Studio Morena

Studio Morena powstaje przy ul. Rakoczego, w centralnym punkcie Moreny. Szybko dojechać można stąd zarówno do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska. Przyszli mieszkańcy niemal pod domem będą mieli przystanek tramwajowy i komunikację autobusową. Szybko można stąd dojść także na przystanek PKM. Rozbudowana dzielnica jaką jest Morena zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury potrzebnej ...
więcej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skąd ty wziąłeś taki wysoki czynsz.

W okna Ci nikt nie będzie zaglądał to fakt. Ale z tym widokiem na morze to przesada bo paseczek morza trudno nazwać widokiem na morze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd ty wziąłeś taki wysoki czynsz.

68 m 2 czynsz 350 zł. Spójrz na szkaradne domy hossy 400 m dalej. Ja mam widok na morze i nikt mi w okna nie zagląda. Nie żałuję zakupu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak

Jest zapis w akcie notarialnym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Linie energetyczne

W ciągu 2 lat mają być uziemione
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za Ghetto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wstydzic sie tp mozesz ty za taki wpis,kazdy kto kupil to z wyboru wlasnego a nie przymusu ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pekabex solidnie buduje już od lat

polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

35 min na odbiór mieszkania to bardzo mało czasu - podejmujesz wyzwanie czy czekasz na lepsze czasy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

13 maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki masz termin jeśli to nie tajemnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, terminy odbiorów już się pojawiły, do mnie dzwonili w poniedziałek 27 kwietnia. Bardzo szczegółowe przepisy bezpieczeństwa higienicznego spowodują, że cały proces wydawania mieszkań potrwa bardzo długo. A, i jeszcze sprawa prądu - nie ma go oczywiście, a załatwiać trzeba w biurze Energi, bo "Szybka umowa on-line" może trwać nawet półtora miesiąca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Terminy odbiorów osób kupujących w 2017 to pierwsze dwa tygodnie maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie by było, żeby ktoś tam zadzwonił. Inny niż ja bo ja ich męczę raz na 2 tygodnie i już pamiętają co mi mówili. Ciekawe na ile będą się pokrywać deklaracje wobec innej osoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Logika nie działa :) Poza obietnicą z początku kwietna, że odbiory będą proponowane zgodnie z kolejnością umów (moja -czerwiec 2017) - cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem cały czas w kontakcie z pracownikiem Polnord.

Warto pamiętać, że od momentu odbioru nieruchomości to na właścicielu spoczywa obowiązek ponoszenia kosztów eksploatacyjnych wynikających z utrzymania niniejszej nieruchomości - czynsz w skrócie. Więc w momencie jak odbierzemy płacimy 2 czynsze, bo drugi tam gdzie obecnie mieszkamy.

A z konkretów od Polnord. Około 10/04/2020 otrzymałam informację, że do końca miesiąca mają się skontaktować ze wszystkimi mieszkańcami celem przekazania konkretnego terminu odbioru. Zobaczymy jak będzie w praktyce.
I tu prośba. Ci, co kupili w 2017 niech dają znać czy już dostali termin, bo oni go dostaną jako pierwszy a ponieważ zostało 11 dni ( 9 dni roboczych) wiec z logiki wynika że rok 2017 i przynajmniej połowa 2018 powinni już dostać termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawiam się czy obecny stan części wspólnej pozwala na odebranie mieszkania.
-nasyp/skarpa od strony Piecewskiej z niewiadomych przyczyn została zabezpieczona krawężnikami tylko częściowo, w pozostałej części ziemia tylko czeka na 1szą ulewę żeby spłynąć na chodnik;
-niekompletne opasanie kamieniami cokołu, na którym jest plac zabaw;
-dziura z piachem we wnęce na placu zabawy wymaga uzupełnienia (nie chodzi o samą piaskownicę);
-źle zamontowane łańcuchy dla huśtawek na placu zabaw (będą się przecierać);
-brak trawnika, ale z tym pewnie czekają na ostatnią chwilę celowo;
i pewnie parę innych drobiazgów, których na szybko nie zauważyłem.

Gdy podpiszemy protokoły odbioru to na nas spocznie odpowiedzialność i koszt dokończenia tych prac.

BTW Czy Polnord wybrał już zarządcę?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzałbym pośpiech. Co prawda, deweloper wszystkie kwoty już ma na koncie, ale jednak ponosi całkowity koszt utrzymania i ochrony budynku do chwili oddania. Nie bardzo sobie wyobrażam odbierania mieszkanie w atmosferze " szybciej, szybciej, co się pan tak gapisz, a wirus już leci". W naszym własnym, dobrze pojętym interesie, jest taki odbiór, by przed podpisaniem protokołu dokładnie sprawdzić, czy nie ma usterek. Czasami warto zaprosić fachowca, teraz nie będzie wolno. Szczerze mówiąc, osobiście nie mam też ochoty na częste wizyty w markecie budowlanym w obecnych warunkach, a jeśli już odbiorę mieszkanie, to muszę płacić czynsz od tego momentu. Nie mam też pojęcia jak podpisać umowy z gestorami mediów (choćby prąd potrzebny już do remontu...), nie wiem czy można to zrobić on-line. Tak, że co nagle, to po diable.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koronawirus

A czy deweloperowi też nie powinno zależeć, żeby oddać mieszkania jak najwcześniej w wyznaczonym terminie, skoro już wszystko gotowe? Chyba istnieje jakiś sposób, żeby odbiory przeprowadzić, nawet w czasie trwania kwarantanny? Można przecież wchodzić pojedynczo, każdy pracownik/przedstawiciel dewelopera po kolei spotykałby się z właścicielem mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koronawirus

Polnord leci w kulki i nie ma za bardzo co z tym fantem zrobić...
Mają czas do 06.07.2020, by wyznaczyć termin wszystkich sprz danych mieszkań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Polnord

Problem w tym, że nie piszesz tego, co wynika z aktu. Jeszcze raz przeczytaj zapisy księgi wieczystej.
LIDL nie ma i nie będzie miał służebności przejazdu przędz działkę Studio Morena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...