stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Łagodne Spotkania Muzyczne już na stałe wpisały się do trójmiejskiego kalendarza imprez. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 21-22 lipca.

lis 12

wtorek, g. 20:00

Sopot,
bilety 150 zł
Kup bilet
lis 30

sobota, g. 19:00

bilety 70 zł
ulgowy 55 zł
21 lipca
godz. 19.00 wstęp: 5zł

jazz - koncerty w Trójmieście


"Ja to mam szczęście" - koncert Grzegorza Tomczaka

Grzegorz Tomczak - śpiew
Dawid Troczewski - fortepian
Zbigniew Wrombel - kontrabas

"Trwaj chwilo" - koncert Elżbiety Adamiak
Elżbieta Adamiak - śpiew
Piotr Goljat - fortepian
Paweł Jabłoński - akordeon
Sebastian Ruciński - gitara
Piotr Górka - kontrabas


22 lipca
godz.19:00 wstęp: 5zł
koncert laureata Łagodnych Spotkań Muzycznych 2011 Tomasza Steńczyka

Świat Piosenek Ilony Damięckiej - Koncert "Hurry Up"
Ilona Damięcka - piano ,wokal
Paweł Puszczało - Kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja
Marcin Gawdzis - trąbka
Maciej Sikała-saksofon

Andrzej Poniedzielski, Magda Umer w spektaklu: Chlip-Hop
Ona - Magda Umer
On - Andrzej Poniedzielski
Scenariusz, reżyseria i wykonanie - Magda Umer, Andrzej Poniedzielski
opracowanie muzyczne - Wojciech Borkowski


Informacje o artystach:

21 lipca

GRZEGORZ TOMCZAK - poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie "Premiery OPPA'99" w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej.
W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej "Zakazane Piosenki" w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady - jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki. W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy.

W 2001 ukazała się, wydana przez MCA, autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: "Ja to mam szczęście". Od jesieni 2003 współpracuje z "Kabareciarnią" Zenona Laskowika. Jest twórcą Teatru Piosennego "Pod Pretekstem", który w sezonie 2005/2006 wystawiał jego autorskie przedstawienie muzyczne "Krochmalna 8", a w sezonie 2006/2007 - kolejne przedstawienie autorskie: "Czy chcecie o tym porozmawiać".

Jesienią 2008 roku ukazała się druga autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: "Miłość to za mało". Piosenka z tej płyty "Szukałem cię wśród jabłek" (śpiewana w duecie z Iwoną Loranc) doszła do 1. miejsca na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Trzecia płyta: "Piosenki ważne i najważniejsze" ukazała się jesienią 2010 roku. Artysta ma na swoim koncie liczne koncerty i recitale autorskie na terenie całego kraju.

Ja to mam szczęście - to autorski recital poznańskiego barda Grzegorza Tomczaka. Składają się nań piosenki z płyt Grzegorza: "Ja to mam szczęście" oraz "Miłość to za mało". Artysta proponuje podróż przez - symboliczną już - Krainę Łagodności. Gdzie miłość - miłość oznacza, prawda jest prawdą, a wszystko tętni prawdziwym życiem. Gdzie jest czas i miejsce na refleksję, uśmiech, żart, ale i dyskretną łezkę. W programie: "Ja to mam szczęście", "Niebieska piosenka" oraz "Szukałem cię wśród jabłek" - piosenka, która na początku 2009 roku przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Listy Przebojów Radiowej Trójki.

ELŻBIETA ADAMIAK - zadebiutowała w 1975 roku na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, gdzie od razu zdobyła wyróżnienie i zaskarbiła sobie uznanie publiczności. Od momentu pojawienia się artystki na scenie, nagrody posypały się bardzo szybko. Już w tym samym roku - na III Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie - otrzymała szereg wyróżnień: II nagrodę za muzykę do wiersza Jerzego Harasymowicza "Bukolika", wyróżnienie za piosenkę "Jesienna zaduma", I nagrodę za interpretację.

