Siesta Festival 2013 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Siesta Festival 2013 Opinie (5)

Siesta Festival po raz trzeci i po raz trzeci w Gdańsku! Wspaniałe gwiazdy, gorące nazwiska. Zapowiedź wydarzeń kulturalnych z najwyższej półki! W ostatni weekend kwietnia, w dniach 26-28.04.2013 Gdańsk będzie światową stolicą muzyki world, fado, jazzu, inteligentnego popu.

Relacja z imprezy


Już na otwarcie, 26.04.2013 jedno z najgorętszych nazwisk dzisiejszej wokalizy jazzowej i smooth jazzowej, Melody Gardot, wspaniała Amerykanka o polskich korzeniach i imieniu, które zobowiązuje i wyjaśnia wszystko: jej płyty rozchodzą się jak gorące bułeczki, każda następna jest jeszcze większym wydarzeniem i jest międzynarodowym sukcesem. Nie inaczej jest z jej zeszłorocznym albumem: kultura wykonania, czystość głosu, piękno melodii...

Z wielką radością możemy ogłosić, że do tych wielkich sal koncertowych 26 kwietnia dołączy Filharmonia Bałtycka i Melody Gardot otworzy nań Siesta Festival 2013!

Drugi dzień Festiwalu (27.04.2013) to dwa koncerty (17:00 i 19:00) śpiewającego po angielsku, hiszpańsku i francusku, pochodzącego z Marsylii Jehro. Jego obie płyty: "Jehro" i "Cantina Paradise" niosą w sobie potęgę światła i pozytywnych emocji, gdy ten na wpół Włoch, na wpół Grek, a po ojcu Francuz łączy w jedno reggae, calypso i bossa novę. Znamy to choćby z płyt Siesta, gdzie artysta pojawił się dwukrotnie. Teraz na szczęście wystąpi na żywo na dwóch koncertach w ramach Siesta Festivalu.

Magiczne wieczory z muzyką fado nad brzegiem Motławy wypełni Cuca Roseta, jedna z najlepszych wykonawczyń tego rodzaju muzyki na świecie. Jej debiutancką płytę produkował dwukrotny laureat Oscara, Gustavo Santaollaha (za muzykę do filmów Babel i Brokeback Mountain)! Wystąpi podczas dwóch wieczorów fado tylko dla garstki, tylko dla wybrańców, tylko w Mieście Aniołów (26 i 27.04.2013 od 21:00).

Trzeci dzień festiwalowej feerii (28.04.2013) to kolejne elektryzujące fanów nazwisko, znana, kochana, namaszczona przez swą wielką krajankę, Cesarię Evora, na następczynię, Lura - piękna, utalentowana, uznana kontynuatorka tradycji kabowerdyjskich na świecie i na Siesta Festival. Żadnemu miłośnikowi dobrej muzyki nie trzeba przedstawiać jej talentu i osiągnięć.

A po koncercie Lury w Filharmonii Bałtyckiej, afrykańska fiesta w Klubie Parlament: lekkoatleta, bojownik o wolność Angoli, dysydent, pieśniarz, afrykański Bob Dylan, łączący w swej twórczości muzykę folk z sembe, kizombe i elementy latynowskie, Bonga.

Trzy dni, pięć gwiazd, sześć koncertów: Siesta Festival 2013 rozgrzeje temperaturę do letnich poziomów już w kwietniu!festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście