Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 236

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Pinczer to podchodzi pod ustawę o ochronie świnek morskich.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Uważam, aby skończyć z niekończącym się problemem psów oraz nie zbieraniem ich odchodów. Wprowadzić całkowity zakaz trzymania psów w granicach administracyjnych miasta. Kto chce powinien wystąpić o stosowne zezwolenie, pies powinien być zarejestrowany, oznakowany ( chip) a właściciel płacić stosownie wysoki podatek ( taki który uwzględniał by np. koszty poniesione za sprzątnie po psie itp)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

sr* na chodnik
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

jasne lepiej mieć zagryzione dziecko lub oszpeconą twarz ale honor bez skazy.

puknij się w swój pusty łeb.
popieram tę opinię 76 nie zgadzam się z tą opinią 26

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Z wypowiedzi pod artykułem na stronie tvn:
"W Skandynawii pies ,ktory pogryzł człowieka jest bezwzglednie usypiany ,dlatego ze trudno jest zwalczyc i opanowac takie instynktowne zachowanie"

Oby tak było i u nas, kiedy kolejny "grzeczny" piesek bez kagańca i smyczy rzuca się na człowieka... I pada tam pewne słowo klucz - instynkt - tego żadne "dobre ułożenie" nie usunie, zrozumcie...

Kobieta, która została ciężko pogryziona przez psy, jest w szpitalu, walczy o zdrowie. Broniła nie 9-cio letniego, a 9-cio miesięcznego dziecka.

I co Wy na to, drodzy "Mój piesek taki mądry i ja go sam dobrze wychowałem"? Potraficie sobie chociaż wyobrazić siebie w takiej sytuacji, kiedy padacie ofiarą takiego ataku? Ogromny ból, poszarpane ciało, Wasza krew dookoła? No chociaż spróbujcie, może to Was trochę ocuci...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

mnie bardziej wkurzają ludzie, którzy nie mają psa, widzą konflikt między psami i się wtrącają, że pies powinien iść do uśpienia jak jest taki agresywny. pff
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 27

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

West nie jest białą przytulanką, tylko psem myśliwskim do polowań na szczury i drobną zwierzynę.

Często ludzie kupują psy bo są małe i ładne, a tak na prawdę nawet nie wiedzą co mają. Nic dziwnego, że później są problemy z wychowaniem i agresją. Często właściciel typowym przykładem kanapowca z psem myśliwskim, któremu odbija z braku zajęcia. Najbardziej żal przypasionych huskych.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proste rozwiązanie

Nie doczekasz czasów, kiedy u nas będzie Nowy Jork. Tymczasem jest Bizancjum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: proste rozwiązanie

sprawa zasadnicza. Sa odpowiednie przepisy odnośnie wyprowadzania psów i proszę się do nich stosować. jak nie to wyprowadzić się na wieś i w ogródku sobie pieska wypuszczać, niech do woli się wybiega. Jak na razie nie działa to tak, że dzieci i nie tylko muszą wychodzić na smyczy oraz w kagańcach, tylko jest odwrotnie. Mieszkasz w mieście to się stosować do konkretnych regulacji prawnych
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Dzieci nie mają nigdzie biegać samopas. Ja jako dziecko już starsze 6-7 lat spędzałem całe dni poza domem, powrót tylko na obiad itp. I nigdy nie zaatakował mnie żaden pies z idący przy właścicielu czy bezpański. Rodzice nauczyli mnie nie podchodzić do obcych zwierząt. Po drugie miałem w domu psa więc potrafiłem ocenić reakcje zwierząt. Raz pamiętam w wieku około 8 lat podszełdem do właściciela, który wyprowadzał doga niemieckiego, spytałem czy mogę się z nim pobawić, był ogromny jak dla 8 latka. Pan powiedział, że ale może mnie przewrócić podczas zabawy i tak się stało. Potem prawie zalizał mnie na śmierć.

Obecnie mam dwa psy rasy cane corso i psy są tak wychowane, że atakują tylko w sytuacji zagrożenia, potrafią rozróżnić czy podchodzi dziecko i wykonuje niesforne ruchy czy ktoś faktycznie stanowi zagrożenie.

Z psem jak z dzieckiem trzeba go wychować wyszkolić, ja w pierwszych miesiącach życia byłem ze sczeniakami prawie 24 na dobę. Z rajcji pracy zdalnej "prawniczej" wychowałem zwierzaki nie gorzej niż większość ludzi dzieci.

95% psów to mieszańce lub psy w typie do których lista ras uznawane za niebezpieczne nie ma zastosowania.

Zresztą ta lista jest dziwna cane corso jest podobny do dogo canario nie jest na liście. Mi to nie przeszkadza nie musiałem bynajmniej zgłaszać zakupu takiego psa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: z innej beczki

I jak Wy się wszyscy, broniący psów odniesiecie do kolejnego doniesienia w mediach o tym, że kobieta leży w szpitalu walcząc o życie, bo poszarpało ją kilka "ale on nigdy nikogo nie ugryzł" psów, kiedy rzuciła się, aby ratować swoje zaatakowane 9-letnie dziecko? Właściciel oczywiście w szoku, no przecież takie grzeczne pieski.

Czy Wy na prawdę nie widzicie niczego dalej poza nos swój i swojego psa? Nie rozumiecie, że to groźne stworzenia? Mają mocne zęby i naturę drapieżnika -czy to jest za dużo do zrozumienia? Zdecydowaliście się mieć je w domu - postępujcie odpowiedzialnie wobec innych ludzi.

Już niejeden "pani się nie boi, on spokojny i dobrze wychowany" pies zaatakował człowieka, małego czy dużego. Nie zrozumiecie, dopóki sami nie padniecie ofiarą takiego ataku?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

masz rację "Jurek Ogorek" a przynajmniej Prezydent miasta wprowadził taka uchwałe.... zdaje sie ze w 2011 roku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Jeżeli pies jest na smyczy nie musi mieć załozonego kagańca,jeżeli nie jest na smyczy powinien mieć kaganiec.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

z innej beczki

Co znaczy zwrot: "z pozytywnej szkoły w Kokoszkach"?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ja też mam psa, jest psem kochanym w domu do ludzi, ale nie toleruje innych psów i jest w stosunku do nich agresywny, za każdym razem jak z nim wychodze mam stracha włanie- psy bez smyczy..on nic nie zrobi, zrobi zrobi jak inny pies jest agresywny. Ostatnio zakupiłam gaz , pomimo że kocham psiaki to nie jestem ufna do końca do nich, nawet 100 % nie dam za swojego psa a jest to West biała przytulanka ale mam charakter.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

jeśli idzie grzecznie przy nodze, to równie dobrze może iść na smyczy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Sytuacja miała miejsce na chodniku pod moim blokiem jak wychodziłam z psem na spacer, był na smyczy! Myśląc w ten sposób to też dzieci będą mogły bezpiecznie pobiegac jak będą latać samopas na zamkniętym placu zabaw, o ile ich mamuśkom będzie się chciało ruszyć tyłki żeby z nimi tam pójść! Na chodniku nie są sami i muszą się liczyć z tym ze chodzą tam również i psy!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: proste rozwiązanie

Tu się zgadzam w 100%. A nawet i bardziej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: proste rozwiązanie

Ja nie jestem arogancka, opisałam częstą sytuację która nas spotyka że dzieci podbiegaja z wrzaskiem do mojego psa i on wtedy się broni szczekając i goniąc dziecko, nie napisałam też że nie był na smyczy. Po prostu usiłuję wytłumaczyć że pies sam z siebie bez powodu nikogo nie atakuje! Po swoim psie też zawsze sprzątam wiec też nie rozumiem kąśliwego komentarza, proszę zwracać uwagę tym którzy tego nie robią! Nie rozumiem dlaczego niektórzy zawsze i wszędzie tłumaczą dzieci... im zawsze wszystko wolno? Ich i ich mamusiek nie obowiązują żadne zasady? Mój pies został niejednokrotnie zaatakowany właśnie kiedy szedł grzecznie na smyczy! Może rodzice zamiast zarzucać psom agresję powinni wyedukować własne dzieci jak sie zachowywac w obecności zwierząt które czy się komus podoba czy nie żyją z nami i obok nas i maja takie samo prawo chodzić po ziemi jak inne istoty a nie siedzieć uwiązane przy budach! Do obcego psa sie nie podchodzi, nie zaczepia, nie próbuje na siłę głaskać, tym bardziej nie przebiega się koło psa i nie wrzeszczy nad nim... wtedy pies z całą pewnoscią nie zaatakuje! Ale tego muszą nauczyc rodzice, a nie tylko mieć pretensje do innych. Jeżeli ktoś uważa ze dziecko ma prawo, proszę bardzo od tego są place zabaw, ale na chodniku też obowiązują jakieś zasady i tego należy dzieci uczyć że nie są sami i musza sie liczyc z innymi, także z tym że chodzą psy!
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Pies będzie mógł szczęśliwie pobiegać bez smyczy, jak ruszy Pani tyłek i pójdzie z nim gdzieś dalej niż na okoliczny plac zabaw dla dzieci. Decydując się na psa należało wcześniej poczytać o obowiązujących przepisach i zastanowić się, czy wystarczy siły i ochoty na ODPOWIEDZIALNE zajmowanie się pupilem.

"miałam taka sytuację ze koło mojego psa wyleciał dzieciak, wrzeszczał, wymachiwał rękami i biegł za moim wystraszonym psem i na końcu przyłożył mu łopatką w głowę.." to zdarzenie pewnie miało miejsce na wybiegu dla psów? a może dziecko przestraszyło się luźno biegającego psa, a Pani nie zareagowała? Gdyby był na smyczy, sytuacja nie miałaby miejsca.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 18