Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 236

Re: proste rozwiązanie

były nawet zajęcia z psami oswajanie dziecka i nic nie pomogło, jedyne co się zmieniło to to że jak jest pies na smyczy to się mniej boi i przejdzie obok. Natomiast te bez smyczy czy podbiegające wywołują paraliż
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Na moim osiedlu pewna kobieta puszcza swoje dwa Yorki bez smyczy i kagańca, jak można dawać takim BESTIOM swobodę??!!!!!!???
No i jeszcze właściciele Shitzhu, też często te krwiożercze bydlaki samopas chodzą!! ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Gadaj gadaj a g*wno wiesz. Macie wyprane mózgi przez telewizję. Pies ma prawo chodzić bez smyczy jeśli właściciel panuje nad nim.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 60

Re: proste rozwiązanie

Kto powiedział że tam nie byliśmy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

a moze byscie glupie baby pilnowaly swoich dzieci bo to wlasnie wasze szczeniaki trzeba by trzymac na smyczy a co drugiego w kagancu!! skoro pies biega bez smyczy znaczy ze wlasciciel wie co robi czlowiek tez ma zeby a nie gryzie wszystkiego co tylko sie rusza!!
skoro jestescie banda nadopiekunczych matek to moze zamknijcie dzieciaki w piwnicy zeby nic im sie nie stalo a zalozycielce tego watku mozna tylko zacytawac tekst z alo alo 'ty glupia kobieto"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

skąd możesz wiedzieć co Ci ludzie są wstanie wychować a co nie i czy radzą sobie z własnym życiem :D musisz zdać sobie sprawę że nie każdego interesują te same rzeczy, tak nie wszyscy jesteśmy tacy sami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Najwidoczniej ludzie są za głupi by wyczuć sarkazm.

Ja się uśmiałem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: proste rozwiązanie

Jak nie umiesz sobie poradzić z traumą dziecka sama to jest jeszcze taka instytucja jak psycholog.

Oni sobie poradzą w trymiga.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: proste rozwiązanie

mam pytanie co powie pani 6 letniemu dziecku pogryzionemu w dzieciństwie przez psa bo był bez smyczy. Moja córka nigdy nie podchodzi do psów widząc psa bez smyczy nawet 20m przed sobą paraliżuje ja to, a psy i tak do niej podbiegają wtedy dziecko ze strachu wskakuje na mnie zwracam uwagę właścicielowi a wtedy słyszę przepraszam lub wyzwiska pomyślcie czasem o innych może ktoś ma przykre doświadczenie z psem. Nikomu nie życzę tego co przeszłam i przechodzę z moim dzieckiem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

a co to za tłumaczenie? jest obowiązek chodzenia na smyczy i obowiązuje wszystkich bez wyjątku. ja mam w d.. czy mnie nosem czy łapką czy chce mnie dziabnąć. zanim tego nie zrobi to nie wiadomo. a ja nie zamierzam czekać i się przekonywać. dlatego mam gaz w kieszeni i kiedy się zbliża kundelek to po oczkach. a jakie wtedy właściciele miny robią! niestety w naszym kraju to chyba jedyny sposób nauki właścicieli idiotów przestrzegania prawa.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 31

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Napadł na mnie nie raz. i jakoś traumy nie mam,

Dlaczego pies ugryzł ? zapewne dzieciak podbiegł, złapał w nieodpowiednie miejsce i pies tudzież właściciel nie zdążył zareagować.

Mój syn biega bawi się z moim psem (owczarek niemiecki dość sporych rozmiarów) szarpie ją za sierść, za uszy za ogon a ona nawet nie zareaguje.
Więc nie mówi mi, że śmieszy Cię kobieto zdanie " nie ugryzie" bo nie ugryzie.

Pies wychowany to pies przyjazny, pies dziki jest głównie przez właściciela, nie w psach problem a w ludziach.

Ps.
Jak masz np. Traume z dzieciństwa bo się topiłaś w basenie i teraz boisz się wody, to każdy basen ma byś zamknięty albo mieć maksymalną głębokość 1metra ? Mówie oczywiście czysto teoretycznie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: proste rozwiązanie

Zrobiła byś to mojemu psu to podbiegłbym i powiedział Twojemu dziecku, że mama okaleczyłą mojego psa, i musze jej zrobić to samo.

...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Moja córka mając roczek została ugryziona gdyż właściciel nie prowadzał psa na smyczy teraz boi się ich panicznie oswajanie nic nie dało i wkurza mnie takie tłumaczenie piesek nie ugryzie lubi dzieci a skąd wiecie czemu dziecko się boi psa. Jak na ciebie by pies napadł to zmienił byś zdanie, pies powinien być na smyczy i nie ma żadnych tłumaczeń. Dla mojego dziecka widok psa bez smyczy to straszna trauma aż ja paraliżuje. Sama lubię psy ale uważam że powinny być na smyczy również na plaży.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Bzdury piszesz. Jeszcze jest ustawa o ochronie zwierząt z 2013. Poczytaj zanim napiszesz takie bzdury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Dzięki Twojej ocenie teraz jeszcze każą mieć smycz ze zwijakiem ręcznym , by jak pies jednak nie chciał wrócić z odległości 8 metrów, mógłbyś go siłą "zwinąć" do siebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Mądre rzeczowe głosy w dyskusji. A pozostałym frustratom, których nawet nie stać na zakup i utrzymanie psa polecam kubeł zimnej wody na głowę i odstawienie fantazji na temat pryskania psów i właścicieli gazem czy wprowadzania zakazów czy nakazów.

Większość z was piszących negatywne komentarze nie może sobie poradzić z w własnym życiem a daje rady innym. Ja mam zwierzę bo mam czas na nie i chęć opieki nad nim by życie miało dodatkowy sens poza podstawową egzystencją. Większość z tych negatywnie komentujących nie jest w stanie wychować zwierzęcia a co dopiero dziecka.

Pies/kot to prawdziwy przyjaciel o inteligencji/instynkcie 2/3 letniego dziecka. Życie bez zwierząt jest puste i smutne pewnie tak samo bez dzieci chociaż, brak potomków.

W domu ze zwierzakiem ludzie są szczęśliwsi, zwierzę uczy poczucia obowiązku. A nie wrócę z roboty dwa specjale pasztetowa z biedronki dres ferdka kiepskiego fakt do obejrzenia obrazków i durny serial w tv.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Dla tego psa lepiej było by wylecieć na ruchliwą ulice niż męczyć się z debilnym właścicielem.

Nie no może trochę przesadziłem, może nawet bardzo ;)

Ale każdy kumaty pojmie przesłanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Szczela laserem !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Jeśli Twój pies jest wyuczony i lata przy nodze, jeśli go zawołasz i do Ciebie przyjdzie, do spoko. Bo są właśnie tacy, co psa wołają, wołają, a ten ma go w czterech literach. :P I jeszcze nie łaska właścicielowi podejść i przypiąć psa do smyczy, jeśli się nie słucha i komuś przeszkadza. Dziwne że ci ludzie nie boją się, że pies im ucieknie, albo wyleci na ruchliwą ulicę...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Moja sąsiadka tak uczy dzieci. Psy są be, brzydkie itd. Jak się mijam (z psem) z nimi na klatce, to zaczynają drzeć się wniebogłosy, że idzie ogłuchnąć. Psa mam przy sobie, ale mimo wszystko zaczyna się denerwować w takiej sytuacji i zaczyna szczekać. W sumie to się mu nie dziwię, bo idzie ogłuchnąć. :P Najciekawsze jest to, że rodzice tych dzieci są ponoć wykształconymi ludźmi... informatyk i nauczycielka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2