Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Dziewczyny mialyscie problem z dzieckiem, wstrzymujacym kupke? Jesli tak, co z tum robilyscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Moje dziecko nawykowych zaparc dostalo w 6mc zycia(zdiagnozowane),dzis w wieku 3 lata nadal ma zaparcia,robi na nocnik i to byl przelom pozytywny.Zdarza sie bardzo rzadko powiedzmy raz na miesiac ,ze powie chce kupke.Musze jej przypominac codziennie siadaj na nocnik i zrob kupe,oczywiscie nic na sile.Nie zmuszam jej ale co drugi dzien nie ma wybacz musi zrobic.Bo wiem,ze 3 go dnia bedzie jeszcze gorzej.Na szczescie juz rozumie i potrafie ja przekupic np lizaczkiem albo drobiazgiem i zrobi.Dr Radys powiedzial tak : Usiadzie na nocnik nauczy sie efektywnie przeć problem zniknie.Rzeczywiscie pomoglo moze nie do konca ale odstawilismy xenne na ktorej dziecko bylo 2,5 roku prawie codziennie.Lekarze mowili xenna szkody nie zrobi a zaparcie jest gorsze.powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Probowalam dawac laktuloze, ale nie dziala. Czopki raz pomoze a raz nie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Laktuloze polecala pediatra ,gastrolodzy (w tym dr Marek) polecali xenne.Laktuloza u nas tez nie dzialala ona tylko daje przepraszam poslizg a xenna junior ta kupke rozrzedza ,ze tak powiem.Xenna nie uzaleznia takze moze byc stosowana dlugo.Czopek to trauma dla dziecka wiem po swoim i to ostatecznosc.Czasem moja postrasze czopkiem (wiem ,ze to okropne ale wole zeby zrobila kupe i posune sie nawet do takich gróźb).Zbyt wiele wycierpialysmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Dzieki, jutro kupie xenne. A ile saszetek jej dawalas jak miala 2,5 roczku? Maxymalna zalecana ilosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

2 saszetki rozpuscic w pol szklanki wody ,to jest maksymalna ilosc.My dawalismy codziennie najlepiej duszkiem wypic.Mozesz pozniej zaczac zmniejszac,poltorej saszetki itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj dziecku codziennie do zjedzenia miseczkę borówek póki jeszcze sezon, a potem jak się przyzwyczai, to może zacznie robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jagody, borówki - hamują biegunki, czyli w przypadku wstrzymywania kupy dojdzie jeszcze zatwardzenie, ja odradzam, szybciej suszone śliwki, one powinny "ruszyć".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Surowe owoce przyspieszają perstaltyke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nieprawda, borowki są bogate w błonnik i pektyny wiec ulatwiaja proces przeczyszczania organizmu. Poza borowkami na zaparcia u niemowlaka polecam wam podawac odpowiednia ilosc plynu - herbatki, odpowiednie soczki, Do tego trzeba pamietac o ruch u dziecka, bo to pobudza organizm. Mozna tez zapewnic maluszkowi odpowiedni masaz . przeczytajcie same https://hipp.pl/zywienie-0-1/poradnik/zdrowie-i-rozwoj-maluszka/trawienie-u-niemowlat-jak-postepowac-gdy-maluszek-cierpi-na-zaparcia/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas zadziałała laktuloza. To nieprawda, że ona tylko daje "poślizg" - rozmiękcza, że tak powiem, kupę, powoduje, że zostaje w niej więcej wody. Ale 1) nie działa od razu, 2) trzeba przy jej podawaniu dużo pić. Przy mniejszych zaparciach pomagały też Kubusie (błonnik). No ale kluczowe okazało się chyba jednak oswajanie tematu - czyli doprowadzenie do tego, żeby córka nie chciała wstrzymywać kupy. dużo rozmawiałyśmy, czytałyśmy, oswajałyśmy temat. W końcu przeszło, ale było to ładnych kilka miesięcy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile coreczka ma lat jesli moge zapytac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja ma 3,5 lat. Ostatnio stwierdzony refluks i własnie okropne zaparcia... Byłysmy ostatnio udr. Marka. Zalecil przez miesiac kuracje z dicop*g junior. Przez pierwszy tydzień 15 gram raz dziennie, drugi tydzień 10 gram i kolejne 2 tygodnie po 5 gram. Rozpuszczac w 50 ml i popić250 ml w ciagu godziny. Najlepiej zeby byc w poblizu toalety zwlaszcza na poczatku. I prowadzic dziennik wyproznien... U nas motywacja w postaci naklejek nie dziala :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dicop@g albo Xenna Junior - laktuloza nic nie pomagała, męczyłam się z tym problemem przy starszej córce do 4 roku zycia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz 4.a jak walczyliśmy miała około 2,5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Moje dziecko miało zaparcia nawykowe przez 1,5 roku. Lekarze mieli racje jedynie w jednym- ze trzeba doprowadzić do miękkich kup i to długotrwałe, żeby dziecko przestało się bać robić kupę. Próbowałam wszystkich specyfików które są na rynku i nic nie pomagało długotrwałe. Lactulosum wręcz po dwóch m-cach zaczęło zatwardzac. Próbowałam cieplej wodyn z rana- nie chciała pic. Smarowałam kremem na hemoroidy bo jest lekko znieczulający. Doszło do tego ze moja mała robiła kupę raz na tydz i to po lewatywie. Dramat był straszny, stres okropny wiec napisze jak ja z tego wyleczyłam- sama, bo żaden lekarz jakos na to nie wpadł. Sposób prosty- siemienie lniane. Codziennie rano i wieczorem robiłam