stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Kolosy Opinie (16)

  • piątek - niedziela, 13 - 15 marca 2020
    Impreza odwołana
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy na XXII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" za rok 2019.

cze 2

niedziela, g. 12:00 - 16:00

Rumia, Park Starowiejski
Wstęp wolny
cze 8

sobota, g. 14:00

Pogórze, Galeria Szperk
Wstęp wolny
- Z uwagi na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podjął decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Świata w Półmaratonie oraz 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonych z wręczeniem Kolosów za 2019 rok - czytamy w oficjalnym komunikacie UM Gdyni.


Kolosy to nazwa pierwszych polskich nagród za dokonania eksploracyjne przyznawanych corocznie począwszy od marca 2000 roku. To również nieoficjalna, ale powszechnie używana nazwa Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej w Europie imprezy podróżniczej, która każdego marca odbywa się w Gdyni. Jej organizatorami są Urząd Miasta Gdynia i agencja MART z Krakowa. Trwa trzy dni, podczas których od rana do wieczora w ogromnej hali, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów, zaadoptowanej tak, by pełniła również funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć oraz filmów) najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów są liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród.

PROGRAM WYDARZENIAKolosy to również instytucja. Albo - ten termin będzie bardziej odpowiedni - marka, pod którą realizowanych jest wiele różnorodnych działań, których nadrzędny cel to popularyzacja niekomercyjnej działalności eksploracyjnej, a także integracja polskiego środowiska podróżniczego. Pod szyldem Kolosów działa strona internetowa, odbywają się spotkania z podróżnikami, podejmowane są też inne działania ważne dla polskiego środowiska eksploracyjnego.