Poród ofiara gwałtu

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Niech się zajmą tym czym należy w naszym kraju. Zostałam zgwałcona nasz kraj z dykty w żaden sposób nie chce mi pomóc,mam straszny uraz do mężczyzn po tej sytuacji a państwo zmusza mnie do porodu i nie daje mi możliwości wyboru personelu medycznego. Zmuszają mnie ofiarę gwałtu do tego żeby moj poród odbierał kolejny zbok. Bo trzeba sobie jasno powiedzieć dlaczego facet idzie na taki kierunek, proponowałam że chce poród prywatny ale nie mam możliwości wyboru lekarza kobiety pisałam do szpitali do dyrektorów każdy mi odmawia pomocy. Jestem zmuszona jechać 1000 km rodzic bo w naszym kraju niedosc że zmuszają mnie do porodu to jeszcze nie chcą mi w żaden sposób pomóc. A proszę tylko o kobietę lekarkę obojętnie jaką ale żeby była to kobieta to nikt nie chce pomóc ofierze gwałtu. Tak samo te wszystkie fundację istnieją tylko do czerpania korzyści finansowych bo oni też mają gdzieś mój problem... Czy któraś z was panie miała taki sam problem ? Bo koszt porodu za granicą jest ogromny a chyba zostaje mi tylko kredyt i poród tam bo w Polsce nie mam już żadnego pomysłu co mogę zrobić :( a wysyłałam prosby o wybór personelu lub poród z własnym prywatnym lekarzem i odmowa w ponad 20 szpitalach a może nawet i więcej tych szpitali było... Doradzcie mi kochane czy macie jakieś doświadczenie w tej kwestii :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Poród ofiara gwałtu

Jeśli rozwazalas rzeczywiście poród prywatny to w Swissmed masz możliwość wyboru lekarza, porody przyjmują tam również kobiety.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród ofiara gwałtu

Niestety Swiss med dzwoniłam i nie ma wyboru lekarza tylko lekarze dyżurni a to loteria :( ja dzwoniłam już chyba ponad 20-30 szpitali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród ofiara gwałtu

Pani Ewo problem polega na tym że nie każdą osobę stać na taki poród, i co wtedy ? Pani Autorka tematu ma na tyle komfortową sytuację że może wziąć kredyt chociaż to nie powinno mieć miejsca w takim państwie jak Polska bo takim osobą trzeba pomagać a nie zmuszać do brania kredytu bo nie mogą liczyć na pomoc państwa. Później płacz i lament jak dochodzi do tragedii, bo dziewczyna nie poradziła sobie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród ofiara gwałtu

Kobieta powinna mieć prawo wyboru, nie powinna być zmuszana wbrew swojej woli do poddawania się badaniom przez mężczyznę doktora jeśli nie odpowiada jej to. Takie zachowanie jest równoznaczne z molestowaniem/gwałtem ponieważ łamana jest nasza intymność i nie wiele się różni to od molestowania. Moim zdaniem w Polsce powinny powstać oddziały/szpitale w których przyjmują tylko panie doktor oraz takie w których przyjmują tylko mężczyźni, wtedy każda kobieta rodząca szła by tam gdzie jej odpowiada. Kolejna opcja to mieszane personele pół na pół i jeśli pacjentka nie życzy sobie mężczyzny lekarza to wtedy opiekuje się położna i lekarka, niestety na tę chwilę jesteśmy traktowane przedmiotowo oraz jesteśmy obiektem do spełniania fantazji BDSM panów zboków wiadomo nie każdy taki jest ale niestety większość panów wybrało ten zawód z oczywistych powodów. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie zbiórki podpisów i złożenie stosownego pisma do jakiegoś urzędu,polityka,prezydenta,rzecznika praw pacjenta. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca a już na pewno nie powinno być tak w przypadku osoby takiej jak pani tj; po gwałcie, takie osoby powinny być objęte tym bardziej fachową opieką lekarską a nie narażane na kolejne cierpienia. Ponieważ domyślam się że to ogromny stres dla pani, i bardzo niekomfortowa sytuacja. Myślę że jest jakieś wyjście z takiej sytuacji, bo tak napewno nie moze zostać zaniedbany ten temat. jesteśmy kobietami i powinnyśmy mieć prawo decyzji kto nas dotyka nago kto nas widzi a kto nie, mnie też bardzo przeszkadza taka sytuacja w chwili obecnej. Bo jest to dla mnie bardzo krępujące a pani naprawdę współczuję bo domyślam się że dla pani to ogromny koszmar skoro w ostateczności decyduje się pani na poród za granicą. Jednak zdaję sobie sprawę że takich osób są setki i nie każdą stać na poród za granicą i co wtedy ? Musimy być solidarne my kobiety mamy prawo głosu nie jesteśmy w niczym gorsze. Musimy zacząć działać, chyba otworze grupę na FB bo bardzo irytuje mnie ten temat, mam nadzieję ze wspólnymi siłami pomożemy sobie nawzajem. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisałaś post jako Anonimowa, a potem sama sobie współczujesz jako Katarzyna dodając kolejne wpisy??? Ok, przeszłaś trudne chwile i jeszcze nie wszystko za Tobą. Masz prawo się żalić, rozumiem to. Ale czy trzeba w jednym wątku podawać się za 2 różne osoby i dyskutować sama ze sobą? Może czas poszukać wsparcia psychologa lub psychiatry???
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Katarzyno, Anonimie czy ile jeszcze tych kont Pani założy nie poleciłabym porodu prywatnego, gdyby Sama Pani nie napisała w pierwszym poście, że o taki się również starała.
Dodatkowo dodam tylko, że rodziłam w Swissmed i wybór lekarza był możliwy za dopłatą 1500 zł do pakiety. Także oczywiście w pakiecie tego nie było, ale taka opcja była.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytam i nie wierze. Jak można nazwać wszystkich Panów doktorów ginekologów w kraju zbokami i przyrównywać ich do gwalcicieli.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

