test PAPP-a czy robiłyście?

Dziewczyny wczoraj byłam na USG przezierności karczku i badanie wyszło ok, ale dr Doering zasugerował że zaleca wszystkim kobietom test PAPP-A. Czy Wasi ginekolodzy też tak uważają i robiłyście ten test? W pierwszej ciąży nikt mi nic nie mówił na temat tego testu i go zwyczajnie nie robiłam, synek jest zdrowy, ale rodziłam go 8 lat temu. Ale teraz się zastanawiam, czy warto zrobić czy to zwyczajne wyciąganie pieniędzy, bo rozumiem zrobienie testu wtedy, gdy np.z przeziernością karczku byłoby coś nie tak...ech sama nie wiem, a co Wy o tym sądzicie? Czy to są jakieś nowe wytyczne teraz? Dodam, że mam 31 lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam. Czy moge wiedzieć jak zakończyla sie pani sytuacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Może jeszcze tu zaglądasz .. jak potoczyła się Twoja historia .. dzis otrzymałam taki sam wynik ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie pani to liczy? Można jakiś link
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam
I jaki dostała Pani wynik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też miałam dosyć wysokie zagrożenie płodu i też moja lekarz prowadząca wprowadziła mnie w panikę, co tylko pogorszyło sytuację. Dlatego żeby wykluczyć lub potwierdzić ryzyko zrobiłam po prostu testy sanco w laboratorium diagnostyki na podstawie krwi. Wyniki były ok. Ulga jaką odczułam...nie do opisania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Sama czekam na wynik Nace24 (odpowiednik nifty z invicta) dostałam już skierowanie na aminopunkcje ale po prostu mdleje na sama myśl ryzyko ZD wyszło 1:114. Czyli na 99,9% dziecko będzie zdrowe- ale to wciąż tylko statystyka. Stres jest bo w genetyce taki wynik jest już wysoki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Poszłam do drugiego lekarza z wynikami . Okazało się ,że badanie zostało źle przeprowadzone i również miałam 1:4 trisomię 21 i 13 ... U drugiego lekarza wyszła mi 1:695 Udalabym się jeszcze do drugiego lekarza skonsultować wyniki. Pozdrawiam Cieplutko ️
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam spokojnie mi wyszedl wynik 1:10 robilam amniopunkcje czekalam 15 dni(najgorsze dni mojego zycia odchodzilam od zmysłów)jestem po amniopunkcji nosze w sobie zdrowa córeczkę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Dodam jeszcze ,że na USG wszystko idealnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam mi wyszedł wynik trisomii 21 1:14 obawiam się amniopunkcji gdyż jestem po dwóch poronieniach i ciąży pozamacicznej mam 24 lata jestem w 13 tygodniu po transferze IV oboje z partnerem mieliśmy robione badania pod kontem ZD itd. oboje nie jesteśmy nosicielami i nie mamy nikogo z taką chorobą w rodzinie. Pomocy potrzebuje rady czy robić dalszą diagnostykę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam jak Pani historia się zakończyła? Ja czekam na amniopunkcje mam bardzo duże ryzyka 1:4 w trisomii 21 i 13 ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Cześć, piszę na tym forum, bo jeszcze tydzień temu załamana wynikiem testu Pappa szukałam tu i na innych portalach otuchy. Teraz chcę dać jej choć odrobinę tym z Was, które niepokoją się tym, co wyszło w badaniu. Mam 33 lata, na usg genetycznym wyszlo wszystko w normie, jednak lekarz zalecił wykonanie testu Pappa (bo każdej dziewczynie to zleca). Zrobiłam. Po dwóch tygodniach, dokładnie w walentynki, dzwoni genetyk, nawet nie z informacją o ryzyku, ale przedstawia to wszystko, jak wyrok. Usłyszałam tylko, wysokie prawdopodobieństwo ZD, natychmiast skierowanie i żebym na Cito robiła amniopunkcję. Poszłam po wyniki: 1:225. Szok, łzy, stres niesamowity. Akurat byłam tego samego dnia na wizycie u mojej gin, która mnie trochę pocieszyła i poleciła Nifty jako