Nowe mieszkania Trójmiasto

Temat dostępny też na forum: Brama Sopocka Wielki Kack 2 Potoki Jasień Spektrum Przymorze
Jak wygląda rynek nowych mieszkań w Trójmieście? Chciałabym zorientować się co może mi ten region zaoferować, jako że przeprowadzamy się z mężem i dzieckiem w niedalekiej przyszłości nad morze i w Trójmieście będziemy pracować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

Trójmiasto dzielimy na dolny i górny taras.

Dolny Taras to od morza do pobliża linii SKM. Ceny tutaj są wysokie bo jak blisko zatoki mieszkania atrakcyjne turystycznie a jak blisko kolejki to dobra komunikacja miejska (sam korzystam) Oczywiście w tej części zabudowa to głównie tzw. "plomby". Ceny realne od 6500 zł w górę. Hale garażowe ok 20-25 tys zł, komórki lokatorskie w tej czesci min. 2tys/m2

Drugi stopień to okolice moreny i jasienia. Ceny od 5500-6000 za metr tutaj nie ma takich rozbieżności w cenie, bo w dolnym tarasie można kupic mieszkanie na zaspie za 6200 zł za metr i na jelitkowie przy plazy za 18 tys za metr.

Komunikacja po powstaniu tramwaju jest coraz lepsza ale jedna ulica na osiedlu wyjazdowa sprawia ze ciezko wyjechać na główna ulice.

Tutaj już trochę podchodzą samoloty pod lądowanie.

Kolejna strefa to przy obwodnicy im bliżej jasienia i szadółek śmierdzi.
tylko ludzie co tam mieszkają mówią ze nie śmierdzi. Dla mnie smród jest nie do przyjęcia nawet jak jadę obwodnica z zamkniętymi oknami. tutaj mieszkania są najtańsze. ok 4 tys za metr i taniej.

Proponuje zobaczyć mapę smrodu http://www.szadolki.pl/mapa-smrodu/

Kolejna tańsza alternatywa to osowa. Ma przestanek PKM chodź za często pociągi nie jezdza. Najwieksza wadą jest dojazd ulicą spacerową.

Moim zdaniem, bo tym jak korkuje sie obwodnica i centrum miasta po tym jak polacy nie jezdza na wakcje za granice a zagraniczni do nas przyjezdzaja i program 500+ sprawił ze wiecej osób posiada auta, a komunikacja miejska nie jest konkurencyjna i po prostu droga. Lepsze mniejsze mieszkanie przy SKM niż dom w szeregowcu za miastem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

A czy to prawda, że jeżeli chodzi o mieszkania deweloperskie, to dużo taniej jest wykupować, jeszcze na etapie budowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

Taniej ? Może. Taniej może być mieszkanie jakie zostanie jeszcze nie sprzedane a deweloper już kończy lub zakończył inwestycje czyli ostatnie mieszkania (słabo oświetlone, duże metraże, dziwne ułożenia pomieszczeń). Raczej na początku kupując tzw. dziurę masz wybór z oświetleniem i pietrem a kupujesz z max 100 zł na metrze taniej.

Z mojego doświadczenia mino, że mieszkania są drogie, a Polacy niby biedni dużo mieszkań jest pozarezerwowanych odrazu (cześć osób powie ze to ściema dewelopera oszukuje ze sami rezerwuje zeby wywrzeć presje na kupującym) ale prawda jest ze są ludzie bogaci lub pół bogac których stać. Też nie sprzedaje się dziesiątek tysięcy mieszkań nowych w mieście. Także spójrzmy jakie auta jeżdżą na ulicy wiec ludzie maja kase. Ja sam majac do wybory mieszkanie w dobrej lokalizacji w wielkie płycie za 6000 zł za metr gdzie na klatce śpi zimą menel,a sąsiadka która śmierdzi w windzie jedzie do monopola po kolejna jabola wybieram opcje bardziej zadłużyć i kupic mieszkanie za 7000 zł za metr w nowym budownictwie. Mówi sie ze te bloki też sie staną dzisiejsza wielką płyta, ale ja wierze ze jak tam mieszkaja ludzie którzy cieżko za to zarobili będą dbali o ta nie jak ludzie którzy mieszkania dostali za komuny za darmo, połdarmo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślę, że tak. Ja np znalazłem mieszkanie na mieszkania na sprzedaż biłgoraj i doradzili mi w kwestiach finansowych. Wyszło, że lepiej kupić mieszkania na etapie deweloperskim. Ze wszystkim mi poradzili, więc nie musiałem się o nic martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

Dzięki Marr za objaśnienie, naprawdę pomogłeś. No właśnie rynek nieruchomości mnie interesuje i będę się rozglądać. Tylko zależy mi na ciekawej lokalizacji, a jak nie to żeby było blisko wszędzie. Już się trochę zorientowałem odnośnie Gdyni (Brama Sopocka, bo jest z tych trochę lepszych mieszkań) i Gdańska (2 Tarasy lub 2 Potoki, ale już trochę inny charakter). Chociaż przejrzę też te propozycje od was.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź http://pixelghetto.com.pl/2023/04/12/kupno-domu-na-osiedlu/ jestem bardzo zadowolony .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź http://pixelghetto.com.pl/2023/04/12/kupno-domu-na-osiedlu/ polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

