Bieg Europejski Bulwar Nadmorski Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Bieg Europejski Opinie (4)

Kolejny bieg z cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych 2012 przed nami. 12 maja Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich miłośników i pasjonatów biegania oraz nordic walking na Bieg Europejski pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Zawody te będą uwieńczeniem XX Igrzysk Miast Bliźniaczych, w których startują młodzi sportowcy z całej Europy.

W tym roku odwiedzą nas zawodnicy z Chin, Rosji, Litwy, Łotwy Niemiec i Szwecji, którzy rywalizować będą oprócz startu w Biegu Europejskim w lekkiej atletyce, biegu na orientację, piłce nożnej chłopców i siatkówce dziewcząt.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 Marszem Europejskim, czyli zdobywającym coraz szerszą gamę zwolenników marszem "nornic walking". Tuz po nich swoje zmagania rozpoczną uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych.

O godzinie 13:00 nastąpi wystrzał z ORP Błyskawica, który to będzie sygnałem do startu dla wszystkich biorących udział w Biegu Głównym na atestowanej trasie o długości 10km. Trasa składająca się z dwóch pętli po 5km, prowadzić będzie Skwerem Kościuszki, gdzie na wysokości Akwarium Gdyńskiego zlokalizowane będzie centrum zawodów oraz strefa start - meta, ulicą Świętojańską, aleją marszałka Józefa Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim, skąd biegacze skierują swoje kroki z powrotem pod Akwarium i wyruszą na drugie okrążenie.

Na mecie, na każdego kto ukończy bieg główny czekał będzie specjalnie przygotowany na tą okazję medal, stanowiący kolejny element układanki, w skład której wchodzić będą medale zdobyte na Biegu Urodzinowym, Europejskim, Nocnym Świętojańskim i podsumowującym cykl GPX Jesiennym Biegu Niepodległości. Najlepsi na mecie zostaną dodatkowo udekorowani nagrodami finansowymi, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Po 27 kwietnia wpisowe wzrasta do 100 zł.

Czytaj także