Zakup mieszkania na kredyt

Witam . Planuje zakup mieszkania i mam kilka pytań z tym związanych.
1. Jeśli bank przyzna mi kredyt ,a będę chciała zmienić pracę w najbliższym czy późniejszym czasie będą wiązaly się z tym jakieś konsekwencje?
2. Nie mam raczej zbyt dużego pojęcia w tych tematach dlatego też chciałabym wiedzieć czy najrozsadniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pośrednika ?
3. Czy to prawda że najlepiej w pierwszej kolejności zacząć od pytań o kredyt w swoim banku ?

Bardzo proszę o odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup mieszkania na kredyt

Czy mieszkanie można w każdej chwili wynająć komuś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli dostaniesz kredyt to nikt Ci nie zabroni zmienić pracy. Pośrednik nie będzie Ci potrzebny jeśli już znalazłaś mieszkanie które spełnia Twoje oczekiwania. Prędzej doradca finansowy się przyda ale też nie koniecznie, jak masz czas to sama porównasz oferty banków jeśli chodzi o kredyty. Wystarczy odwiedzić kilka wiodących i już masz rozeznanie. Możesz zacząć pytać w swoim banku tam dostaniesz kredyt pewnie bez problemu ale wcale nie znaczy że na najkorzystniejszych warunkach dlatego lepiej porównać kilka banków. Jestem w trakcie załatwiania formalności i kredytu na mieszkanie na osiedlu gdańskie tarasy i też jeszcze nie wiem wszystkiego ale większość już ogarnęłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. NIE
2. NIE
3. TAK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sumie też bym tak odpowiedziała zależy jeszcze w jakim banku autorka ma konto, bo ja znalazłam lepszy kredyt niż ten w moim banku więc oczywiste że skorzystałam z niego przy zakupie mieszkania na gdańskich tarasach, miałam spory wkład własny więc może to też mieć wpływ na oferty banków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.Nie ma problemu, dopóki wpływa rata, bank nie zadaje pytań, a nawet jeśli zadaje to nie pyta gdzie pracujesz tylko pyta kiedy dostanie swój hajs. reszta jest mało istotna.
2.Jeśli mieszkanie jest ze sprawdzonego źródła to nie ma takiej potrzeby, bardziej potrzebny jest raczej notariusz który wie co należy sprawdzić przed zakupem i umie przetłumaczyć umowę kredytową czy wstepną , warto zainwestować w konsultację prawną nieruchomości iumów z niej związana - to się opłaci, pośrednik czy doradca już niekoniecznie, oni mają swoje interesa które mogą nie być zbieżne z twoimi.
3. Różne banki mają różne produkty finansowe, mój miał i ma beznadziejne hipoteki
4. Mieszkanie w kredycie mozna użytkować jak swoją własność. Wynajmować, przerabiać, a nawet można takie mieszkanie sprzedać jeśli przyjdzie taka potrzeba (za zgodą banku a w 99% taka zgoda jest bo to oznacza kasę dla banku za wcześniejszą spłatę) takie mieszkanie na racie różni się tylko tym, że nie można na nim ustanowić zastawu na hipotece
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie zamówić tanie okna pcv (16 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...