Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Jestem kobietą w wieku wychowawczym. Nie mam nic przeciwko dzieciom. Mam swoje powody, żeby ich nie mieć.

Często słyszę to pytanie i uważam, że jest to dla mnie niewygodne. Dlaczego kogokolwiek obchodzi, czy mam dzieci, czy nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Jak wpadnie to będzie.
2. Nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz.
3. Bocian pomyli adres i odleciał do Afryki.
4. A co, chcesz mi zrobić?
5. Nigdy.
6. Sprzedajesz swoje i szukasz nabywcy?
7. Jak będzie pokój na świecie.
8. Jak chcesz, to se zrobię, ale będziesz płacić alimenty. Za free nie będę rodzić i wychowywać.
9. Nie Twoja sprawa i nie muszę ci się z tego tłumaczyć.
10. Mam inne pomysły na wydawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy.
11. Jestem bezpłodna.

A teraz pytanie klucz - jesteś w stanie walnąć rodzinie jednym z powyższych tekstów? Bo jak nie, to nie ma tematu. Starsze pokolenia są przyzwyczajone do takich pytań, bo sami byli tak pytani. Wyrośli w czasach, gdzie wszyscy dokoła szli jednym trybem - dom, ślub, dzieci i raczej nikt się nie wyłamywał. Delikatne tłumaczenie swojej wizji życia nie ma sensu, bo to najczęściej do nich nie dociera. Zostaje tylko walnąć z armaty między oczy - w gratisie masz foch i śmiertelną obrazę na wieczną wieczystość. No ale to Twoje życie, Ty zdecydujesz co dalej.

Bez względu na decyzję życzę powodzenia!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze można wcisnąć kit, że przecież się staramy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można, ale jest ryzyko kontynuacji tematu i kolejnego upierdliwego pytania "czy już się udało?" + stada dobrych rad na rozmnażanie.
Założyłam, że autorka ogólnie chce mieć święty spokój od pytań w tym temacie, więc tu zostają tylko drastyczne rozwiązania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci?

" a dlaczego uważasz że wypada o to pytać"?
" uważasz że to jest sferą tak prywatna, że niezręcznie się czuję kiedy wprost o to
pytasz"
"A dlaczego o to pytasz"
"Pytasz czy uprawiam s#x waginalny bez zabezpieczenia? Ja cie nie pytam kiedy ty i jak to robiłaś "
"a kiedy ciocia planuje pogrzeb"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci?

Edit: uważam że to jest sfera tak prywatna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci?

Ha, może właśnie " dlaczego Ciebie interesuje, czy mam dzieci czy nie" jest dobrą odpowiedzią? Jeśli powiesz to spokojnie to może okaże się że druga strona pyta z życzliwości a ty będziesz miała okazję powiedzieć po prostu że nie jest to temat na który chciałabyś rozmawiać. Możesz też po prostu powiedzieć w odpowiedzi, tak jak sama napisałaś " często słyszę to pytanie i jest ono dla mnie niewygodne/ zbyt intymne/ wkraczające zbyt w sferę prywatności "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....