amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Jestem pracownikem sluzby zdrowia.I chcialbym tu przestrzec ludzi przed kupnem piesków marki amstaf , doberman , rotwailler.Nie są to psy do hodowli w domu albo jakiejkolwiek chodowli.Dzis mialem nastepny przypadek jak mily dobermanek o malo co nie zagryzl swojej pani.Miala pogryzioną glowe , kończyny.A mamusia tej wlascicielki powiedziala ze rwreszcie uwierzyla że takie milutkie psy mogą zrobić tyle krzywdy.Dla mnie ludzie ktorzy choduja takie psy nie maja wogole wyobrazni.Myślą że są kimś ważnym bo ma takego pieska.A szczegołnie widać takie piesuncie u panow ktorzy ubierają sie w dresiki.A najlepszy jest numer jak male dziecko ma na smyczy dobermana,hhahahahah. Jak co do czego to ciekawe jak go powstrzyma.A rodzice gdzie są? A czasami chodza bez smyczy a co najwazniejsze bez kagańcow.Nie jestem wrigiem psow ale wrogiem tych ras i wrogiem wlascicieli tych milutkich pieskow.Dobranoc
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 66

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Nie mam psa z wyboru. Nie znam się na rasach, ani ich przyzwyczajeniach, jednak wydaje mi się, że nie wszystkie zwierzęta nadają się do życia w bloku. Przykład z mojego otoczenia- bernardyn w mieszkaniu 50m. Nie wierzę, że pies jest równie zadowolony jak właściciel. Decydując się na pupila, trzeba uwzględnić jego potrzeby i nasze możliwości.
O sprzątaniu nie wspomnę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Jak ktoś nie ma domu to trzyma w mieszkaniu proste;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

NIe rozumiem jak psa wogóle można trzymać w bloku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

każdy pies zagraża chodnikowi, niektórzy właściciele sprzątają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Myślę, że wyolbrzymiasz. Pies to zwierzę i jako takie zawsze będzie stanowić zagrożenie dla otoczenia, no chyb, że ratlerek (wtedy mniejsze). Nie wiadomo do końca czego można spodziewać się po cżłowieku, a co dopiero po psie. Każda rasa może mieć odpały, więc nie generalizuj proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Wiesz.... minęło 10 lat ale natknęłam się na ten wpis i aż mi się nie dobrze zrobiło. Powiedziałabym raczej Twojej matce: załóż prezerwatywe albo urodzisz potwora. wybieraj.
A wszystkim którzy myślą podobnie ale nie są jeszcze straceni polecam to: https://www.facebook.com/dobermanpinscher3/photos/a.10151603750050782.1073741830.173864765781/10151881682770782/?type=1&theater
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

pierdu pierdu... tak to jest jak się psa rozpuści...wtedy nawet ratlerek czy york jest agresywny i gryzie do krwi...różnica polega tylko na tym, że duże psy mają silniejsze szczęki i robią więcej szkód...owszem, są rasy, które mają genetyczną tendencję do agresji...ale tendencja nie oznacza,że od razu rzucają się na ludzi z zębami. AGRESJĘ PSA POWODUJE NIEWŁAŚCIWA TRESURA A NAJCZĘŚCIEJ JEJ BRAK!!! jeżeli wiemy, że jesteśmy niewprawieni, niekonsekwentni i bez pojęcia o wychowaniu psa to wybierajmy rasy bardziej uległe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Admina jak admina, większość praw jest ustalanych przy innym stoliku.. ja mogę jedynie przekazywać ostateczne decyzje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

A słowo admina jest tutaj prawem. :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

http://forum.trojmiasto.pl/Zamykanie-starych-tematow-t494477,1,40.html

Taka decyzja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

A Ty co? Archeolog?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

chyba ci też nie !!!!!! Jeszcze mniej psy maja w azylach!!!!! Wszystko zależy od tego w jakiej rodzinie są bo często nastroje i sytuacje w rodzinach przenosza się na psa!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

to nie psy sa winne tylko ludzie którzy niewłaściwie z tym psem się obchodzą!!!! No i te rasy też stworzyli ludzie!!!! Owczarki niemieckie sa jeszcze gorsze -przypomnijcie sobie czasy II wojny światowej!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

miałem 15 lat dobermana i proszę mi wierzyć że nie ma lepszego obrońcy i przyjaciela ten pies potrafi kochać.Był karnym psem i niesamowicie inteligentny,znał moje spojrzenie moje humory i reagował na to.Niekiedy gest z mojej strony starczał do posłuszeństwa,nigdy nie wykazywał agresji na ulicy w przeciwieństwie do ogrodu który był jego królestwem.Ale na to pozwalałem ja.Mojemu goliatowi mogłem bez obawy zostawić otwarty dom ,zmieniało się to kiedy wracałem.Polecenie pilnowania wnuka skutkowało tym że nawet muchy były w niebezpieczeństwie.żmijowate oczy skutecznie ostrzegały każdego.Zwolnienie z polecenia skutkowało tym że stawał się innym psem,i dlatego nigdy nie zrozumie że są to psy mordercy.Wiem jedno że nie pies jest winny ale właściciel i metody wychowania.Tacy ludzie nie powinni wychowywać nawet chomika wtedy by wróciła wiara w brak agresji tych ras.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Zgadzam się z 1000% z wypowiedzą Pana KrzyśkaK. Ludzie przestańcie tworzyć mity!!!!!!!!!!1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

