stat
Wydarzenie już się odbyło
Aktualna edycja:
Literacki Sopot 2024

Literacki Sopot 2023

  • czwartek - niedziela, 17 - 20 sierpnia 2023, godz. 09:00
  • Lokalizacja
    Sopot
  • Bilety
    wstęp wolny

W dniach 17-20 sierpnia odbędzie się dwunasta edycja Festiwalu Literacki Sopot, który organizowany jest przez Goyki 3 Art Inkubator oraz Miasto Sopot. Każdego roku organizatorzy wybierają jeden kraj, którego literatura jest wiodącym motywem festiwalu. W tym roku jego uczestnicy będą mieli okazję zgłębić niemiecką literaturę i kulturę.

sie 22-25

czwartek - niedziela, g. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, g. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny

PROGRAM FESTIWALULiteracki Sopot ma na celu nie tylko promocję literatury i czytelnictwa, ale przede wszystkim jest doskonałą okazją do spotkań z gośćmi, którzy dzielą się swoją niezwykłą wrażliwością i zmysłem obserwacji. Organizatorzy Festiwalu, dostarczając materiału do przemyśleń, stwarzają okazje, aby w miejscach nie zawsze konwencjonalnych zastanowić się nad sprawami ważnymi, o których w otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej się zapomina.

Sopot jest miastem sprzyjającym bezpośrednim kontaktom, miastem, w którym wybitny pisarz czy filozof jest niejako na wyciągnięcie ręki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.

Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Gościem 12. edycji Festiwalu będzie literatura niemiecka. Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.