Bieg Europejski Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Bieg Europejski Opinie (10)

7 maja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbędzie się Bieg Europejski. Tradycyjnie zwieńczy on Igrzyska Miast Bliźniaczych. W tym roku startują zawodnicy z Rosji, Litwy, Łotwy, Niemiec i Szwecji.

Start i meta zlokalizowane będą na Bulwarze Nadmorskim w okolicy Muzeum Marynarki Wojennej.
Pierwsi o godzinie 10:00 wystartują uczestnicy Marszu Europejskiego wchodzących w cykl Gdynia Nordic Walking Race 2011 największej na Pomorzu tego typu imprezie. Tuz po nich swoje zmagania rozpoczną uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych. O godzinie 13:00 nastąpi dekoracja i wyłonienie najlepszej ekipy biorącej udział w Igrzyskach Miast Bliźniaczych a niespełna pół godziny później na 10-kilometrową trasę wyruszą biegacze.

Każdy kto ukończy Bieg Główny na dystansie 10 000 m otrzyma pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekają puchary i cenne nagrody.

Wpisowa dla zawodniczek i zawodników - 10 zł. Zapisy przyjmowane są przez formularz internetowy.

Zapisy do biegu zakończyły się 18 kwietnia. W dniu imprezy nie będzie można się do niego zgłosić, z wyjątkiem biegów młodzieżowych. Ma to na celu uniknięcie kolejek i tłoku przy zapisach w biurze zawodów a także przykrych sytuacji, gdy dla zawodnika wbiegającego na metę zabraknie medalu.