kosmetyki dla noworodka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki polecacie? Co powinno znajdować się na przewijaku, co użuwać do kąpieli, a co zabrać na spacer? Chodzi mi o kosmetyki dla dziecka od pierwszych dni życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Ja polecam serię buebchen lub nivea. Do kąpania dla nas najlepszy jest płyn do kąpieli z oliwką, na spacer krem na każdą pogodę lub z filtrem i to wszystko. Im mniej kosmetyków tym lepiej :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

zgadzam się z piri

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

ja mam nivea baby i jestem zadowolona. moja córa też

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Dziękuję za podpowiedź. A używałyście tzw. pudru podczas przewijania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Ja nie używam. Do pupy najpierw maść z Zaspy, a teraz przepisaną przez pediatrę, robioną w aptece. Do kąpieli oilatum lub balneum, do ciała oliwka hippa, do buźki krem emolium.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Warto kupić https://pawelcichon.pl/podstawy-projektowania-opakowan/ świetna jakość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Od pudru jest lepsza mąka ziemniaczana - ale to raczej już na odparzenia.
Po każdej kąpieli posmaruj pupkę jakimś kremem - Bephanten itp.
My używamy maści pośladkowej.

Na spacerze najlepiej mieć pod ręką chusteczki i krem do pupy.
Do kąpieli: płyn do kąpieli z oliwką Nivea (jest super) jeżeli dzidziuś ma problemy ze skórą to Oilatum lub Balneum (to drugie tańsze i lepsze )
Po kąpieli: oliwka, my używamy oliwy z oliwek, podobne dobra jest też parafina,

Zgadzam się z Dziewczynami im mniej kosmetyków tym lepiej.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Ja od kiedy kąpiemy w oilatum nie używam oliwki. A poza oilatum stosujemy tylko krem do pupy (sudocrem lub penaten) i krem do buźki na spacerek Bubchen.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

sudokrem powinno się stosować dopiero jak już coś się dzieje ze skórą, są odparzenia itp. wtedy działa super a profilaktycznie do pupci to zwykła oliwka lub jakiś krem przeciwko odparzenią - bepanten, pentacrem (ale nie na odparzenia).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

ja uzywam do kapieli olejek emolium,do ciałka emuljse emoliun do buzi krem emolium:),do pupki sudocrem najlepszy +bepanthen (lub maść z zaspy jak nic sie nie dzieje z pupką),nam w ogole nie służą kosmetyki nivea baby(oprócz chuteczek do pupki-rewelacja,soft&creme lub pure,sensitive uczulaja),kazdy pediatra odradza j&j kosmetyki,do kapili dobre tez oilatum jest....do buziaka jescze maść cutibaza mozna na spacerki uzywac tez

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

ja używam:

do kąpieli Oilatum (nie trzeba spłukiwać, jest b. wydajny)
do pupy - linomag(maść na zdrową skórę) , bepanthen -jeśli zaczyna coś się dziać, sudocrem na odparzenia.
na całe ciałko parafina , na zmianę z kremem pielęgnacyjnym Nivea lub oliwką tej firmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Najlepiej mieć wszystkie kosmetyki z jednej firmy np nivea, bo wtedy nie zachodzi reakcia między nimi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

my uzywamy linii http://bio-beauty.pl/pl/dziecko_k24s1.html i naprawde sie sprawdza, nie ma to jak bio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodaj http://www.agigo.pl/sole-do-kapieli-i-ich-wlasciwosci/ zmiękcza wodę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

piri napisał(a):

> Ja polecam serię buebchen lub nivea. Do kąpania dla nas
> najlepszy jest płyn do kąpieli z oliwką, na spacer krem na
> każdą pogodę lub z filtrem i to wszystko. Im mniej kosmetyków
> tym lepiej :)
>
>


dokładnie - mam to samo NIVEA _ nie uczulają ---
uzywam tego:
image
image
image
image

husteczek uywam BAMBINO _ tez produkt NIVEA
kremu do pupy - BEPANTHEN

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

my uzywamy calej serii Nivea Baby

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

używam emulsji do kąpieli oilatum soft i kremu oilatum soft (kremuję buźkę i pupę przy każdej zmianie pieluchy). po kąpieli też krem oilatum soft lub oliwka bambino. wcześniej miałam maść pośladkową, ale na ostatniej wizycie u pediatry zapomniałam poprosić o receptę i dlatego używam oilatum. a na jakieś zaczerwienienia alantan (tańszy niż bepanthen)
pupę myję wacikami+woda przegotowana, chusteczek (pampers sensitive) używam tylko na wyjścia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Ponieważ ja jestem uczuluna na większość chemii to małemu staram się jej zaoszczędzić i tak:
do kąpieli wlewam oliwę z oliwek a pupcię myje polskim szarym jeleniem; czasami uzywamy do mycia żelu emolium --> ale to raczej do mycia główki;
Całe ciało raz na jakis czas smaruje też oliwą naturalną;
Do pupy mamy maść witaminową i linomag A+E (ale te kremiki tylko na noc);
Chusteczki uzywamy tylko na spacery - w domu mam rozrobioną wodę z oliwą+duże waciki (super sprawa: idealnie myje i pielęgnuje, no i zero chemii);
Na słońce krem z filtrami mineralnymy - jak na razie ziajka się sprawdza, a jak jest zimno to oliatum;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Z tego co dowiedziłam się na zajęciach szkoły rodzenia przez pierwsze 6 tygodni dziecku właściwie żadne kosmetyki nie są potrzebne.
Do kąpieli najlepiej stosować parafinę lub preparat z parfina Oliatum, Balneum, żadnych szampów do włosów. Jak już ze wykąpie dziecko w oliwce to nie trzeba je oliwką nacierać, jezeli nie stosuje się oliwki do kąpieli to można nałożyć oliwkę na mokro, a następnie wytrzeć recznikiem, żeby maluszek nie był zaoliwkowany.
Na pupę linomag, na odparzenia sudocrem.
Sól fizjologiczna do przemywania oczu.
Do pielegnacji pepka jalowe gaziki Leko/octanisept
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

stary wątek ;)



na początek używaliśmy białej serii Nivea :) teraz niebieskiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kosmetyki dla noworodka

Z tego co mi mówiono na zajęciach dziecku nie trzeba przemywać oczu sola fizjologiczną, wręcz się nie powinno. Wystarczy przegotowana woda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Co na 1. rocznice ślubu? Jakieś ciekawe pomysły? (11 odpowiedzi)

Witajcie, Chciałabym z mężem jakos miło spedzic czas w pierwsza rocznice ślubu, nie chodzi o...

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...