Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
Potrzebuję od Was informacji, gdzie najlepiej jechac z maluchem we wrzesniu? Synek bedzie mial 20 miesiecy, chcemy jechac z jeszcze jedna bezdzietna para. Chcielibysmy polenic sie na basenie ale i zobaczyc cos blisko, wiec hotel na odludziu nie wchodzi w gre....
Myslelismy o Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Turcji... Jaka temperatura jest w tych krajach we wrzesniu?
Podpowiedzcie cos swiezego (wiem ze sa stare watki) ze swojego doswiadczenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

My z dzieciakami w podobnym wieku zwiedziliśmy Grecję, Wyspy Kanaryjskie, Maltę, Egipt, Chorwację, a w tym roku jedziemy do Bułgarii. Najbardziej przyjazna dzieciom pod względem temperatur i plaży była chyba Grecja...W Egipcie było zbyt gorąco i dopadła je biegunka, na Kanarach też było super, bo wiał lekki wiaterek. Chyba najbardziej polecam Grecję, Kanary lub Maltę. W Chorwacji jest bajkowo, tylko że plaże skaliste, nie ma typowego piasku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Ja polecam Turcję. Byliśmy właśnie we wrześniu z dziećmi. Woda w morzu cieplutka, temperatura powietrza koło 30 stopni. Byliśmy w okolicach Side. Plaże fajne, piaszczyste. Niedaleko rzeczka, w której rano można było oglądać pływające żółwie. Dolmuszem pojechaliśmy sobie do Side obejrzeć starożytne ruiny i pospacerować. Nie mieliśmy w planach zwiedzania, ale tak nic nie zobaczyć, to też było nam głupio ;)
Kanary też polecam. Mieliśmy okazję być na Teneryfie. Można się pobyczyć, ale można też wynająć autko i pojeździć po wyspie. Temperaturowo super.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

My w zeszłym roku byliśmy we wrześniu w Bułgarii. Pogoda taka że 3 dni poleżeliśmy na plaży a pozostałe 4 były ciepłe, ale nie gorące, także uważam że pogoda dla dzidziusia ok, ale już do smażenia się przy basenie to nie bardzo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Ja też byłam we wrześniu w Turcji k.Side i było grubo ponad 30 stopni,byłam z czterolatką,która ie wychodziła z osłoniętego brodzika było tak gorąco no ale na szczęście miała jeszcze kids club i zajęcia,na plażę chodziliśmy dopiero k.16 h,z 20 mc bym się nie zdecydowała może w październiku wtedy tam są niższe temp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Polecam Greccje. My bylismy rok temu na Kos koniec sierpnia/poczatek wrzesnia. Wg mnie od wrzesnia bylo troche chlodnawo, ale jesli ktos boi sie ze dzieci nie zniosa upalow to powinno pasowac-temperatura byla ok 27C
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

dziekuje za podpowiedzi :)
Bulgaria w takim razie odpada bo chyba nie chce ryzykowac ze bedzie slaba pogoda... moze w przyszlym roku w lipcu :P
czyli zostaje Grecja i Turcja chyba

jeszcze jakies opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

hop hop
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

My byliśmy z 18 miesięcznym synkiem na Wyspach Kanaryjskich na Fuercie ale w sierpniu bajka polecam. Teraz lecimy z 3 i 15 mies, do Grecji na Kretę i mam nadzieję, że też będzie super W Turcji byliśmy ale sami na początku września i fakt było gorąco. Na Fuercie tej temp. tak się nie odczuwa wieję przyjemny wiaterek bajeczne wakacje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

My byliśmy w Turcji we wrześniu z 6 m-cznym dzieckiem i było 35 stopni ,barzdo gorąco,powiedziałąbym,ze za gorąco.
Bardziej polecam wyspy kanaryjskie lub Grecję.Mój syn często ma biegunke na wakacjach zagranicznych a w Grecji na Rodos i Zakynthosie nie miał.Krótki przelot do Grecji to tez wielki plus.Na Fuerteventurze byliśmy w listopadzie wiec nie wiem jak tam jest z pogodą we wrześniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

dziekuje za informacje :)
faktycznie grecja wygrywa
a jak tam jest biorac pod uwage "rewelacje polityczne"? nie ma sie czego bac? np ze nie bedzie kasy w bankomatach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Na dzień dzisiejszy euro musisz mieć ze sobą ,na płatności kartą też nie ma co liczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

zdecydowalismyy sie jednak na Bułgarie od 1 do 8 wrzesnia. trzymajcie kciuki za pogode :P
dziekuje za wszytskie podpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

polecam kretę, jest piekną, super plaże, dobra kuchnia i ciekawe miasta, najlepiej gdzieś w pobliżu Chani
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

a gdzie dokładnie do bułgarii lecicie? jaki hotel?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Słoneczny Brzeg, hotel Tiara Beach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

Ja polecam również Orchidea w Albenie Bułgaria. Fantastyczna plaża i figloklub.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wakacje za granicą z dzieckiem 20-miesiecy we wrześniu, podpowiedzcie :)

u nas super się sprawdziła Tiara Beach :) Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak ta Bułgaria na początku września ? Udała się pogoda ? Wybieram się 7-14 września i już martwi m nie kwestia pogody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To już bardziej na przyszłość. Z własnego doświadczenia podaję kilka hoteli idealnych na wrzesień.
Generalnie szukaj przez Travelplanet. Mają wszystkie biura podróży i dostaniesz w cenie ubezpieczenie od bankructwa BP.
Polecam np. Imperial Belvedere na Krecie, Acapulco Resort na Cyprze, Evenia Olympic Park w Hiszpanii.
W każdym przypadku we wrześniu pogoda już będzie atrakcyjniejsza pod dziecko - bez takich upałów.
Najcieplej na Cyprze, najchłodniej w Hiszpanii (w tej części). Zatem kwestia taka, czego potrzebujecie.
Wszystkie hotele na poziomie cenowym około 2,5 tysiąca za tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak już ktoś wspomniał Grecja to fajny i niedrogi kierunek ;) Byliśmy w zeszłym roku i było naprawdę super. Kiedy planuje się podróż warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Rodzinny wyjazd to naprawdę miłe chwile, ale niestety zawsze może przytrafić się coś nieoczekiwanego. Ja korzystam z https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne/ mają bardzo wiele do zaoferowania m.in zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu czy pomoc tłumacza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie w góry z dzieckiem na wakacje-miejsca godne polecenia (172 odpowiedzi)

Jak co roku chciałabym pojechać na urlop w góry. Byle nie do Zakopanego- tam byłam już wiele...

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...