bo lablador nietresowany jest jednym z głupszych psów. nie trawie tej rasy - labków, mam przez jedno takie ścierwo blizny na nodze (podczas biegania/treningu podleciał i z warczeniem doskoczył mi do nogi bez powodu, właściciel źle na tym wyszedł a pies cały czas jest puszczany na osiedlu więc nie zostało mi nic innego jak spuścić mojego gdy wyleczyłem noge, lablador ten jest agresywny dlatego też został mocno poturbowany przez mojego asta) . od tej chwili facet omija mnie z daleka a przy okazji zarobiłem i dostał 5stów :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

hahaha, no nie wytrzymie. uścisk psich szczek ma kilka ton haha co za bzdura ścisk krokodyla nie przekracza 400kg, za dużo bajek :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Nie urażając tutaj nikogo ale osoba wypowiadająca się że pracuje w służbie zdrowia to chyba jako niskiego rządu salowa pisząć HODOWAĆ przez "ch" nie uważam żeby wypowiedz kogoś takiego wpłyneła pozytywnie na opinie czytelników. Nikt ale to nikt nie ma prawa wypowiadać się na tematy których sam nie doświadczył bo nie ma o nich pojęcia a wiedzą czytana to nikła teoria. Wszystko zalezy od wychowania psa i od jego genów, przede wszystkom jednak ułożenie. Mam z psami bardzo wiwlw do czynienia i to właśnie ast nadaje się idealnie na psa domowego bo jest to rasa średniej wielkości o krótkiej sierści, która jak to TTB bardzo przywiązuje się do ludzi. I nie porównujmy dobermana do amstaffa bo przeznaczenie tych psów to 2 różne bajki. Doberman był stworzony do zagryzania LUDZI natomiast nie tyle ast co pit do walki ze zwierzetami, osobnik z TTB który przejawiał agresje w stosunku do człowieka był eliminowany. Proszę sobie wyobrazić na chłopski rozum 2 walczące psy w klatce a przy nich 2 właścicieli i sędzia (psy walczyły miedzy sobą, nie mogły atakować człowieka). Nabyłem psa typu american stratfordshire terriera w celu aby z nim ćwiczyć, uprawiać sporty i dlatego że idealnie nadaje się do mieszkania i domu jak równiez jest oddany rodzinie, inteligencją przewyższa mase ras i doskonale orientuje się w sytuacji nie ejstem dresem bo pracuje w firmie państwowej (budżetówka). Ale czuby też się zdarzają kupujące psy pod wpływem impulsu dla szpanu dlatego wypowiedz ww bezzasadna, Jeszcze raz powtórze 90% to wychowanie/ ułożenie psa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

no nie... no po prostu kur.. no nie.

Jak mozna pisac takie glupoty? Pies jak kazdy inny, to zalezy od wlasciciela jak sobie takiego psa wychowa!

Przyznam szczerze, ze nawet polowy postow tu nie przeczytałam, ale glupota niektorych mnie przeraza. Ja sie rozpisywac nie bede, zapraszam chetnych na poznanie mojej suczki pitbullki najgrzeczniejszejszego i najbardziej uczuciowego psiaka jakiego kiedykolwiek w zyciu widzialam.
Teraz kupilam tez buldozka francuskiego i moja tak niby strasznie grozna pitbullka lezy cale dnie i go przytula wiec jakim prawem mowimy ze wszystkie te psy sa agresywne?

btw. ostatnio bedac z nia na spacerze, rzucil sie w nasza strone pies, cos w stylu owczarka niemieckiego- i co? wlasciciel byl daleko, pies biegl, ja swoja suczke wzielam wysoko na rece po czym pies i tak doskoczyl i ją ugryzl i bogu dzieki, ze tylko to, bo nie wiem co by bylo gdyby zaczal mnie atakowac. Wiec smieszne dla mnie jest to jak ktos mowi jakie to te psy nie są straszne ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Nie masz racji, bo pies to nie robot, nie da się go zaprogramować.
Pies to zwierze stadne (o czym wspominasz), a wszystkie zwierzęta stadne mają tendencję do prób zmiany hierarchii władzy poprzez akt agresji wobec jednostki stojącej wyżej.

Pies atakuje często także dlatego by zachować swoją pozycję. Może pozwalać dziecku na wiele, ale może uważać je za jednostkę niżej w hierarchii stada niż on, i przyjdzie dzień w którym będzie chciał je "ustawić".

Zainteresuj się życiem stadnym zwierząt, zwłaszcza naczelnych i drapieżników. Będziesz mieć lepszy obraz relacji ludzi i psów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...