nieinwazyjne badanie, a bardzo czułe (w przypadku ZD wiarygodność 99,9%). Od razu pobrałam krew. Wczoraj przyszły wyniki. Niskie ryzyko. Uwaga: 1 do ponad 8,5 miliarda! Ale nie tylko dlatego piszę. Przede wszystkim, czego mi zabrakło w rozmowie z genetykiem, to informacji o tym, że test Pappa określa wyłącznie ryzyko i to w dodatku na podstawie statystyki! Poza tym lekarz powinien mówić przyszłej mamie, że nawet, jeśli u niej wynik wyniósł 1:100 to znaczy, że na 99% dziecko jest zdrowe. To by wiele pomogło. A mnie pomógł jeszcze ten artykuł dr Malinowskiego. koniecznie przeczytajcie, jeśli też nie wiecie, jak to wszystko interpretować. I może choć trochę się uspokoicie. Link: https://marianmalinowski.pl/ciaza/o-co-chodzi-z-ta-pappa/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Na usg 12 tc miałam podwyższone NT (2,7),wszystko inne prawidłowe. lekarz zalecił test podwójny. 3 dni pozniej zrobiłam test podwójny, nt było już większe(3,5) inne parametry prawidłowe. ryzyko ZD 1:120. zalecona amniopunkcja, ale przedtem jeszcze kontrola po 16 tc. na usg serce, przepływ i wszystko prawidłowe. Lekarz stwierdził, że podejrzewa, że dziecko jest zdrowe, bo nie widzi zadnych zmian. Ale pewność da tylko amniopunkcja, ewentualnie możemy jeszcze zrobić nifty. amniopunkcje można zrobić pózniej, a jednak to jest zawsze ryzyko, bardzo niskie, ale jest. Dzisiaj przyszły wyniki Nifty, ryzyko ZD 1:143508632 ! Zobaczcie jaka różnica! Piszę to dlatego, że przez ostatnie tygodnie przeczytałam cały internet pod kątem wyników testu podwójnego i bardzo pocieszały mnie komentarze, mówiące o tym, że test podwójny bardzo często się myli i to tak naprawde nie jest zadna wyrocznia. Także przyszli rodzice, bądzcie dzielni! i wierzcie, że wasze dziecko jest zdrowe.
Co do wyboru testow nifty, czy amniopunkcji. Obecnie w PL przy zlych wynikach testu podwojnego lekarz daje skierowanie na amniopunkcje na nfz(nieważne ile ma się lat, ja mam 32). Ryzyko jest bardzo niskie, ale jest. Dodatkowo stresowała mnie sama wizyta w szpitalu. Nifty bezinwazyjne, ale płaci się za nie ponad 2 tysiące. A jeśli wyniki wyjdą złe to i tak zalecana jest amniopunkcja. Życzę zdrowia przyszłym rodzicom i ich dzieciom :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana napisz prosze jak sytuacja u Ciebie, czy dzidziuś jest zdrowy?życzymy oczywiście dużo zdrówka dla Was...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Ja jestem przerażona, jestem w 13 tygodniu, i po badaniu stwierdzono brak kosci nosowej . Mam 40 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

I co u Ciebie dalej w związku z ta sytuacja ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Ide na test PAppa 22.12 razem z usg genetycznym skończyłam 35l w Październiku...dużo czytałam że ten test często wychodzi poprpstu źle...trochę się martwię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Witam. U mnie długo wyczekiwana dzidzia 12t 6d. Mój wiek 30l. Wynik nt wyszedł 2.8mm. PAPP-A zrobione wyszło 1:494 ZD. Podejrzenie 2 żyłowej pępowiny. Ślady wody w osierdziu. Czekam na wizytę u mojego lekarza. Powiedzcie czy któraś miała taki przypadek. Strasznie się denerwuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: test PAPP-a czy robiłyście?

Proszę daj znać jak ci wyszły wyniki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie jest to oczywiście wymagane badanie choć uważam, że warto je zrobić. Razem z żoną w trakcie jej ciąży uznaliśmy, że lepiej zrobić wszystkie zalecane badania niż ich nie robić. Myślę, że warto szczególnie w ciąży w późniejszym wieku profilaktycznie zrobić wszystkie badnaia, które są np w kalendarzach ciąży można zerknąć i duzo łatwiej o kontrole https://royal-clinic.pl/ciaza/kalendarz-ciazy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...