czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

za moich czasów (jestem z lat 80tych) większość dzieci nie chodziła do przedszkoli.. wiem że teraz większość chodzi..zastanawia mnie czy są jakieś mamy które stwierdziły że poślą dzieci dopiero do zerówki lub 1 klasy??
wg mnie dziecko które nie idzie do placówki tylu przedszkole wcale nie musi być gorsze..mniej mądre, mniej rozwinięte, mniej koleżeńskie itp...to siedzi w nas ludziach na kogo się kształtujemy..
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 25

Re: czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

właśnie ja mam podobne myśli w głowie..wkurzają mnie koleżanki które twierdzą że ich dzieci są bardziej rozwinięte, koleżeńskie bo chodzą do żłobka a moje dziecko nie..

ostatnio kumpela dałam mi przykład że dziecki żłobkowe/ przedszkolne nie wyrywają zabawek jak te co nie chodzą do tych placówek...a guzik prawda..
Byłam ostatnio oglądać przedszkole z synkiem i moje dziecko nic nie mogło ruszać bo co podeszło do klocków to chłopczyk go uderzył..chciał pobawić się inną zabawką dziewczynka podeszła i zabrała..

więc nie ma reguły czy dziecko siedzi w domu czy chodzi do przedszkola..
ja jako matka marzę o tym aby siedzieć z dzieckiem dopóki nie pójdzie do szkoły ale w dzisiejszych czasach to niestety mało realne.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

moj syn nie poszedl ani nie pojdzie do przedszkola dopiero do zerowki i nie czuje sie ze jest gorszy od innych.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 20

Inne tematy z forum

Materac lateksowy? (50 odpowiedzi)

Hello Pomóżcie - potrzebna rada jaki materac lateksowy wybrać, polecicie coś?

dr Joanna Renke (14 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś ma może aktualny kontakt do dr Renke, pediatry i immunologa. Chodzi mi o wizytę...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (37 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...