwotę dziecko jest ubezpieczone....
400zł to całkiem sporo na reali PZU odwołując się możesz również stracić, znajdź tabelę PZU tam są procentowe uszczerbki, wyliczysz sobie.
Ja składałam wszystko on lin i w ciągu 4 dni miałam odszkodowanie( tzn. moje dziecko)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Moje dziecko za złamanie ręki dostało 1200 zł tylko z innej firmy nie z PZU.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Po złożeniu wniosku przez internet dzwonili na drugi dzień. Miałam zdecydować, czy biorę od razu 400 zł, czy się nie zgadzam. Poprosiłam o jeden dzień namysłu i na drugi dzień Pan oddzwonił i potwierdziłam, że chcę te 400, dwa dni później były już na koncie. Złożyłam też za swoją skręconą nogę i do mnie nie dzwonili wcale. Zobaczyłam tylko na formularzu, że jest dyspozycja wypłaty, i pieniądze już były na koncie 825 zł. Nikt nie dzwonił, nie pytał czy chce, czy nie. W przypadku syna gdybym nie zgodziła się na te 400 zł, to nie muszę się stawiać na żadne komisje, tylko te wszystkie papiery wędrują do lekarza orzecznika i on decyduje, czy te 400 zł (naliczane z automatu według tabeli) to jest za dużo, czy za mało. Nie skorzystałam z tej opcji, bo bałam się, że będę musiała chodzić z dzieckiem na komisje, tracić czas itp (jak mnie inni straszyli), a okazuje się, że wszystko dzieje się zaocznie bez naszego udziału. Dziecko w żłobku npłaciło 38 zł rocznie więc myślę, że i tak dużo dostał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

a czy ma ktoś przykładowe odwołanie, od decyzji PZU za złamanie reki? jakies argumenty, na co sie powoływac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Wszystko zależy od sumy ubezpieczenia dziecka, 1,5 % uszczerbku na zdrowiu x suma ubezpieczenia.
Będziesz wiedzieć czy to odpowiednio.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Z jakiej firmy. ?Syn za złamanie. ręki ma dostać 260. złoty z Hestii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Moja córka z Compensy z ubezpieczenia szkolnego dostała za złamany piąty palec,bez gipsu tylko szyna 300 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Compensa ma ubezpieczenia szkolne?
Myślałem, że dawno je "olali" i w ramach VIG przerzucili je na Interrisk.

Człowiek się całe życie uczy a i tak głupi zdechnie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Tak mają jeszcze, i przyznam,że obsługa kontakt i szybkość niczym błyskawica😀
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

Ja za złamany 5 palec prawej ręki dostalam 600 złotych z pzu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę dziecka

A za miesiąc ile pani płaciła?
Ja mam właśnie złamaną rękę i niewiem ile dostane i chcę się dowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam wrażenie, że ubezpieczalnie zawsze wypłacają za małe odszkodowania. Trzeba się sądzić o swoje, a najlepiej to zgłosić się do firm, które zrobią to za Ciebie i będą skuteczniejsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku odszkodowań o jakich mowa w tym wątku, czyli np. za złamania, ani droga sądowa ani tym bardziej korzystanie z firm odszkodowawczych nie są uzasadnione ekonomicznie. Mówiąc kolokwialnie: nie warta skórka wyprawki.
Faktem jest, że często propozycja odszkodowania podana przez Ubezpieczyciela wydaje się zanizona. Warto się od niej odwoływać, bo nic do stracenia się nie ma i nic (poza ew. znaczkami pocztowymi;) to nie kosztuje.
Ale dobrze choćby z grubsza się orientować, czego można oczekiwać.
Tutaj jest tabela procentowego uszczerbku na zdrowiu (załącznik nr 1). Jest to oczywiście tabela stosowana w tym konkretnym towarzystwie, ale w innych TU wartości są zbliżone.
I jeśli mamy ubezpieczonego dzieciaka w szkole na SU np. 10.000 zł, nie oczekujmy, że da sie "wytargować" parę tysięcy odszkodowania za proste złamanie.
Warto natomiast pomyśleć w momencie zawierania ubezpieczenia, czy może nie zapłacić kilku złotych więcej (dosłownie, takie są wielkości składek) a mieć "lepsze", niż potem się szarpać o 100 czy 200 zł odszkodowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka właśnie dostała za złamanie dwóch kosci przedramienia z przemieszczeniem ,operacyjnie włozono jej drut a po miesiacu tez operacyjnie jej ten drut wyciągnięto i dzisiaj dostała odszkodowanie 210 złotych a w szkole ubezpieczona jest na 14000. to chyba jakaś kpina ! ubezpieczalnia nazywa się'' interrisk''. Czy wie może ktoś jak się od tej smiesznej sumy odwołać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ręka po leczeniu jest w pełni sprawna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje się że tak . Ma ćwiczyć i za miesiąc do kontroli. I własnie nie wiem do kogo się zwrócić bo ta suma za takie cierpienia wydaje mi się o wiele zaniżona. Pragnę nadmienić że operacja trwała prawie godzinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubezpieczenie NNW najczęściej zawiera składnik TRWAŁEGO uszczerbku na zdrowiu. I tak jest również w ubezpieczeniu Edu Plus w Interrisku, które najprawdopodobniej Twoje dziecko posiada.
Oznacza to, że odszkodowanie liczone jest wg stopnia upośledzenia czynności danego narządu. Jeżeli po wypadku, dzięki leczeniu i rehabilitacji, narząd powrócił do pełnej sprawności, to (zazwyczaj) Ubezpieczalni nie interesuje, jak poważny był wypadek i ile dziecko wycierpiało. Liczy się skutek. Jesli trwałych skutków nie ma, to i nie ma odszkodowania.
Tutaj masz tabelę uszczerbku dla tego ubezpieczenia. Strona 35 -> Przedramię -> "następstwa w postaci dolegliwości głównie subiektywnych" - 1-2% uszczerbku. I tyle Ci właśnie wypłacili (1,5%).
CO mogę doradzić?
Pogadaj z lekarzem (najlepiej z chirurgiem, który zajmował sie tą ręką) pokazując mu powyższą tabelę. Niech on oceni, czy stan dziecka da się zakwalifikować jako poważniejszy % uszczerbku. Jeśli tak, to wówczas jest ewentualny sens walki o wyższe świadczenie.

W razie pytań: wyguglaj sobie mój nr tel i do mnie zadzwoń, aby nie wyciągać detali na forum publicznym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok dziękuję za radę. Nie jestem biegły w internecie i nie wiem jak się gugluje. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja corka zlamala 2 kosci przedramienia z przemieszczeniem.zalozono operaxyjnie 2 druty.10 tyg.gips 4 tyg orteza.po pol roku wyciagniecie drutow operacyjnie.interrisk zaplacil odszkodowanie 1100zl.trzeba probowac pisac odwolanie.dolaczyc dokumenty.mozw sie uda.powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

@danka W sensie, że do jakiegoś prawnika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, do prawników, którzy specjalizują się właśnie w tego typu sprawach. Ja zgłosiłam się do kancelarii prawnej „Partner”. Oni właśnie specjalizują się w procesach o odszkodowania. Chyba nie muszę dodawać, że wywalczyli mi w końcu adekwatną sumę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koleżanka w podobnym przypadku długo walczyła, aż skontantowała się z Europejskim Centrum Odszkodowań i oni jej pomogli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Zajęcia dodatkowe dla 3,5latka-Straszyn (4 odpowiedzi)

witam wszystkich.od niedawna mieszkam w Straszynie i szukam jakis niedrogich zajec lub jakiegos...

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...