Nocny Bieg Świętojański Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Bieg Świętojański Opinie (30)

Nocny bieg, nocne zapisy! 9 mja o godzinie 23:59 ruszyła rejestracja do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Zapisy potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59 i dostępne będą na stronie gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 17 czerwca o godzinie 23:59.

wrz 27

niedziela, g. 10:00 - 15:00

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
Bez przerwy na odpoczynek

PKO Grand Prix Gdyni rozkręca się na dobre. Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po Biegu Europejskim, a już trzeba zacząć myśleć o Nocnym Biegu Świętojańskim, który wystartuje w nocy z 17 na 18 czerwca. Wcześniej, bo już w nocy z 9 na 10 maja, ruszają do niego zapisy.

W ubiegłym roku na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stanęło prawie 6500 osób. - To wydarzenie ma swój niepowtarzalny klimat. Połączenie tysiąca biegaczy i nocnej Gdyni za każdym razem robi ogromne wrażenie - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

Ulica Świętojańska uhonorowana podwójnie

Każdy z biegów PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Trzeci przystanek cyklu organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. - Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wszyscy, którzy wezmą udział w czerwcowym biegu, będą mieli okazję podziwiać rozświetloną ulicę Świętojańską w pełnej krasie. To właśnie na niej znajduje się słynny podbieg - zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Natomiast po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymają wyjątkowy medal - trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Czas do 6 czerwca

W zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim okazał się Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29 minut i 43 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.

Czy w tym roku będziemy świadkami równie dobrych rezultatów? Podjąć wyzwanie może każdy! Zapisy dostępne są w Profilu Zawodnika na stronie gdyniasport.pl i potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59.

Pokonaj siebie i walcz o Hondę

Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: "Pokonaj siebie", zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo... w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego - powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Do "pokonania siebie" dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego - Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.

REJESTRACJA

W związku z organizowanym nocą z 17 na 18 czerwca Nocnym Biegiem Świętojańskim, od godziny 23.00 na trasie zawodów wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu.Dodatkowo, od piątku (godz. 9.00), do soboty (godz. 6.00) wyłączony z ruchu będzie Skwer Kościuszki a także al. Jana Pawła II.

W godzinach 23.00 - 02.30 nieprzejezdne będą: Skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - Św. Piotra - Tadeusza Wendy - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II. Ruch na kolejnych ulicach będzie sukcesywnie włączany po przebiegnięcniu zawodników.

W związku z odbywającymi się zawodami, obowiązywać będą zmienione trasy trolejbusów linii 710 oraz autobusów linii: N10 i N20.

Zamknięcie ulicy Świętojańskiej
Objazdy dla linii 710, N10 i N20 w kierunku w kierunku Grabówka, Oksywia i Pustek Cisowskich
W czasie zamknięcia ul. Świętojańskiej trolejbusy linii 710 oraz autobusy linii N10 i N20 w kursach od strony Wzgórza Św. Maksymiliana w kierunku centrum, od przystanku "Urząd Miasta - Świętojańska 01" do przystanku "3 Maja 02" będą kursować objazdem, ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV i 10 Lutego.

Objazdem zostaną wykonane następujące kursy z przystanku "Urząd Miasta - Świętojańska 01" w kierunku Grabówka, Oksywia i Pustek Cisowskich:
- linii 710 o godz. 0.10;
- linii N10 o godz. 0.31 i 1.31;
- linii N20 o godz. 0.31 i 1.31.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Kilińskiego 01" i"Armii Krajowej 03" przy ul. Władysława IV.

Objazd dla linii N10 w kierunku Kaczych Buków
Autobusy linii N10 od strony Dworca Gł. PKP w kierunku Kaczych Buków od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 04" kursować będą objazdem, ul. 10 Lutego i Władysława IV.

Objazdem zostaną wykonane kursy linii N10 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" w kierunku Kaczych Buków o godz. 0.05 i 0.40.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Armii Krajowej 02" i "Kilińskiego 02" przy ul. Władysława IV.

Objazd dla linii N20 w kierunku Chwarzna
Autobusy linii N20 od strony Dworca Gł. PKP w kierunku Chwarzna od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Węzeł Franciszki Cegielskiej 02" kursować będą objazdem, ul. 10 Lutego, Władysława IV, al. Piłsudskiego, Śląską i Kielecką.

Objazdem zostaną wykonane kursy linii N20 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" w kierunku Chwarzna o godz. 0.10 i 0.40.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Armii Krajowej 04", "Kilińskiego 02" i "Urząd Miasta - Władysława IV 02" przy ul. Władysława IV.
Zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku Obłuża


Objazd dla linii N10 w kierunku Obłuża
W czasie zamknięcia pasa ruchu na ul. Janka Wiśniewskiego (od centrum do Węzła Ofiar Grudnia '70) autobusy linii N10 w kierunku Oksywia i Pogórza od przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP 01" do przystanku "Obłuże Centrum 03" będą kursować objazdem, ul. Dworcową, Podjazd, Morską i Estakadą Kwiatkowskiego.

Objazd dotyczyć będzie kursów linii N10 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" o godz. 23.45 i 0.45 w kierunku Obłuża i Oksywia.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki (na żądanie) "Stocznia SKM - Morska 02" przy ul. Morskiej oraz "Morska - Estakada 04" przy Estakadzie Kwiatkowskiego.

Czytaj także