jej napar z siemienia lnianego i dawałam z miodem. Ponieważ było to słodkie moja córa bardzo lubiła ten napój. Po ok tyg te kupy się unormowaly. Potem musiałam zmniejszyć dawkę bo robiła za luzem kupy. Polecam wam to bo nie ma w tym żadnej chemii a zawartość błonnika jest tak duża ze super reguluje wypróżnienie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Ania a jak jej dawalas 2x dziennie to ile tego bylo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Tak na oko to łyżeczka , półtorej do kubka, potem zalewałam wrzątkiem i zostawiałam do rana. Tak 1/3 szklanki. Rano przelewalam przez sitko i dodawałam trochę gorącej wody żeby było cieplawe. Czasem mieszkałam łyżeczka w tym sitku żeby gluty jeszcze wydobyć a raczej taka piankę :) dodawałam miodu tak żeby było słodkie i tyle. Musi być dobrze słodkie żeby dziecko wypiło i lepiej jaki esy lekko ciepłego konsystencja tego jest taka gestawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Dzieki, czekam na dostawe miodu i tez sprobuje. A jeszcze zapytam, jak juz sie te kupy wyregulowaly to juz odstawilas to siemie czy raz na jakis czas jeszcze jej dajesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie dawałaś jeszcze dziecku miodu, to najpierw sprawdź, czy nie ma alergii - miód to silny alergen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daje miod od bardzo dawna, takze jest sprawdzony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak mi się wydawało ze już jest super to odstawiłam. Po jakimś czasie zaparcia wróciły ale bardzo szybko je zlikwidowałam i już prawie rok jest spokój. Teraz raz na jakiś czas jej robię ten napój jak widzę ze ma kilka dni twarde kupy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam ze chodzi o całe ziarna siemienia :) mam nadzieje ze Ci się uda i ze dziecko będzie chciało pic. Ja mojej wkręciłam ze to napój piękności :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez jej bede musiala cos naopowiadac :) dzieki za podanie tego sposobu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zaparcia nawykowe-wstrzymywanie kupki u dziecka

Ja w sytuacji podbramkowej podaje czopka Eva qu dla dzieci, bodajże bambini w nazwie. Kilkanaście minut i po sprawie. Na szczęście ostatnio mała nie ma żadnych problemów i mam nadzieję, że tak pozostanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rewelacyjnie działają borówki amerykańskie- kazdego dnia,herbatka z lekkim siemiem lnianym i woda z cytrynką - na czczo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie też jestem za czopkami w sytuacji, kiedy dziecko faktycznie ma kilkudniowe zaparcie lub nie może się wypróżnić z powodu twardego kału. Czopek od razu po zaaplikowaniu rozpuszczając się delikatnie musuje i rozmiękcza kał, nie przeczyszczając. Dziecko max po kilkunastu minutach robi kupkę bez żadnego bólu. Warto jednak poznać przyczynę zaparć jeśli się powtarzają mimo, że dziecko zdowo się odżywia i wypija odpowiednią ilość płynow. U nas wyszla alergia pokarmowa i po wyeliminowaniu alergenu córka nie ma już zaparć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Używam tych czopków i uważam że dla dzieci to jest najlepsze rozwiązanie, aby zlikwidować zaparcie. Smaruję czopek oliwką i wkładam z łatwością. U moich dzieci się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stosowaliśmy czopki evaqu bambini gdy synek miał problem z zaparciami. Zaczęło się ok 2 roku życia, gdy zaczął korzystać z nocnika. Czopki podałam kila razy i zawsze pomagały. Dla mnie bardzo ważne jest to, że pomagają regulować wypróżnianie a nie uzależniają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mojemu dziecku też podaję takie czopki, nie zdecydowałam się na środki doustne, bo wolę bezpieczniejszą metodę. Te czopki nie wchłaniają się, nie przeczyszczają, a jedynie wywołują naturalne wypróżnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy i najbardziej skuteczny sposób u nas to były czopki evaqu bambini. Szybko pomogły pozbyć się problemu z zaparciami. Są bezpieczne dla dzieci. Córeczka na spokojnie pozwalała je sobie aplikować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak dziecko może sobie z tym poradzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli chodzi o zaparcia u dzieci to ja polecam czopki eva qu dla dzieci. działają bardzo dobrze i łagodnie. Co najważniejsze są skuteczne i dziecko czuje się lepiej i ma lepsze samopoczucie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Marlena też stosowąłam te czopki gdy synek miał zaparcia. Bardzo mu pomogły. Działają miejscowo rozpuszczając co trzeba i w ciągu kilkunastu minut trzeba siadać na nocniku. Szybko, ale nie gwałtownie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas również sprawdziły się bardzo dobrze czopki evaqu bambini. Synek miał olkropne zaparcia - płacz i ból brzucha na porządku dziennym.
Czopki pomagają regulować wypróżnianie, działają miejscowo. Są bardzo skuteczne i bezpieczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czopki evaqu bambini dają radę bardzo dobrze. Naturalne a więc bezpieczne dla dzieci. Działają szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...