Animowany Sopot Film Festival 2009 Teatr na Plaży Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Animowany Sopot Film Festival 2009

Animowany Sopot Film Festival 2009

Wszystkie pokazy odbywać się będą od piątku 20.11 do niedzieli 22.11 w godzinach 18-22.
Bilety na pokazy od 8 do 10 zł

Organizatorzy Sopot Film Festival oraz Sopocka Scena Off de Bicz zapraszają na trzydniowy pokaz najlepszych animacji z tegorocznej, wakacyjnej edycji festiwalu. Tegoroczny SFF odbył się w sierpniu w nowej zmienionej formule, jako międzynarodowy festiwal filmów fabularnych i animowanych. w trzydniowym, specjalnym programie, zaprezentujemy krótko i pełnometrażowe animacje, z których większość miała w Sopocie swoją oficjalną Polską premierę. Sopocki festiwal, to pierwsza w Polsce impreza, która w tym samym konkursie prezentuje zarówno pełnometrażowe filmy fabularne jak i animowane. Ponadto zaprezentujemy produkcje wyselekcjonowane z najważniejszych światowych festiwali kina animowanego, które na przestrzeni ostatniego roku zdobyły wiele prestiżowych nagród - festiwali takich jak najbardziej prestiżowy festiwal kina animowanego Annecy a także Cannes, Berlinale i Sundance.

W każdym dniu przeglądu zobaczymy zestaw kilkunastu filmów krótkometrażowych oraz jeden film pełnometrażowy. Codziennie w innej tematyce i konwencji.

W programie m.in. pełnometrażowy "From Inside" w reż. Johna Bergina. Apokaliptyczna wizja świata opowiadana przez podróżującą tajemniczym pociągiem młodą dziewczynę. Jeden z najlepszych i najważniejszych filmów minionego festiwalu wg. portalu filmowego Stopklatka, zdobywca kilkunastu nagród i wyróżnień na całym świecie.

Ponadto łączący wiele technik, od animacji klasycznej po trójwymiarową animację komputerową, pełnometrażowy "Sita Sings the Blues" w reż. Niny Paley, za który otrzymała w ubiegłym roku Grand Prix prestiżowego Annecy Film Festival oraz Srebrnego Niedźwiedzia w jednej z sekcji festiwalu w Berlinie. Jest to niezwykle dowcipnie opowiedziana historia Sity, hinduskiej bogini oraz współczesnej kobiety, którą opuścił mąż, informując o tym przez e-mail. Ścieżka dźwiękowa do filmu jest połączeniem muzyki hinduskiej i jazzu z lat 20.

W programie zestawu filmów krótkometrażowych pojawią się natomiast ostatnia animacja, czterokrotnie nominowanego do Oscara Billa Plymptona, który opowie nieznane fakty z życia Świętego Mikołaja. Ponadto animowane teledyski i fabuły ze wszystkich stron świata: od Brazylii i Kolumbii, poprzez Hiszpanię, Francję i Niemcy, aż po Iran i kraje Dalekiego Wschodu.

Uzupełnieniem przeglądu, będą pokazy eksperymentalnych animowanych form, wyświetlane w foyer Teatru, czyli w klubie Atelier.

Wszystkie pokazy odbywać się będą od piątku 20.11 do niedzieli 22.11 w godzinach 18-22.

Piątek. 20.11.2009

18.00-19.45 - I Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Sobota. 21.11.2009

18.00-19.45 - II Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Niedziela. 22.11.2009

18.00-19.45 - III Blok krótkometrażowych animacji
20.00-22.00 - Animowany film pełnometrażowy

Szczegółowy program już wkrótce