stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

12. Sopot Film Festival Opinie (13)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Sopot Film Festival na stałe wpisał się już w kulturalne wydarzenia Trójmiasta i letnią mapę festiwali filmowych. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 22 lipca, oczywiście w Sopocie. Projekcje odbędą się w salach kinowych, studyjnych, teatralnych.

Nie zabraknie również kina plenerowego nad brzegiem morza. W tegorocznym programie znajdziemy m.in.: konkurs europejskich debiutów filmowych, panoramę kina duńskiego, panoramę filmów o sztuce, retrospektywę Nicolasa Winding Refna i Focus on Animation.

Sopot Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, który od trzech lat odbywa się w wakacje jako wieloformatowa impreza kulturalna. Pokazy filmowe odbywają się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno - Artystyczne Zatoka Sztuki oraz w Dworku Sierakowskich. Pokazom filmowym towarzyszą koncerty na żywo do kina niemego, spotkania z twórcami, wystawy.

Różnorodne pasma programowe festiwalu prezentują przekrój kina światowego, najnowsze i najciekawsze produkcje światowego formatu, przybliżają kinematografie poszczególnych krajów oraz sylwetki poszczególnych reżyserów. W programie co roku znajdują się produkcje nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja i Rotterdam.

Pierwszy teaser festiwalu:W tym roku obejrzeć będzie można m.in. panoramę nowego kina duńskiego, filmy o sztuce oraz retrospektywę Nicolasa Winding Refna, duńskiego reżysera, który zaczynał od mrocznych produkcji kręconych w Danii "Fear-X" i trylogii "Pusher" a ostatni jego film "Drive", za który otrzymał w zeszłym roku Złotą Palmę na MFF Cannes, nakręcił już w USA. Nie zabraknie również panoramy animacji (Focus on Animation), najlepszych europejskich filmów sezonu oraz najgorszych filmów świata. Najważniejsza jest jednak sekcja konkursowa - 1-2 Debiuty Filmowe.

Pokazy Galowe

Baikonur, reż. Veit Helmer, Niemcy, Rosja, Kazachstan, 2011, 95 min

"Cokolwiek spadnie z nieba, możesz zachować". To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Kiedy Julie dosłownie "spada z nieba" w niewielkiej kapsule kosmicznej, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje.

Esperando el Tsunami, reż. Vincent Moon, Francja, Kolumbia, 2011, 75 min

Niezwykłe muzyczne i wizualne dzieło, będące dokumentalnym filmem drogi po Kolumbii, którą przemierzają dwaj muzycy duetu Lulacruza wysysając nektar z otoczenia, tworząc i poszukując inspiracji dla swoich nowych kompozycji. Reżyser towarzyszy im w tej niezwykłej muzycznej i metafizycznej wyprawie.


Program Sopot Film Festival. Więcej zdjęć ()

Program Sopot Film Festival.

mat. prasowe

Program Sopot Film Festival.

mat. prasoweProgram Sopot Film Festival. Więcej zdjęć ()

Program Sopot Film Festival.

mat. prasowe

Program Sopot Film Festival.

mat. prasoweZapraszamy do sal kinowych, studyjnych, teatralnych, galerii oraz na kino plenerowe wprost na sopockiej plaży. Sopot Film Festival to między innymi pokazy plenerowe wprost na skraju morza.

Informacja o biletach

Bilety
Bilety na wszystkie projekcje oraz karnety można nabyć w kasie centralnej przez cały festiwal w Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12). Kasa czynna codziennie w godz. 14.00-19.00. Przedsprzedaż biletów zamykana jest na dzień przed projekcją filmu.

Bilety w dniu projekcji można nabyć wyłącznie w kasie w miejscu danej projekcji. Kasa rusza na pół godziny przed pierwszym seansem w danym miejscu.

Karnety
Karnet 5 filmów: 45 zł (wychodzi 9 zł/film)
Karnet 10 filmów: 80 zł (wychodzi 8 zł/film)
Karnety można natomiast nabyć we wszystkich kasach festiwalu.

Ceny biletów na filmy:
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże: 12 zł
Multikino: 12 zł
Multikino - filmy 3D: 14 zł
Dworek Sierakowskich (sala studyjna): 10 zł
Państwowa Galeria Sztuki (sala konferencyjna, III p.): 11 zł
Wstęp na filmy dla dzieci: 6 zł (dziecko), 10 zł (dziecko + rodzic)
Zatoka Sztuki - pokazy plenerowe : wstęp wolny
Pokazy filmów krótkometrażowych: wstęp wolny
Koncert diDOSensemble do filmu "Gabinet Dr Caligari": 10 zł

Przeczytaj także