Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jan 70 Polecam atykuł "Jak religia niszczy rodzinę" Pasuje do ewangelizatorów. Pzdr. https://renesansmedia.pl/ndepdfs//2023-01_n_89.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katolik to wyznawca katolicyzmu, jednego z odłamów chrześcijaństwa. Z jakiego jesteś odłamu KGB czy co?. Nie potrzeba murów kościelnych i pozłacanych dachów kościelnych żeby modlić się szczerze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli ktoś iważa, że przez ponad 2000 lat nie istniał Kościół Chrystusowy tylko dopiero teraz powstaja jakieś prawdziwe to bluźni wobec Ducha Świetego. Od czasów Apostołów istnieje Kościół zarządzany mniej lub lepiej przez ludzi następców Świetego Piotra i innych Apostołów. Protestantyzm powstał w XVI wieku i był w kontrze do nauczania Magisterium Kościoła. Bo ludzie wiedzą lepiej jak sameu interpretować Pismo Świete. Teraz mamy tysiące religi chrześcijańskich i która jest dobra i prawdziwa????? Babtyści, Luteranie Kalwiniści????? Chcesz poczuć Boga to przyjź do KK i przyjmij sakramenty a poczujesz obecność Boga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jaq Powiedz adwersarzowi przypałowi że na zastraszanie czy wymuszanie określonego zachowania też są paragrafy. Przyjmowanie agresywnej postawy obronnej jest częścią strategii postępowania tej oraz innych destruktywnych wspólnot religijnych. Możesz też zaproponować modlitwę za Ciebie. Może to bota uspokoi nieco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo z cyframi : Ty przynajmniej masz w tej dyskusji adwersarza z krwi i kości. Mnie przyszło zmierzyć się z botem, z którym nie mogę się dogadać. Straszy mnie paragrafami i oskarża o obalanie systemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy na tym forum są ludzie którzy doznali uzdrowień lub byli świadkami sukcesów medycyny pastoralnej w tej wspólnocie religijnej? To co wyprawiają członkowie tej wspólnoty z wrażliwymi danymi zdrowotnymi Jana70 daje mi (i nie tylko dużo do myślenia).Odwagi ,proszę o jakieś przykłady i świadectwa.Czy znacie procedurę grzesznego błota? Lub jakieś inne zaklęcia i czary mary u nich? Pozdrawiam w Nowym Roku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tytułem uzupełnienia ,poświątecznie
Horus 3000 lat przed naszą erą był Bogiem Słońca w Egipcie.
Narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25 grudnia. Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie, za wskazaniem której szło 3 królów, by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.

W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną Anup i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda, takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie.
Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

Po tym jak został zdradzony przez Typhona, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał.
Dla wielu innych bogów ta mitologiczna struktura jest taka sama.
Attis z Frygii, Kriszna z Indii, grecki Dionizos, Mithra z Persji.
Tak że tak.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

koba Zabetonować w głowach powinno być
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo, mam nadzieję, że nie jest to groźba karalna :)
Jeżeli masz na myśli działania prawne, to ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

E.Was też się uciszy.
https://www.faktykaliskie.info/artykul/45779,chodzil-chodzil-az-wychodzil-mieszkaniec-uciszyl-koscielne-dzwony?fbclid=IwAR0rjljopdyazgjbb2t51TMuvGPEH9N84Ha0WKgJz_B8c104RqQcj1jr4iE
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://www.youtube.com/watch?v=f6BtiudvI00
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaq Chodzi o to że że w sekcie zawsze ostatecznie chodzi o pieniądze.Mam spory folder na ten temat.Z mojego punktu widzenia to możesz jechać po nich jak po"burej suce"( pieski przepraszam Was btw.).Gdy zabraknie im argumentów zawołają egzorcystę lub demonologa, imputując Tobie opętanie lub zniewolenia demoniczne.To są nieźle zryte berety.Przećwiczone mam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo z numerem : zasadniczo, to o co chodzi z tym wrzucaniem więcej ? Że niby co, mam ich chwalić czy ganić za to że są zacofani ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

O nędznicy. Wielki Mistrz niosący światło idzie po Was niosąc Wam kolędę. Na nic Wasze modły i błagania Nie ma dla Was nadziei bo jesteście złem. Amen.
https://youtu.be/HCj5SGhZxDA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

JAN70 czy to prawda ze syn cie pobił za to ze sie źle zachowywałeś? Czy to tylko ktos tu plotki rozsiewa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

