stat
Impreza już się odbyła

Animowany Sopot Film Festival 2009

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

6 - 11 sierpnia 2024

Gdańsk
bilety 22 zł
Kup bilet

12 - 19 października 2024

Animowany Sopot Film Festival 2009

Wszystkie pokazy odbywać się będą od piątku 20.11 do niedzieli 22.11 w godzinach 18-22.
Bilety na pokazy od 8 do 10 zł

Organizatorzy Sopot Film Festival oraz Sopocka Scena Off de Bicz zapraszają na trzydniowy pokaz najlepszych animacji z tegorocznej, wakacyjnej edycji festiwalu. Tegoroczny SFF odbył się w sierpniu w nowej zmienionej formule, jako międzynarodowy festiwal filmów fabularnych i animowanych. w trzydniowym, specjalnym programie, zaprezentujemy krótko i pełnometrażowe animacje, z których większość miała w Sopocie swoją oficjalną Polską premierę. Sopocki festiwal, to pierwsza w Polsce impreza, która w tym samym konkursie prezentuje zarówno pełnometrażowe filmy fabularne jak i animowane. Ponadto zaprezentujemy produkcje wyselekcjonowane z najważniejszych światowych festiwali kina animowanego, które na przestrzeni ostatniego roku zdobyły wiele prestiżowych nagród - festiwali takich jak najbardziej prestiżowy festiwal kina animowanego Annecy a także Cannes, Berlinale i Sundance.

W każdym dniu przeglądu zobaczymy zestaw kilkunastu filmów krótkometrażowych oraz jeden film pełnometrażowy. Codziennie w innej tematyce i konwencji.

W programie m.in. pełnometrażowy "From Inside" w reż. Johna Bergina. Apokaliptyczna wizja świata opowiadana przez podróżującą tajemniczym pociągiem młodą dziewczynę. Jeden z najlepszych i najważniejszych filmów minionego festiwalu wg. portalu filmowego Stopklatka, zdobywca kilkunastu nagród i wyróżnień na całym świecie.

Ponadto łączący wiele technik, od animacji klasycznej po trójwymiarową animację komputerową, pełnometrażowy "Sita Sings the Blues" w reż. Niny Paley, za który otrzymała w ubiegłym roku Grand Prix prestiżowego Annecy Film Festival oraz Srebrnego Niedźwiedzia w jednej z sekcji festiwalu w Berlinie. Jest to niezwykle dowcipnie opowiedziana historia Sity, hinduskiej bogini oraz współczesnej kobiety, którą opuścił mąż, informując o tym przez e-mail. Ścieżka dźwiękowa do filmu jest połączeniem muzyki hinduskiej i jazzu z lat 20.

W programie zestawu filmów krótkometrażowych pojawią się natomiast ostatnia animacja, czterokrotnie nominowanego do Oscara Billa Plymptona, który opowie nieznane fakty z życia Świętego Mikołaja. Ponadto animowane teledyski i fabuły ze wszystkich stron świata: od Brazylii i Kolumbii, poprzez Hiszpanię, Francję i Niemcy, aż po Iran i kraje Dalekiego Wschodu.

Uzupełnieniem przeglądu, będą pokazy eksperymentalnych animowanych form, wyświetlane w foyer Teatru, czyli w klubie Atelier.

Wszystkie pokazy odbywać się będą od piątku 20.11 do niedzieli 22.11 w godzinach 18-22.

Piątek. 20.11.2009

18.00-19.45 - I Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Sobota. 21.11.2009

18.00-19.45 - II Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Niedziela. 22.11.2009

18.00-19.45 - III Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Szczegółowy program już wkrótce