Bieg Europejski Bulwar Nadmorski Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Europejski Opinie (7)

Kolejny bieg cyklu PKO Grand Prix Gdyni coraz bliżej. Od 1 kwietnia miłośnicy biegania mogą zapisywać się na Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim za pośrednictwem dedykowanej zakładki na stronie www.gdyniasport.pl. Zapisy potrwają do 27 kwietnia, godz. 23:59. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych.

Runda druga!

Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim to drugi bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. W lutowej edycji imprezy wystartowało ponad 5700 fanów aktywności fizycznej, co oznacza, że pobity został kolejny rekord frekwencji.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie gdyńskimi biegami - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu - Jestem przekonany, że także tym razem biegacze tłumnie stawią się na linii startu -dodaje.

Przede wszystkim dobra zabawa, czyli Strefy Kibicowania i wiele innych...


09:30 Start Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategoriach Open
09:35 Start Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategoriach młodzieżowych: Junior, Młodzik, Starszak
11:00 Start Biegu Europejskiego w kategorii Starszaka,
11:30 Start Biegu Europejskiego w kategorii Młodzika,
12:00 Start Biegu Europejskiego w kategorii Juniora,
13:30 Start Biegu Europejskiego w kategorii Malucha,
15:00 Start Biegu Europejskiego na 10 km.


Trasa Biegu:

- START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica", Skwer Kościuszki- aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - Św. Piotra - Tadeusza Wendy - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II - Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica".

- Trasa Marszu: Skwer Kościuszki - Aleja Topolowa - Bulwar Nadmorski.
Dmuchańce, food-trucki, liczne atrakcje towarzyszące -podczas majowego Biegu stawiamy w pierwszej kolejności na integrację i zabawę.

Po raz pierwszy w historii gdyńskich biegów fanom biegaczy oddane zostaną do dyspozycji specjalne Strefy Kibicowania.

Każda ze Stref weźmie także udział w konkursie. Te najciekawsze, najbardziej kreatywne i najgłośniejsze będą miały szanse na zdobycie nagrody. Zwycięzcy wybrani zostaną przez biegaczy po zakończeniu imprezy.

Przypominamy, że na czas organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu Biegu i Marszu Europejskiego, w sobotę 9 maja, w godzinach od ok. 14.00-16.30 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

- Jerzego Waszyngtona,
- św. Piotra,
- Tadeusza Wendy,
- Bernarda Chrzanowskiego,
- Polska (jezdnia prowadząca ruch w kierunku do Dworca Morskiego),
- Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku do Estakady Kwiatkowskeigo),
- Jana z Kolna (całkowite zamknięcie wprowadzone zostanie od skrzyżowania z ul. J. Wiśniewskiego do 3 Maja, ruch pojazdów zostanie dopuszczony na jednym pasie na odcinku od skrzyżowania z ul. Władysława IV do skrzyżowania z 3 Maja)
- Portowa,
- Plac Kaszubski,
- Świętojańska,
- aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez uczestników poszczególnych odcinków trasy biegu.

Zapisy do Stref Kibicowania ruszają 7 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.

Biegi Młodzieżowe - dla młodszych i starszych

Tradycyjnie - Bieg Główny poprzedzony zostanie Biegami Młodzieżowymi oraz Marszami Nordic Walking. W skład tych pierwszych wchodzą Bieg Starszaka, Bieg Młodzika oraz Bieg Juniora. Wydarzenie dedykowane jest uczniom podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

- Marsze Nordic Walking przeznaczone są dla fanów chodzenia z kijkami, których w Gdyni nie brakuje - mówi Marek Łucyk. - Liczymy, że frekwencja dopisze w równie dużym stopniu, co na zajęciach Gdyńskiego Poruszenia - dodaje.

Mali biegacze - wielkie emocje

Zapraszamy także na cieszący się dużą popularnością Bieg Malucha. Najmłodsi ponownie pobiegną ze swoimi rodzicami wzdłuż Skweru Kościuszki. Dla wszystkich uczestników - medal!

Ostatnia szansa na wygranie Hondy Jazz

Jeden z tegorocznych sponsorów - firma Honda Gdynia - przygotowała dla uczestników GPX Gdyni specjalną nagrodę. Każdy, kto weźmie udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu, będzie mógł wygrać nową Hondę Jazz.

Oznacza to, że Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim jest ostatnią szansą dla tych, którzy nie wzięli udziału w pierwszym z biegów cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Bieg Europejski Gdynia 2014 start 10 km - widok z lotu ptaka


Czytaj także