Pierwszy bieg cyklu Grand Prix Gdyni coraz bliżej! Od 26 stycznia miłośnicy biegania mogą zapisywać się na Bieg Urodzinowy za pośrednictwem dedykowanej zakładki na stronie www.gdyniasport.pl. Zapisy potrwają do 9 lutego. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych.
Korekta trasy, starty faloweDla wygody uczestników wszystkie biegi GPX Gdyni 2015 odbędą się na zmodyfikowanej trasie. - Umożliwi to wprowadzenie startów falowych, dzięki którym usprawnimy przepływ biegaczy w początkowych jej fragmentach - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Nowa trasa wiedzie ulicami Waszyngtona, Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Dalsza część pozostaje bez zmian - ze Świętojańskiej biegacze zakręcają w Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki.
Medal "Podium" dla najwytrwalszychMedale GPX Gdyni od lat uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Polsce. W zeszłym roku uczestnicy mogli zdobyć figurkę Daru Pomorza. Także i tym razem przygotowano coś specjalnego... Tegoroczny medal cyklu GPX Gdyni tradycyjnie składa się z czterech elementów, które po złożeniu w całość stworzą figurkę podium wraz z trzema uczestnikami. - W ten sposób chcemy podkreślić, że w gdyńskich biegach wszyscy uczestnicy są wygranymi, bez względu na osiągnięty wynik - mówi Marek Łucyk. - Medal GPX Gdyni 2015 ma przypominać, że najważniejsze to czerpać radość z biegania w gronie innych miłośników aktywności fizycznej - dodaje.
Dedykowana podstronaSpecjalnie na potrzeby biegaczy stworzona została podstrona wydarzenia, na której zamieszczony zostanie komplet informacji dotyczących biegu. Na jej łamach zamieszczane będą formularze zapisów, listy startowe, wyniki, pliki do pobrania, a także bieżące informacje. Podstrona funkcjonowała będzie w ramach witryny
www.gdyniasport.pl.
Imprezy towarzysząceWzorem lat ubiegłych wszystkie biegi cyklu GPX Gdyni poprzedzone zostaną Marszami Nordic Walking. Nowością będzie w tym roku Bieg Malucha, czyli impreza dla najmłodszych biegaczy i ich rodziców. Wydarzenie dedykowane będzie dzieciom w wieku przedszkolnym. Każde z nich będzie miało do przebiegnięcia 180 metrów wzdłuż Skweru Kościuszki.
Biegiem po ... nową Hondę JazzJeden z tegorocznych sponsorów - firma Honda Gdynia - przygotowała dla uczestników GPX Gdyni specjalną nagrodę. Każdy, kto weźmie udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu, będzie mógł wygrać nową Hondę Jazz.
Gdyński Bieg Urodzinowy 2014
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora