Festiwal ORGANy PLUS+ Kościół Św. Trójcy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal ORGANy PLUS+ to światowej sławy artyści prezentujący muzykę na dawnych instrumentach z towarzyszeniem unikatowych organów z jedynego w Polsce lectorium w nie zmienionej od stuleci akustyce gotyckiego kościoła Św. Trójcy w Gdańsku.

Czas płynie, wszystko się zmienia, a jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne...Dopiero co rok temu mogliśmy po raz pierwszy podziwiać pełne możliwości brzmieniowe zrekonstruowanych organów we franciszkańskim kościele pw. Św. Trójcy na gdańskim Starym Przedmieściu, ale już po raz piąty kontynuujemy muzyczną przygodę w tym magicznym miejscu i z unikatowym instrumentem, który jak wehikuł czasu pozwoli nam przenieść się do różnych epok i miejsc wraz z muzyką przygotowaną specjalnie na festiwal przez znakomitych muzyków z Polski i zagranicy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Muzyczną podróż w czasie chcielibyśmy Państwu zaproponować w ramach festiwalu ORGANy PLUS+, którego wiosenna piąta edycja odbędzie się w gdańskim kościele franciszkanów p.w. Św. Trójcy w dniach 14 -16 czerwca 2019 roku. Festiwal ORGANy PLUS+ artystycznie nawiązuje do idei rekonstrukcji. Koncerty, na które Państwa zapraszamy, tylko z nazwy będą wydarzeniami, do których przyzwyczaiły nas sale koncertowe. W rzeczywistości będą artystycznym eksperymentem, próbą odtworzenia nie tylko samej muzyki w kształcie jak najbardziej zbliżonym do pierwowzoru, ale również próbą odtworzenia pewnej tradycji muzycznej i sytuacji estetycznej, które miały miejsce w Polsce i Europie doby renesansu i baroku.

Festiwal ORGANy PLUS+ 2019 WIOSNA

14.06 godz. 19.30 + Wehikuł Czasu
Gdańskie Historie
Paolo Crivellaro - organy
Andrzej Szadejko - narrator

15.06. godz. 19.30 + Impro
Magnificat anima mea
Tomasz Adam Nowak - organy
Schola Gregoriana Gedanensis
Robert Pożarski - kantor

16.06. godz. 15.30 + Schütz
Piękne i nieznane
Yuichiro Shiina - organy
Taro Tanno - baryton


----
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Gminy Miasta Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego.

Festiwal ORGANy PLUS+ jest członkiem European Festival Associacion EFFE.
Strona internetowa: www.organyplus.com
Facebook: https://www.facebook.com/ORGANy-PLUS-1080984461940014/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
Bilety ulgowe przysługują:

studentom (z ważną legitymacją)
posiadaczom Karty do Kultury
posiadaczom KARTY DUŻEJ RODZINY
Patronom Piszczałek
Bezpłatne wejście przysługuje: młodzieży szkolnej, studentom uczelni artystycznych oraz emerytom i rencistom