jan korzeniewski jeden z wielu p[przykładów poczytaj sobie o tym później się wypowiadaj sam jestem facetem i mnie szlak trafia że takie rzeczy sie odwala a wy dobijacie jeszcze ofiarę gwałtu życzę wam i waszym dzieciom tego samego bo moją rodzinne to niestety spotkało poczujecie na własnej skórze to zmienicie bajere
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

W takim razie wywalmy wszystkich facetów z zawodu ginekologa i położnika, bo to MOGĄ być zboczeńcy i gwałciciele. N9iech to będzie zawód tylko dla kobiet, ale... co jeśli kobieta ginekolog będzie lesbijką?????? Czyli ani faceci ani babki nie nadają się do tego zawodu, bo każdy może być potencjalnie jakiś zboczony na tym punkcie. No ludzie, co wy macie z głową...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

najwidoczniej sama nie potrafi tego udźwignąć a jej teorie niestety okazują się prawdą jan korzeniewski wrocław jeden z przykładów obejrzyj sobie reportaż lub poczytaj fora internetowe jest tego od mnustwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Poród ofiara gwałtu

tak tak, a wszyscy dentysci to sadysci. Nie bede w ogole pisac o chirurgach bo tam to juz patola, kto normalny chciałby kroic ludzi?
Dotarlo jakie d**ilizmy wypisujesz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuje poród w domu. Położna plus dula ;) i problem z głowy!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie to dobre rozwiązanie. Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych , wszystko z ciążą ok, to jak najbardziej to dobry pomysł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Niech się zajmą tym czym należy w naszym kraju.

Niby kto?

> Zostałam zgwałcona

To temat dla policji. Nie widzę związku z tematem wątku czyli rzekomym brakiem możliwości wyboru lekarza odbierającego poród.

> nasz kraj z dykty w żaden sposób nie chce mi pomóc

Niby jak miałby pomóc?
Odgwałcić cię? ;>

> mam straszny uraz do mężczyzn po tej sytuacji

A co, jesli urodzi się chłopiec? Taki mały przyszły zbok... ;]

Twoja ciąża jest straszną wiadomością dla świata.
Czytając bzdury, jakie wypisujesz, rodzi się refleksja, że stanowczo nie powinnaś replikowac swych genów
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo jesteś Amebom umysłową albo takim konio wałem jak te wszystkie zbk Jan Korzeniewski wrocław poszukaj sobie reportaż a jest pełno takich bandytów dziewczyna ma racje i powinna móc decydować o sobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

I może decydować. Nie chce faceta przy porodzie niech wybierze kobietę. Lekarza lub położną. ma wybór, nikt jej nie broni. Rozumiem, że faktycznie jak urodzi chłopca to go odda, bo każdy facet to zboczeniec, więc jak będzie wychowywała takiego małego przyszłego przestępcę??? Jak autorka ma uraz do facetów na całe życie to syna też nie pokocha....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Obniżenie /wypadanie macicy (1227 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (36 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?