VI Europejskie Forum Nowych Idei Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VI Europejskie Forum Nowych Idei

  • środa - piątek, 28 - 30 września 2016
  • Lokalizacja
    Sopot
  • Bilety
    7000

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Co roku na świecie pojawiają się setki nowych idei mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Tylko niektóre z nich prowadzą do sukcesu. Właśnie o nich rozmawiamy w Sopocie.

W 2016 roku będziemy zastanawiać się przede wszystkim nad tym, jak pod wpływem różnych czynników zmieni się nasza praca. Czy rzeczywiście roboty zastąpią ludzi? Czy nieodwołalnie czeka nas polaryzacja i fragmentaryzacja pracy? Jeśli tak, to jak poradzimy sobie z brakiem stałego zatrudnienia?

Będziemy też rozmawiać o nowoczesnych stosunkach pracy, efektywnym dialogu pracodawców i pracobiorców, problemach europejskiego rynku pracy, zwłaszcza w kontekście napływu uchodźców i emigrantów, o koniecznych zmianach systemu opieki społecznej w nowych warunkach i formach zatrudnienia.
PROGRAM

W programie znajdą się sesje plenarne, panele, debaty specjalne oraz wydarzenia towarzyszące.