Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisał do mnie dziś. Dobrze że tu trafiłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też dostałam wiadomość od tej osoby...Hi,Good day.I just viewed your Wedding Dress on OLX,Is it still available for sale?..Please get back to me at ( kennethlynda20@inbox.lv ) Thanks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też otrzymała sms-a z bramki zapytaniem o zakup sukni i prośbę na odpisanie na maila na adres martinsdianna9@gmail.com. Zdziwiło mnie, że sms jest w języku angielskim. Dla pewności sprawdziłam adres. Dziękuję za ostrzeżenie i przestrzegam innych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, już dostałam maila z paypal i wszystko rozumiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez dostałam taka wiadomość i konwersuje z ta osoba. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób może dojść do oszustwa. Logiczne, ze nie wysyła się towaru zanim nie dostanie się pieniędzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałem SMS zebym odpisał czy ogłoszenie aktualne, właśnie pod ten adres e-mail. Ja wejde w konwersacje chyba, ale sprawe zglosze na policje. Jeżeli nic nie zrobią to #TematDlaUwagi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam nic nie pisać, ale widzę, że wciąż ludzie się nabierają, a wyszukiwarka nie znalazła mi tutaj jeszcze jednego adresu, z którego korzystają oszuści: adasaddler@gmail.com oraz adasaddler@inbox.lv W razie gdyby ktoś nie był pewien, to też oszustwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również otrzymałam sms : " Czy twoja suknia slubna jest jeszcze w sprzedazy? odpowiedz mi na moj e-mail: mark101james@inbox.lv " oszust!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też dzis otrzymałam wiadomosc z tym emailem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też dostałam dziś SMS.by się odezwać....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga na mark101james@inbox.lv. Od razu zorientowałam się, że coś nie gra :p mam ochotę napisać mu coś ciekawego, ale boje się w ogóle wchodzić w konwersację! ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja dostałam wczoraj tez taką samą wiadomość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie taki sam przypadek- również chce zakupić suknie Lynda Kenneth... - uwaga nie dajcie się nabrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

d3bile. numer stary jak swiat a oni sie zastanawiaja czy to prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc. Wlasnie pisze z ta Osoba o ktorej mowisz. Chce kupic ode mnie towar i mowi za mam zalozyc konto PayPal bo nie ma mozliwosci innego zaplacenia za towar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łukasz
2018-07-06 20:28:44
Cześć!
dianamartins9@gmail.com to oszust. Ta osoba prosiła o pokrycie kosztów przesyłki. Firma z kurierska z Londynu, przekaz miał iść do Ługańska wg kodu, choć w danych podany był Kijów. Podrobiona wiadomość e-mail z serwisu paypal.
U mnie sukienke ślubną chce kupic. To już w zasadzie 3 zapytanie dotyczące sukienki treść maili bardzo podobna.
"If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a PayPal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzisiaj i ja dostałam maila z ofertą zakupu sukni - teraz ta osoba przedstawia się jako Kenneth Lynda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć!
dianamartins9@gmail.com to oszust. Ta osoba prosiła o pokrycie kosztów przesyłki. Firma z kurierska z Londynu, przekaz miał iść do Ługańska wg kodu, choć w danych podany był Kijów. Podrobiona wiadomość e-mail z serwisu paypal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda
2018-06-25 09:13:18
Też wysłałam przez paypal żądanie zapłaty, ale potem wycofałam. Żądanie zapłaty można wycofać. Odbiorca nie ma nic, prócz mojego maila, więc przerzuciłam jego adres do spamu i tyle. Generalnie ten sam schemat: ogłoszenie na olx, prośba smsem o maila, krótka korespondencja, propozycja transakcji przez paypal, sfałszowany dokument transakcyjny paypal (wysłany z innej domeny niż paypal) z żądaniem założenia kasy za kuriera poprzez Money Gram (prywatne nazwisko zamiast nazwy firmy)... Jeśli ktoś wyśle pieniądze, to już po sprawie. Ten sam adres - martinsdianna9@gmail.com - uważajcie!
też dostałam sms z bramki "is your wedding dress pn olx.pl still for sale? reply me back to my email: martinsdianna9@gmail.com " krótka korespondencja , oczywiście propozycja zapłaty na paypal potem odbiór sukni przez jej firmę kurierską, bez negocjacji ceny, nawet odrzuciła proponowany rabat ;) coś mnie właśnie tchnęło, że to zbyt piękne żeby było możliwe ;) i wpisałam maila w google więc już paypal-a nie założę ;) martinsdianna9@gmail.com uwaga! oszust! dziękuję wszystkim za info i ostrzegam kolejnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też wysłałam przez paypal żądanie zapłaty, ale potem wycofałam. Żądanie zapłaty można wycofać. Odbiorca nie ma nic, prócz mojego maila, więc przerzuciłam jego adres do spamu i tyle. Generalnie ten sam schemat: ogłoszenie na olx, prośba smsem o maila, krótka korespondencja, propozycja transakcji przez paypal, sfałszowany dokument transakcyjny paypal (wysłany z innej domeny niż paypal) z żądaniem założenia kasy za kuriera poprzez Money Gram (prywatne nazwisko zamiast nazwy firmy)... Jeśli ktoś wyśle pieniądze, to już po sprawie. Ten sam adres - martinsdianna9@gmail.com - uważajcie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...