Trójmiasto jest bardzo ciekawym miejscem, więc na pewno się wam spodoba. Bardzo dużo atrakcji i szerokie możliwości rozwoju i pracy.
Co do mieszkania, jedną z ciekawszych ofert posiada biuro nieruchomości Russjan. Dostępna na stronie : http://www.russjan.com/ . Maja super futurystyczne domy i apartamenty rozlokowane na terenie całego Trójmiasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

W Gdańsku prowadzonych jest wiele inwestycji deweloperskich i rzeczywiście popyt na nowe mieszkania nie spada. Wynika to po części z faktu, że Polacy nie chcą już się kisić w 5 osób na 35 m kw. A jak się patrzy ile metrów kw przypada na 1 mieszkańca naszego kraju, to deweloperzy mogą być spokojni o popyt. Do średniej europejskiej jeszcze nam dużo brakuje.
Wydaje mi się że nowe jest okey, ale nie mniej istotna jest lokalizacja. Uważam, że na Przymorzu, przy Obrońców Wybrzeża powstaje fajny obiekt, osiedle Sektrum. Tutaj jak coś info o tym osiedlu: https://www.eurostyl.com.pl/spektrum.html
Ceny - cóż, mogłby być niższe, ale ziemia w tamtych okolicach do najtańszych nie należy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam zamieszkać w Gdyni :) sam mieszkam i sobie chwalę. Tutaj można sprawdzić co się akurat buduje https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-gdynia/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdynia to dziura
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Słuchajcie, a co sądzicie o kupnie mieszkania w Bydgoszczy? Właśnie trafiłem na bardzo ciekawą ofertę sprzedaży mieszkań przez tego dewelopera RED CO na bardzo atrakcyjnych osiedlach. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bydgoszcza ... eee, no super
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie Bydgoszcza, a ta Bydgoszcz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musiałem czekać 7 miesięcy na wyjaśnienie ;)
Dzięki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

mega dziura
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z widokiem na stację benzynową, hipermarket, sklep sportowy? Nie, dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja natomiast, chętnie zamieszkałbym na tym osiedlu ze względu na lokalizację. Oczywiście nie każde mieszkanie mi dopowiada, bo preferuję zdecydowanie wysokie piętra, najlepiej z widokiem na zatokę. Początkowo osiedle wydawało mi się mało atrakcyjnie, ale teraz z każdym dniem coraz bardziej mi się podoba. Niestety, wraz atrakcyjnością wzrastają ceny mieszkań.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z nowych to budujące się osiedla na Morenie, między innymi Studio Morena, Piecki Migowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnie wolne mieszkania zostały na Fotoplastykonie na Jasieniu. Budowa posuwa się do przodu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wiem gdzie to jest ale na Jasieniu oglądałem dwa osiedla, gdańskie tarasy czyli to ze strefą relaksu i siłownią na dachu i jeszcze jakieś obok, duży plus tej dzielnicy to niskie ceny i w miarę dobra komunikacja drogowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Morenie buduje się sporo deweloperki. A tak to raczej wtórny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buduje się praktycznie w całym Gdańsku. Wejdź na mapkę z inwestycjami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczywiście teraz w Gdańsku powstaje sporo nowych osiedli. Myślę, że warto inwestować w dom od sprawdzonego dewelopera. Ja skorzystałam z ekodeweloper.pl i z czystym sercem mogę polecić :-) ekologicznie, elegancko i fajne lokalizacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Apartamenty "Park Gutenberga" to miejsce typowo dla rodzin z dziećmi w kameralnej zabudowie w niedalekiej odległości od centrum Gdańska. Dojazd do centrum zajmuje około 15-20 min co jest ogromnym atutem przy codziennym odwożeniu dzieci do szkoły i przedszkola. Przyjemnością są również spacery wśród tak pięknej i zielonej okolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowe mieszkania Trójmiasto

Apartamenty Parku Gutenberga to luksusowe apartamenty z nowoczesnymi technologami, które zapewniają wysoki komfort mieszkania. Dodatkowymi pozytywnymi aspektami jest bliska lokalizacja lasu oraz centrum miasta, do którego można dotrzeć zaledwie w ok. 15 min. Jeśli poszukujesz prestiżowych apartamentów to warto przyjrzeć się tej inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kupiłem mieszkanie http://inwestokracja.pl/nowoczesne-mieszkanie-przykladowe-wyposazenie/ bardzo spokojna okolica to dla mnie duży plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Gdyni i okolicy swoje inwestycje między innymi realizuje Semeko, w tym na Morskiej - https://www.semeko.pl/oferta/Morska-Park-Gdynia. Ostatecznie trzeba wybierać pod kątem lokalizacji, bo to jednak kluczowa kwestia, by mieć mieszkanie, które będzie dobrze spełniało oczekiwania od tej właśnie strony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W nowo zakupionym mieszkaniu warto zamontować zmiękczacz wody aby pozbyć się osadu i kamienia. Najlepsze urządzenie tego typu oferuje sklep zmiekczaczewody.com.pl. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rynek bardzo dynamiczny, polecam sprawdzać co jakiś czas, na przykład co pół roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

alians deweloper (9 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś słyszał lub miał bezpośrednią styczność z firmą Alians z Kartuz? ..niestety nie...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...