~Lois Cyphre-Należy do tego dorzucić handel złomem, kiedyś robiło się na tym niezłe przekręty. Widzisz jak ktoś ma smykałkę do interesów to zalewając rury bretonem wpadnie na pomysł żeby założyć prywatne stowarzyszenie ewangelizacyjne skupić wokół siebie wyznawców, oczywiście z kasą i żyć sobie spokojnie budując rodzinny interes po bożemu. W międzyczasie zadba o wiarygodny wizerunek wchodząc u układ z kościołem, który oczywiście charytatywnie ustanowi swojego opiekuna i gra muzyka. A co do zawodowego sprzątania to faktem jest, że uprzątnął zięcia i byłą synową, bo nie zgadzali się z ideologia rodzinnego interesu. Tak przy okazji dołączę się do życzeń Wesołych Świąt dla wszystkich wolnych od jakichkolwiek ideologii religijnych
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to jest gdy mieszać czyli ewangelizować zaczyna mieszacz betonu lub towarzystwo wzajemnej adoracji skupione wokół zawodowych sprzątaczy. Zapaść psychiatrii polskiej robi swoje. Chorzy ludzie leczą się czosnkiem miodem i modlitwą ,myśląc że to dobre dla wszystkich.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni.
W tym Jan69 oraz Parafianki i Parafianie,Kmiecie i Włościanie,Wszystkie Stany z Koinonią KGB włącznie.
Dziś noc przesilenia zimowego.Z okazji urodzin perskiego boga Mitry,który który w 353 n.e. przyjął imię założyciela Waszego kościoła,który o ile w ogóle istniał to sam niczego nie chciał zakładać a tylko namieszać w Judaiźmie, życzę Wam miłej kolacji przy świętej religii pogańskiej,który Wasz Kościół zniszczywszy tę religię,sobie przejął,twierdząc,że to symbol tego niby-Twórcy Waszego Kościoła,niby urodzonego 25 grudnia, z niby dziewicy.Smacznego wafelka Wam( to tylko W Polsce i Włoszech) oraz baśniowych nastrojów oraz endorfin z bycia razem.(O Kamasutrze też już było).
P.S. I dalszej wymiany myśli,poglądów i spostrzeżeń które w formule hydeparku okazują się być bardzo pomocne i użyteczne.Momentami to była niezła jazda.
Janowi70 szacun i podziękowanie oraz życzenia wytwałości w powrocie do zdrowia i równowagi po doświadczeniu sekty.
Janie69 Forget you too.LOL!
Ad vocem na Twój magiel sąsiedzki po Nowym Roku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cześć jaq.Takie coś o nich https://aggeo.pl/jestesmy-aggeo/ Jak chcesz to zacznę wrzucać więcej.Oni są w baśniowych nastrojach, więc może być interesująco.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan 6/9 : mam niedosyt. Pominąłeś mnie w podsumowaniu forumowiczów, wylewających hektolitry pomyj na kościół. Mam o to do ciebie głęboki żal. Staram się od dawna, widocznie za mało. Zdania typu : " szkalowane kościoła" działają na mnie niczym obietnica bzykania dziewic w raju dla muzułmanina. Jak to miło gdy kościelna mafia dostarcza nam niemal codziennie powodów do ich szkalowania. Choćby dzisiaj, odgrzewana afera z gruntem, który Morawiecki kupił od czarnych. Czarni wyłudzili ją od skarbu państwa fałszując dokumenty i procedury. Ile to gruntów, które z niewiadomych powodów państwo przekazało czarnym za bezdurno ( 15 hektarów na parafię) stało się własnością deweloperów. Miałem kiedyś problemy z Nadzorem Budowlanym, który kwestionował legalność jednej z moich inwestycji. Chodziło do plan zagospodarowania terenu, który nie dopuszczał wybudowania pewnych obiektów, sprawy Natura 2000 i tym podobne. Otrzymałem propozycję od "chłopaków z miasta" że mają sposób na ten problem. Załatwić to można z pomocą lokalnej parafii, którą czyni się współwłaścicielem drobnej części problematycznego gruntu. Czarnym odpala się pewną sumę pieniędzy. Wpis w Księdze Wieczystej o współwłasności działki przez czarnych, otwiera drogę do realizacji inwestycji. Jeżeli nie wierzycie, to spytajcie ludzi z branży. Też nie wierzyłem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Drukarka laserowa z tanimi tonerami (4 odpowiedzi)

Potrzebuję jakiejś drukarki najlepiej laserowej, bo chodzi o około 300 wydruków w ciągu miesiąca,...

Różne przemyślenia na różne tematy (144 odpowiedzi)

Mam ich wiele, będą trochę chaotyczne.

Księgowość (37 odpowiedzi)

Założyłam działalność, chciałabym zlecić księgowość komuś kompetentnemu, ale nie drogiemu. Mile...