Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 236

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

I rozszerzyłbym to na ludzi przy naruszeniu nietykalności cielesnej innego człowiek nawiązką ew grzywna nie mniejsza niż 20tys. I 99% januszy płakałoby, że tylko spoliczkowało sąsiada i aż 20 tys ma zapłacić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Zgadzam się w 100%

Dzisiaj się uczy nienawiści do rzeczy bo się ich nie rozumie.

Taka mniej więcej prohibicja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ja mam Owczarka niemieckiego wytresowanego i przyjaznego, jak ktoś się boi psów to niech zostawi ten strach dla siebie, ponieważ psy potrafią to wyczuć i wtedy mogą zaatakować.

Moja suczka chodzi przy nodze bez smyczy i na krok się nie ruszy bez mojego pozwolenia.

Jak się pracuje z psami to potrafią się odwdzięczyć.

A takie baby, które mają psy by mieć bo "fejm" wśród koleżanek starego pokolenia i nic z nimi się nie bawią, tylko krzyczą na nie bo coś tam się nie spodobało, ew. wyjdą z nimi na dwór by pies mógł się załatwić po 10 godzinnej obserwacji właścicielki z okna na osiedle też jest sporą łaską.

Psy nie są agresywne, jeżeli się je dobrze traktuje. To, że podbiegnie do Ciebie pies by sobie obwąchać to niczym nie grozi, jeżeli będziemy przyjaźnie nastawieni.

Ale i tak ludziom się nie przetłumaczy, że pies nie morderca a przyjaciel.

Lepiej pomarudzić na necie przed kompem się wypłakać.

Pozdro 600.

Będę chodził i tak bez smyczy z moim psem.

A tym "babom" jak je nazwaliście zabrałbym psy oddał do schroniska, albo poszukał właściciela, który naprawde chce mieć psa i się nim zajmować, a nie pierdzieć w stołek wielką spasioną d*pą.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Mnie też czasem przeszkadza, gdy czyjś pies lata bez smyczy, ale to zależy. Bo są psy faktycznie ułożone, która słuchają się właściciela i nie zaczepiają innych i są takie właśnie dzikuski. Raz miałam taką sytuację, że mały pies podleciał do mojego - on bez smyczy, moja na smyczy i też mała - i zaczął ją atakować!!! No kurde! A właściciel podbiegł, zabrał swojego psa, powiedział "przepraszam" i tyle. A gdyby coś się stało mojemu psu, to wszelkie koszty leczenia spadłyby na mnie. Tak samo jak moja była świeżo po operacji. Idzie jakiś idiota ze szczeniakiem labradora, psiak już wyrośnięty, chętny do zabawy. I zaczepia mojego psa. Właściciel wyszedł zza rogu i z tekstem do mnie: "o przepraszam, nie sądziłem że ktoś tu będzie"... Czasem chciałoby się komuś takiemu strzelić, na prawdę.
Wiem jaki jest mój pies, wiem że w kontaktach z obcymi bywa z nim różnie, więc mam go na smyczy.

Aha! Tak do tematu. Moi drodzy, uczcie swoje dzieci, że jeśli chcą pogłaskać cudzego pieska, to najpierw trzeba się o to spytać, a nie że podlatują od tyłu, wyciągają łapy, a ja nie mam nawet czasu na reakcję! Ponieważ po pierwsze, mogę sobie tego nie życzyć, a po drugie mój pies może się denerwować w sytuacji, gdy obca osoba próbuje go dotknąć i może ugryźć. Oczywiście gdyby coś się stało, to byłby ryk i niby moja wina. Ale ja psa trzymam krótko na smyczy i nie pozwalam, by ktoś go dotykał, bo wiem jak to może się skończyć.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Uważam, że to przesada, w końcu to pies, a nie smok.
Jasne, że są gatunki agresywne, albo nieobliczalne i głupie, ale są też zwierzęta spokojne. No i muszą pobiegać.
Wzbudzając w dziecku poczucie zagrożenia ze strony każdego psa, robi mu Pani więcej krzywdy niż pożytku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Dokładnie tak! Jako właściciel psa zgadzam się z tym. To właściciel musi odpowiadać za swoją głupotę, a nie psy.
Problem jednak jest taki, że w Polsce lepiej tworzyć głupie i martwe przepisy, niż egzekwować dobre przepisy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

tak, wszystko jedno; mówmy poszłem, tą łamagę, swetr i perfum. Przecież wiadomo co autor ma na myśli
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ok nie ma problemu to też dostaniesz gazem....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: proste rozwiązanie

