owsiki i vermox

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Dziewczyny, czy ktoras z was miala do czynienia z tym tematem ? :( u corki zauwazylam owsiki w srode..od razu cala rodzina dostala Vermox u lekarski. Dzis jest niedziela a u syna w kupie zauwazylam zywe egzemplarze :(( Minelo 4 dni od podania leku ..to normalne ? :( Isc znow do lekarza po natsepna dawke ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My braliśmy pyrantelum i wyleczyliśmy się skutecznie . Dawki były dwie - chyba po 14 dniach trzeba było znowu przyjąć dawkę, żeby usunąć jaja. Do tego bardzo ważne jest wypranie wszystkich pościeli, ręczników, bielizny osobistej i piżam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak pisze Viola - konieczne jest co najmniej dwukrotne przyjęcie dawki leku. Najlepiej przyjac trzy razy. Kolejna dawka po 10-14 dniach od poprzedniej. Trzeba wyprać w wysokiej temperaturze pościele, przescieradla, reczniki, pizamy, majtki. Vermox to dobry lek, ale nie dziala na jaja - wiec jesli teraz wyszly zywe osobniki, to masz pewnosc, ze zdazyly juz zlozyc miliony jaj. Musicie koniecznie cala rodzina powtorzyc odrobaczanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie na Wielkanoc z dziećmi??? (27 odpowiedzi)

Hej poszukuję fajnego miejsca na spędzenie Świąt Wielkanocnych z dziećmi. Zależy mi na...

łuszczyca głowy leczenie (5 odpowiedzi)

Czy na forum są osoby, które dodatkowo zmagają się z łuszczycą skóry glowy? Co Wam pomogło...

Wyprawka dla dziecka lato (48 odpowiedzi)

Witam. Ma termin na czerwiec i tak pomału się rozglądam za wyprawką,tylko sama nie wiem co i ile...