stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Nocny Bieg Świętojański Opinie (3)

w każdą sobotę (do 30.12), g. 09:00

Gdańsk, Juraty 5
18 czerwca o godzinie 21:00 wystartuje kolejny Nocny Bieg Świętojański, który z roku na rok przyciąga do Gdyni coraz większą liczbę biegaczy z całej Polski oraz wielu zawodników z Europy a także z odległej Kenii. O 19:00 odbędzie się II Nocny Marsz Świętojański.

W tym roku rozegrana zostanie już VII edycja, której trasa prowadzić będzie najbardziej reprezentatywnymi ulicami naszego miasta. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 10km a limit czasu na pokonanie biegu wynosi 2 godziny, więc każdy kto lubi spędzać aktywnie wolny czas będzie w stanie pokonać dystans Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Po zakończeniu biegu, na mecie na każdego będzie czekał specjalnie przygotowany na tą okazję medal a dla najlepszych nagrody finansowe sięgające 3000 tys. złotych za pierwsze miejsca wśród pań i panów (warto wspomnieć, że nagrody finansowe przewidzieliśmy również w kategoriach wiekowych), rzeczowe i puchary.

Na liście startowej z dnia na dzień przybywa zawodników a wśród nich zwycięzca biegu z ubiegłego roku Marcin Chabowski oraz dwukrotny Mistrz Polski w Maratonie - Radosław Dudycz. Zapisać do biegu można się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej www.gosirgdynia.pl.

Przed biegaczami, o godz. 19.00, wystartują uczestnicy marszu nordic walking. Przejdą dystans ok. 3000 m. Do marszu można zapisywać się na stronie internetowej: www.chodzezkijami.pl , a także w dniu imprezy w godz. 17.00-18.30 w biurze zawodów w Marinie Gdynia. Kijki będzie można wypożyczyć za darmo.

Wszystkie osoby, które chciałyby popracować nad formą lub po prostu pobiegać w miłym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody, GOSiR zaprasza w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Zbiórka przy Contrast Cafe na Bulwarze Nadmorskim. Bezpłatne zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra. Miłośnicy nordic walking spotykają się w tym samym miejscu i o tej samej godzinie, ale w środy.


Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl

VI Nocny Bieg Świętojański from A-TV on Vimeo.Uwaga, zmiany w ruchu drogowym:

PARKINGI:
- sugerujemy pozostawianie pojazdów na parkingach:
bezpłatnym przy Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" przy ul. Zawiszy Czarnego
bezpłatnym przy Centrum Handlowym "Batory" przy ul. Stefana Batorego
na parkingu strzeżonym przy "Centrum Gemini" przy ul. Jerzego Waszyngtona.

ZAMKNIĘCIE ULIC:
- w dniu zawodów ul. Świętojańska na odcinku od ul. 10-go lutego do Al. Piłsudskiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 19:00 - 24:00
- w dniu zawodów Al. Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 19:00 - 24:00
- w dniu zawodów Marina Gdynia zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 17:00 - 24:00
- w dniu zawodów Skwer Kościuszki zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w godzinach 19:00 - 24:00

Dojazd na Kamienną Górę możliwy będzie przez ulice: Żwirki i Wigury, Armii Krajowej oraz Legionów

Informacja o biletach

Wpisowe wynosi 10 zł (płatne do 6 czerwca, po tym terminie – 100 zł).
Nie ma możliwości zapisania się w dniu imprezy.