Baltic Games - Festiwal Sportów Ekstremalnych Plac Zebrań Ludowych Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baltic Games - Festiwal Sportów Ekstremalnych Opinie (16)

Już po raz trzeci w dniach 20-21 sierpnia Gdańsk stanie się ekstremalną stolicą Polski. Fani z całego kraju zjadą na Plac Zebrań Ludowych aby podziwiać europejskie gwiazdy tych jakże widowiskowych dyscyplin. Baltic Games III to przede wszystkim widowisko sportowe na najwyższym poziomie. Wśród zaproszonych zawodników są m.in. mistrzowie Czech, Niemiec, Włoch, Austrii, Estonii oraz Wielkiej Brytanii zarówno w BMX, deskorolce jak i rolkach agresywnych. Do 72 zaproszonych z zagranicy zawodników dołączy czołówka polskich sportowców ekstremalnych.

Cieszy fakt, że impreza się rozwija i z roku na rok coraz więcej zawodników zgłasza chęć wzięcia udziału w zawodach. Na pewno decyzję o przyjeździe do Gdańska ułatwia im bardzo oryginalny skatepark, wykonywany przez firmę KBSKATELAB specjalnie na to wydarzenie . Łączna powierzchnia głównej areny zmagań gwiazd festiwalu to ponad 1600 m2. W tym roku organizatorzy pokusili się o projekt w stylu stadionu, gdzie trybuny z 4 stron okalają skatepark.

Taka sama dawka adrenaliny czeka na wszystkich zarówno podczas piątkowych półfinałów jak i sobotnich finałów. Zmagania odbywają się w godzinach od 16 do 22. Specjalnie na potrzeby festiwalu został wykonany projekt oświetlenia parku i jak zapewnia projektant: niejeden stadion piłkarski ma mniejsze natężenie światła niż park Baltic Games.

Ewolucje na najwyższym europejskim poziomie to nie wszystko co ma do zaoferowania festiwal. Przez cały czas, od otwarcia bram ( godz.12:00), aż do wyjścia ostatniego gościa dostępny będzie mniejszy skatepark, gdzie każdy będzie mógł pojeździć na własnym sprzęcie pod czujnym okiem instruktorów. Dla fanów sportów wodnych stanie specjalny tor do skimboardu , przy którym będą dostępne deski testowe, więc nawet nie trzeba mieć własnej, żeby poślizgać się na płytkiej wodzie w centrum Placu Zebrań Ludowych.

Kultura sportów alternatywnych nierozerwalnie łączy się z szeroko pojętym street artem. Już po raz drugi w ramach Baltic Games odbędzie się jam graffiti, więc poza zapierającymi dech w piersiach ewolucjami na BMX czy deskorolce będziemy mogli również podziwiać oryginalne prace "artystów ulicznych" w procesie tworzenia. Drugim "kulturalnym" elementem płynnie łączącym sport ze sztuką będą warsztaty break dance, podczas których mistrzowie tanecznych akrobacji będą pokazywać podstawy wszystkim zainteresowanym.

Baltic Games to więcej niż festiwal sportów extremalnych to unikatowe wydarzenie którego nie można przegapić!

BALTIC GAMES - extreme festival
Organizator : KBSKATELAB.COM & Scena Muzyczna Gdańsk
STRONA IMPREZY: WWW.BALTICGAMES.PL
DATA: 20-21  SIERPIEŃ
MIEJSCE: GDAŃSK PLAC ZEBRAŃ LUDOWYCHkonkurencje: skateboard , in-line, bmx, skimboard
zawodnicy: zaproszeni czołowi zawodnicy z Europy, najlepsi Polacy + zwycięzcy z eliminacji
pula nagród: ponad 20.000 zł
dodatkowo:
skatepark dla amatorów a w nim konkursy z nagrodami,
skimpark otwarty dla wszystkich
skatetargi - czyli super oferty od dystrybucji

afterparty: sobota start 23