III Festiwal Monodramu "Monoblok" Teatr w Blokowisku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

III Festiwal Monodramu "Monoblok" Opinie (3)

Zapraszamy na III edycję Festiwalu MONOBLOK, organizowanego przez Gdański Archipelag Kultury, Klub Plama i Teatr w Blokowisku. Trzecia edycja festiwalu odbędzie się w terminie 9 - 10.11.2012 r. na scenach Klubu Plama oraz w Klubie Żak.

Relacja z imprezy

FESTIWAL MONODRAMU "MONOBLOK" to konkursowe spotkania artystów realizujących jedną z najtrudniejszych form teatralnych - monodram.

Gdański festiwal to poszerzenie oferty kulturalnej Teatru w Blokowisku działającego w PLAMA GAK od 2008 roku. Autorem i koordynatorem projektu jest Marek Brand - instruktor teatralny, reżyser i dramaturg, organizator wielu imprez artystycznych, pomysłodawca i wieloletni koordynator Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich "WINDOWISKO", Spotkań Trójmiejskich Teatrów Niezależnych i współrealizator projektu "Teatr Zajechał". Jego wiedza i doświadczenie dają gwarancję wysokiego poziomu festiwalu.

Program III Festiwal Monoblok:

Piątek 09.11.2012
17:00 Klub Żak - "Ślub, czyli ja sam" - wyk. Romuald Krężel (Warszawa)
18:00 Klub Żak - Inauguracja Festiwalu
18:30 Klub Plama - "Dziecinady" - wyk. Justyna Kulczycka (Warszawa)
20:00 Klub Żak - "Moskwa Pietuszki" - wyk. Radosław Ciecholewski
21:30 Klub Plama - "Traktat o łuskaniu fasoli" - wyk. Jerzy Litwin (Koszalin)

Sobota 10.11.2012

16:00 Klub Żak - "Ja j u Poli verboju rosła" - wyk. Joanna Stelmaszuk-Troc (Szczyty)
17:30 Klub Plama - "Na kuchennych schodach" - wyk. Dariusz Sosiński (Kalisz)
19:00 Klub Plama - "Kolega Mela Gibsona" - wyk. Jerzy Pal (Tarnów)
20:00 Klub Żak - "Mariana" - wyk. Ewa Ampulska (Warszawa)
21:30 Klub Plama - impreza towarzysząca "Kim jest Wiera Gran..." - wyk. Marta Andrzejczyk (Olsztyn)
22:45 Klub Plama - Wręczenie nagród, uroczyste zakończenie Festiwalu


Do tej pory odbyły się dwie edycje festiwalu. Zwycięzcą pierwszej edycji i laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańska został Marek Cichucki za monodram "Belfer".

W drugiej edycji jury przyznało dwie nagrody: Julii Wyszyńskiej - nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za kreację aktorską w spektaklu "MEDEA" oraz Marzenie Wieczorek z Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim - nagrodę Marszałka Woj. Pomorskiego za kreację aktorską w spektaklu "Krzyk". Dodatkowo przyznano wyróżnienia honorowe dla trzech aktorów: Marcina Zarzecznego, Jacka Majoka i Krzysztofa Grabowskiego.

Obie edycje festiwalu "MONOBLOK" odbiły się szerokim echem zarówno w prasie lokalnej, jak i ogólnopolskich portalach internetowych. Media podkreślają wysoki poziom artystyczny prezentowanych spektakli.

W ciągu roku prezentujemy w Teatrze w Blokowisku najciekawsze monodramy, które brały udział w "MONOBLOKU". Do tej pory wystąpili: Dariusz Sosiński Krzysztof Grabowski, Julia Wyszyńska. Festiwal to interesująca i potrzebna inicjatywa, dająca możliwość trójmiejskiemu widzowi do zapoznania się z ciekawym repertuarem teatralnym.

Czytaj także