Bieg Urodzinowy Skwer Kościuszki Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Urodzinowy Opinie (15)

Nowy sezon, nowe wyzwania, nowa odsłona PKO Grand Prix Gdyni. Biegowa rewolucja na Pomorzu rozpoczęta! Organizatorzy ulubionego cyklu tysięcy biegaczy przygotowali długą listę zmian, które sprawią, że udział w zawodach będzie jeszcze ciekawszy. Cztery różne trasy, dedykowana koszulka, atrakcyjne medale, możliwość jednorazowej rejestracji na wszystkie biegi, czy wprowadzenie pacemakerów - to tylko niektóre z niespodzianek.

Harmonogram startów

11 lutego (sobota)
10:00 Start Młodzieżowych Marszów - Nordic Walking
10:45 Start Marszu - Nordic Walking w kategorii Open
11:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów - Nordic Walking
12:00 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszaków
12:15 Ceremonia dekoracji Marszu - Nordic Walking w kategorii Open
12:45 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzików
13:30 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Juniorów
14:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
14:30 Start Biegu Malucha

12 lutego (niedziela)
10:00 Start Biegu Głównego na 10 km
12:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

Podpowiedzi z trasy
W ubiegłym roku w PKO Grand Prix Gdyni wystartowało ponad 20 000 zawodników. Każdy z nich miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się swoimi propozycjami dotyczącymi cyklu. Na realizację pomysłów nie trzeba było długo czekać.

- Z przeprowadzonego badania dowiedzieliśmy się m.in., że 93 procent ankietowanych poleciłoby udział w PKO Grand Prix Gdyni znajomym lub rodzinie. Mimo tak wspaniałego wyniku, znaleźliśmy aspekty, w których możemy udoskonalić nasz cykl - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Podwójna dawka endorfin
Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (11-12 lutego)
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (6-7 maja)
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (9 czerwca)
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada)


Przy okazji każdego z biegów kontrolować tempo pomogą pacemakerzy. Wciąż poszukiwane są osoby, które poprowadzą biegaczy do mety w określonych strefach czasowych.

Cztery wyjątkowe trasy
W tym roku każdy start będzie nową przygodą. Biegacze pokonają nie jedną, jak w latach poprzednich, a cztery różne trasy.

Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zawodnicy ruszą w odwrotnym kierunku niż dotychczas. Zamiast ze Skweru Kościuszki przemieszczać się na ul. Jerzego Waszyngtona, pomkną w stronę Bulwaru Nadmorskiego. Tym samym zawsze groźny, mityczny podbieg ul. Świętojańską w końcu prowadzić będzie z górki.


Zobacz wideo


Przy okazji Biegu Europejskiego i Nocnego Biegu Świętojańskiego uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni przetestują zupełnie nowe trasy. W maju pobiegną obok symboli nowoczesnego miasta: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Forum Sportu oraz InfoBoxu. Natomiast w czerwcu trasa zahaczy o Witomino, z czym wiązać się będzie premia górska, której zwycięzca zainkasuje 2 500 zł. W obu przypadkach start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kazimierza Górskiego, w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia Areny. Właśnie to miejsce wielu ankietowanych wskazało jako wymarzony punkt rozpoczęcia biegu, m.in. ze względu na dużą liczbę miejsc parkingowych i bogate zaplecze gastronomiczne.
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim prowadzić będzie trasą doskonale znaną z poprzednich edycji.

Czas to pieniądz
Rejestracja do PKO Grand Prix Gdyni 2017 ruszyła 16 stycznia. Jeszcze przez tydzień, do 30 stycznia do godz. 23:59, poprzez specjalną podstronę serwisu gdyniasport.pl, można zapisywać się do pierwszej odsłony cyklu, a więc Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Również do 30 stycznia można rejestrować się na cały cykl z góry. Warto, ponieważ wiążą się z tym konkretne korzyści.

Partnerem sportowym cyklu została firma New Balance. Dzięki współpracy z popularną marką, w atrakcyjnej cenie udostępnione zostaną unikatowe, oficjalne koszulki, zaprojektowane specjalnie na PKO Grand Prix Gdyni. Na zawodników, którzy z góry opłacą udział w całym cyklu i stawią się na linii startu, dodatkowo czeka 50-procentowy rabat na NBsklep.pl (na cały asortyment linii SPORT). Koszt rocznego pakietu startowego to 120 zł w przypadku PKO Grand Prix Gdyni i 80 zł dla uczestników Grand Prix Gdyni w Nordic Walking.

Oczywiście możliwa będzie rejestracja przed każdym z biegów. W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim ceny pakietu standard wynoszą 30 zł (bieg główny) i 20 zł (marsz nordic walking). Przy kolejnych trzech biegach, w ostatnim tygodniu rejestracji, cena będzie wzrastać o 10 zł. Do momentu zamknięcia rejestracji internetowej zawodnicy będą mogli wymieniać pakiety między sobą. W porównaniu do lat poprzednich, ze względu na wcześniejszą godzinę startu, zmieni się zasada odbioru pakietów. Będzie to możliwe najpóźniej na dzień przed biegiem (wyjątek będzie stanowić Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim). Spóźnialscy, którzy postanowią zarejestrować się dopiero w biurze zawodów, zapłacą 100 zł za bieg główny oraz 50 zł za marsz nordic walking.

Urodziny na dobry początek

Pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu będzie Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. 11 i 12 lutego w sportowym stylu świętować będziemy 91. urodziny Gdyni.

- Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania miasta z morza i marzeń. Wierzę, że w tym roku atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem wejdziemy w nowy sezon biegowy - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Poprzedni sezon włodarz miasta z morza i marzeń zakończył na trasie, wśród tysięcy biegaczy: - Każdy bieg to niesamowita przygoda. Bez względu na to, czy bierze się w nim udział w roli kibica, czy też w roli zawodnika. Jednak z pewnością ta druga rola wymaga o wiele więcej wysiłku i poświęcenia, o czym przekonałem się osobiście.

Nie przestawaj biec
Z myślą o PKO Grand Prix Gdyni zaprojektowano wyjątkowe medale, nawiązujące do nazw biegów oraz ich genezy.
- Każdy z naszych biegów odnosi się do sprecyzowanych idei. Pielęgnujemy patriotyzm lokalny, państwowy i europejski - zauważa prezydent Wojciech Szczurek. I dodaje: - Tegoroczne medale mogą funkcjonować oddzielnie, jednak razem prezentują się jeszcze lepiej niż pojedynczo - tworzą wyjątkową więź, która jest charakterystyczna dla naszego cyklu.

ZAPISY

Czytaj także