Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 236

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Osobnik ten ma dom za miastem i mieszkanie w dobrej centrum :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

nie ma to jak pieski bez kagańca i smyczy, a Ty musisz uważać na pieska żeby Cie nie pogryzł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

jeżeli piesek stawia klocek na trawie to sama korzyść bo ja nawozi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Popieram !! Niech wszyscy właściciele czworonogów zmobilizują się i wyprowadzają je na smyczy. Jednak jako kontr-warunek proponuję aby beczące/niewychowane/biegające/irytujące bachory też na smycz upinać - baa - nawet kaganiec i knebel zakładać bo potrafią zirytować znacznie mocniej niż czworonogi. Za granice miasta - osoba powyżej - niech sobie pustelnię postawi i tam dogorywa ze swoimi urojeniami psychicznymi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Tę czy tą przecież wiadomo co autor miał na myśli...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ty to jakaś psychiczna jesteś ?? Czy ujarana??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Gazem kundla i po kłopocie, jak właściciel fika - to też go gazem. Piesio bez smyczy - gaz w gotowości
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Jeśli pies nie należy do ras agresywnych i chodzi na smyczy to nie musi chodzić w kagańcu!
Jeśli właściciel trzyma psa na smyczy i mówi, żeby się nie bać bo pies nie ugryzie to pojmij kobieto, że tak właśnie będzie. Pozwól dzieciom lepiej pogłaskac takiego psa, pokaż, że zwierzęta są kochane, żeby w przyszłości się ich nie bały i nie krzywdziły.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

To ja proponuje też zabijać każdego kto zaatakował innego człowieka, niektórym też to przychodzi instynktownie. Porównaj statystyki zgonów i obrażeń ciała spowodowanych przez psy w stosunku do tych wywołanych przez ludzi :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

odpowiedz jest prosta : krzyknęła - podniosła rękę - sięgnęła po kij - JAKO PIERWSZA!!! żaden zdrowy psychicznie pies nie rzuci się na dziecko w wózku- 9 miesięcy to maleństwo ,którego zapewne nawet widać nie było zbytnio / opatulone itp. Być może maluch zapłakał a pies z ciekawości chciał sprawdzić co się dzieje.. Spanikowana matka zaczęła wykonywać gwałtowne i irracjonalne ruchy co zirytowało psa. Jest oczywiście druga możliwość - pies był szkolony w kierunku ataków na ludzi - ale to również wina CZŁOWIEKA !! Nie psa !! I droga Pani - pies zawsze SŁUŻYŁ człowiekowi - nie wiem o jakim "instynkcie" pożerania ludzi Pani mówi !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Miałam okazję oglądać rodzinę z dwuletnim chłopcem bawiącym się w "psim" ogródku..bezmyślność..?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ja nie mam ochoty, żeby mój pies bawił się z innym, wtedy kiedy właściciel tego drugiego psa ma akurat na na to ochotę.
Jeśli chcę zapewnić mojemu psu rozrywkę to umawiam się z innym właścicielem psa na spacer w miejsce, w którym psy będą mogły pobiegać bez smyczy i nie zrobią krzywdy ani sobie ani nikomu innemu. Spacerowanie z psami bez smyczy na osiedlu jest dla mnie wysoce niekulturalne i bezmyślne. Mój pies to labrador, kocha ludzi, uwielbia dzieci, ale nie lubi gdy inne psy zbliżają się do mnie i bywa w stosunku do nich agresywny, czego nie rozumieją właściciele, a później będzie płacz, że jego york ma przetrącony kręgosłup (mój pies waży 40kg i wystarczy, że mocniej takiego psiaka przyciśnie łapą).
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

To samo bym zrobił z beczącymi bachorami, januszami jeżdzącymi passatami b5, b6 w tdi czy golfami 4,5, tylko za granicami miasta ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Nie zawsze tak jest - mam labradora socjalizowanego od małego, przedszkole, kurs itd. Wszystko było ok do momentu kiedy jego pogryzła sfora wolno puszczonych psów. Od tego czasu stał się agresywny co do wybranych, napotkanych psów. Puszczam go tylko w lesie, co i tak czasem sprawia niektórym problemy.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

ojj.. to raczej była anakonda a nie pies
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

jak "łamagę" to TĘ (a nie TĄ)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

kłania się wczesna socjalizacja - biorąc psa jest się za niego odpowiedzialnym - i to wina właściciela ,ze pies jest agresywny i całe życie musi spędzić na smyczy zamiast cieszyć sie i radować zabawą i innymi psami
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Już tak nie panikujcie z tymi psami i nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Chodzi o różne psy, różne sytuacje, różne miejsca etc. Ważna jest odpowiedzialność właściciela, rozsądek i umijętność przewidywania, a nie sztywne trzymanie sie zasad: smycz i kaganiec. To zupełnie jak z kierowcami: mamy różnych kierowców, a pisząc "barany za kierownicą" ubliżamy wszystkim kierowcom, nawet tym bezpiecznym i spokojnym. Dlatego i w tym wypadku nie należy karcić wszystkich właścicieli psów i wszystkich psów. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ech, spaceruję po osiedlu z moim psem, dość dużym, ZAWSZE na smyczy, nigdy, przenigdy go ze smyczy nie spuszczam. Jak tylko widzę "bezsmyczowca", wybieram inną drogę, albo maksymalnie skracam smycz. Już nie raz było tak, że jakiś duży pies bez smyczy podbiegł, zaczęło się warczenie i psy się gryzły. Naprawdę, fantastyczna sprawa, gdy mój pies nie może się bronić, bo smycz, z tym drugim się plącze i gryzie, a właściciel tamtego z dwadzieścia metrów dalej i sobie pokrzykuje, a jego pies ma to oczywiście w czterech literach. I jeszcze często z gębą, że powinnam psu kaganiec włożyć. Heh.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

faktycznie straszne.. można dostac zawału - pies użył nosa jako śmiercionośnej broni.. masakra !
popieram tę opinię 55 nie zgadzam się z tą opinią 80