Problem polega na tym, że ułożony pies będący na smyczy może ugryźć dziecko, które nagle do niego podbiegło. Pies, który biega luzem, nie zrobi tego. Oczywiście mówię o normalnych psach, których naprawdę jest znakomita większość.
Proszę też pamiętać, że pies stale przebywający na smyczy, może stawać się coraz bardziej agresywny.
Niestety, prawo jest tworzone dla wygody stróżów prawa, którym nigdy nie chciało się reagować na nieliczne przypadki agresji wśród psów. Dlatego ukarano przepisami wszystkie psy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Cały problem można by załatwić jednym prostym przepisem mówiącym, ze jeżeli pies kogoś ugryzie lub wyrządzi jakąkolwiek inną szkodę, właściciel psa jest z automatu karany karą finansową nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Chętnie Cię spotkam na spacerze z tym gazem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Mam pytanie: czy kiedykolwiek zdarzyło się, że pies był agresywny lub chociaż skakał na Panią lub cos w tym rodzaju?
Jeżeli tak, to od razu powinna Pani reagować zawiadomieniem na policję.
Jeżeli nie, to jednak nie wzbudzałbym w dziecku niepotrzebnego lęku przed psami.
W moim dzieciństwie obcowanie z psami było czymś normalnym. Psy biegały swobodnie po ulicach a człowiek wiedział, jak z nimi sobie radzić.
Dziś każdy próbuje zbudować swój sterylny, odizolowany świat. Pies - na pewno ugryzie i będzie wścieklizna. Kot - roznosi choroby. Dzik - na pewno zaatakuje, bo może być mięsożerny:). Lis - czego on tu szuka w mieście(!), itp, itp. Och, nasze biedne dzieci, na tyle niebezpieczeństw są narazone:))))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ciekawe czy zdążysz wyciągnąć gaz przy dwóch psach rasy uznawanej za agresywne. Jak psikniesz moim psiakom po oczach to może to się skończyć dla ciebie nie przyjemnie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Proponuję wymienić pieska na psa:)
Jako właściciel normalnego psa, widzę, że takie psy nie tolerują pseudo piesków, różnej dziwnej maści i rasy. Jak widzę takie spacerujące pieski, to jest jedyny przypadek, kiedy mojego psa biorę na smycz, bo reakcja jest podobna jak na kota.
W innych przypadkach nawet jak dojdzie do spięcia, to jest ono zwykle krótkie i pozwala wyrobić w okolicznym stadzie właściwą hierarchię.
Ludzie maja to do siebie, że cały otaczający świat próbują zamodelowac wg własnego widzi mi się i wymagają od zwierząt zachowań do których nie są stworzone;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Jak użyje kłów, będzie już za późno id...ko.
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

..

Nie dziw się, że Twoje dziecko będzie potem p******e na widok każdego psa w wieku dorosłym, jeżeli teraz jest noszone na rączkach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

jestem wlascicielem psa, wkurza mnie jak widze ze jakis inny pies biegnie luzem do mojego, bo niewiem czy nie ugryzie.

raz juz mialem sytuacje ze biegl pies i co? ugryzl - dobrze ze powierzchownie - mojego pieska.

NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!!!!!!!!

ale poradzilem sobie z tematem:

UWAGA WLASCICIELE BIEGAJACYCH LUZEM PSOW:

niektorzy mnie juz znaja :)

nosze ze soba GAZ, psikam jak tylko widze ze obcy kundel sie do mnie zbliza, najczesciej dobry wech dziala i odchodzi.

mieszkam na oliwie.

takze wlasciciele pieskow, albo smycz albo kara
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Pod pachami sobie gazem psiknij.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Jako wieloletni właściciel psa(ów) uważam, że przepisy o obowiązkowym wyprowadzaniu psa na smyczy są niesprawiedliwe, gdyż jest to zbiorowe karanie psów za głupotę pojedynczych właścicieli. Pewnie 95% psów ma gdzieś przechodzących obok ludzi, bo ich interesuje bardziej zapach pobliskiego drzewa czy krzaczka.
Niestety, obecne przepisy powstały dla wygody stróżów prawa, którzy bardzo rzadko reagują na skargi dotyczące naprawdę niebezpiecznych psów. Więc prościej było powiedzieć: od teraz wszystkie psy mają chodzić na smyczy! To trochę jak z wprowadzeniem ustawy śmieciowej, uciążliwej dla większości mieszkańców, tylko dlatego że służby nie potrafiły poradzić sobie z paroma brudasami.
Jaki jest efekt takiego prawa:
1. Smycz nie wiele daje, gdyż mogę założyć smycz o dł. 8m i efekt będzie podobny do spuszczenia psa luzem, a nawet gorszy, bo jest ryzyko, że ktoś w tą smycz się zaplącze.
2. Pies na smyczy jest bardziej agresywny, bo czuje się niepewnie. Tak więc jest większe ryzyko przypadkowego ugryzienia, gdy normalny pies (ten w ramach 95%) idzie na smyczy.
3. Pies na smyczy nigdy się nie wybiega, co na pewno ma negatywny wpływ na jego psychikę. Spróbujcie Państwo trzymać swoje maluchy na smyczy przez kilka dni;)

Moim zdaniem pies, to żywe stworzenie, które ma prawo do swobody. Natomiast to właściciel powinien być w pełni odpowiedzialny za jego zachowanie i bardzo surowo karany, jeżeli pies jest agresywny do innych zwierząt lub osób. Ale do tego trzeba sprawnej policji, która będzie reagować skutecznie na zgłaszane przypadki.

PS: Na szczęście mieszkam poza miastem na małym osiedlu, gdzie ludzie znają się nawzajem i znają swoje psy. Mój pies więc jest szczęśliwym czworonogiem, który biega swobodnie na spacerze (ale zawsze pod moją pełną kontrolą!!!). Nigdy nie zdecydowałbym sie na psa, gdybym musiał go całe życie więzić na smyczy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

dobry pomysł :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4