Adamiak stała się częstą bywalczynią wielu festiwali m.in. Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu (1975), Festiwalu w Krakowie (1976), Olsztynie, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu.

Poza działalnością koncertową w kraju, należy wspomnieć o częstych zagranicznych występach artystki (głównie w środowisku polonijnym). Usłyszeć Ją można było w Munster, Kolonii (1977 - w ramach cyklu koncertów Dni Polskie w Niemczech), Niszu (Jugosławia - 1980), Pradze i Budapeszcie (1983 ), Australii (Perth, Canbera, Adelaida, Newcastle, Sydney, Hobart, Melborne - 1993), USA (Chicago, New York - 1995), Paryżu (1996), Saarbrucken ( 1997 - gwiazdą wieczoru był Konstantin Wecker), Karlsruhe (2000), Iserlohn, Kolonia, Wupertal (2001), Kanada (Toronto) i Usa (Chicago) - 2008.

Wiele razy Elżbieta uczestniczyła w programach telewizyjnych, m.in. "Znają mnie z jesiennej strony" (1975 ), "Irena Santor zaprasza" (1977), "Jesienna zaduma" (1977 ), "Szare piosenki Elżbiety Adamiak" (1980), "Niepoprawna" (1985),"Prośba o nadzieję" (1989), oraz w sesjach radiowych, rejestrując na taśmie archiwalnej Polskiego Radia około 40 piosenek własnej kompozycji.

Na koncercie w Teatrze Leśnym zaprezentuje materiał z płyty "Zbieram się" (2009) oraz swoje największe przeboje takie jak: "Jesienna zaduma"," Do Wenecji dalej stąd co dzień" i wiele innych.


22 lipca

ILONA DAMIĘCKA - pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swoim dorobku artystycznym ma 2 płyty: Hurry Up, oraz Fifth Side - Female Jazz Band DVD/CD, występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór Bossa For Bosa.

Koncert "Hurry Up"
charakteryzuje mocne, energetyczne brzmienie w środkowym nurcie jazzu. Kompozycje oparte są na wyrazistych motywach,wprowadzających słuchaczy w pogodny nastrój. Podczas koncertu słyszymy autorskie utwory wokalno instrumentalne jak i wybrane standardy jazzowe. Artystce towarzyszyć będą uznani muzycy Polskiej Sceny Jazzowej tacy jak: Maciej Sikała (saksofon), Marcin Gawdzis(trąbka), Paweł Puszczało (kontrabas), Paweł Dobrowolski (perkusja).

CHLIP-HOP
Spektakl słowno-muzyczny, w którym usłyszeć będzie można piosenki z tekstami m.in. Jeremiego Przybory,Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego.Oprócz tego w programie znajdą się piosenki nowe, specjalnie napisane na tę okazję.

Na scenie, w swych mieszkaniach, w swojej codzienności, przykuci do komputerów są:
Ona, On i Pianista. Ich rozmowa przez Internet ma odcień swobodnej pogawędki: nieinwazyjnej, nieśpiesznej pogaduszki na przeróżne tematy. Korzystając z przynależnego ich wiekowi "rozkwitu dojrzałości" - z żartobliwym dystansem próbują sprawdzić, które z ich "najważniejszych mniemań" można by (gdyby ktoś chciał) przenieść w nowe czasy. Jako znaki "ich" epoki - przywołują piosenki. Śpiewają je sobie nawzajem i w wyimaginowanych duetach. Może przyświeca im przeczucie, iż...

Andrzej Poniedzielski (fot. archiwum EAS) Więcej zdjęć ()

Andrzej Poniedzielski (fot. archiwum EAS)

Andrzej Poniedzielski (fot. archiwum EAS)

Scenariusz, reżyseria i wykonanie - Magda Umer, Andrzej Poniedzielski
opracowanie muzyczne - Wojciech Borkowski


(...) piosenka
to jedno z nielicznych
a bywa, że ślicznych
połączeń Serca z Rozumem
i radość
uczciwa
bo jak miłość pierwsza
- gdy kocha się bardziej
niż umie


Przeczytaj także