Gdańsk Lotos Siesta Festival 2022 Piwnica Rajców Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2022

  • czwartek - sobota, 8 - 10 września 2022
  • Lokalizacja
  • Bilety
    320
    Kup bilet

Gdańsk LOTOS Siesta Festival od pierwszej edycji sięga po wielkie postaci sceny Muzyki Świata. Z równą pasją przygląda się również debiutantom i przez jedenaście lat istnienia festiwalu wielokrotnie prezentowaliśmy jako pierwsi w Polsce artystów na początku swej drogi, którzy wkrótce potem dołączali do panteonu największych.

I tym razem proponujemy Państwu spotkania z artystką młodą, która w Polsce jeszcze nigdy nie gościła. I niech te dwa czynniki nikogo nie zwiodą. Diana Vilarinho rozpoczęła swą drogę fado już jako dziewięciolatka, a będąc piętnastoletnią dziewczyną została rezydentką jednego z lizbońskich Domów Fado. Teraz zaś dodaje do tych osiągnięć następne jak zwycięstwo na festiwalu Grande Noite do Fado, występ na największym festiwalu fado w Portugalii Caixa Alfama Lisboa i fantastyczne na nim przyjęcie, występy w Teatro São Luiz, Teatro Tivoli i Cinema São Jorge czy na Festiwalu Noches de Fado, Divas w Asturii. Nie zaniedbuje jednak tradycji śpiewu w lizbońskich klubach i tawernach, a najczęściej można ją usłyszeć w Domu Fado Tasca do Chico.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Jej talent zachwycił wielu, nie dziwi więc, że na album Diany utwory pisały takie sławy jak producent i słynny pieśniarz Ricardo Ribeiro oraz jedna z największych dziś artystek gatunku, Carminho.
Diana Vilarinho wystąpi po raz pierwszy w Polsce na trzech koncertach Nocy Fado w ramach Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2022 w Piwnicy Rajców w czwartek 8 września o 20:00, w piątek 9 i w sobotę 10 września o 22:00

Diana VILARINHO
NOCE FADO. Piwnica Rajców.
Czwartek, 8 września 2022 r., g. 20.00
Piątek, 9 września 2022 r., g. 22.00
Sobota, 10 września 2022 r., g. 22.00

REMNA
Klub Parlament
Niedziela 11 września 2022 r., g. 22.00
Kup bilet

W ramach wydarzenia odbywa się