VIII Nocny Bieg i Marsz Świętojański Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

VIII Nocny Bieg i Marsz Świętojański Opinie (14)

gru 5-6

sobota - niedziela

Sopot
cze'21 19

sobota, g. 21:00

Gdańsk,
Centrum zawodów, wzorem Biegu Urodzinowego oraz Europejskiego jak i strefa start - meta zlokalizowane będą w namiocie znajdującym się na końcu Skweru Kościuszki, naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Tam zawodnicy, którzy zgłosili się do zawodów będą mogli odbierać w dniu zawodów numery startowe już od godziny 17:00 a start do biegu zaplanowano na 21:00.

10km Trasa, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzić będzie przez Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, Aleję Marszałka Piłsudskiego oraz Bulwar Nadmorski, co wpłynie na wzrost atrakcyjności i widowiskowości trasy. Biegacze będą mogli podziwiać Gdynię "by night" a także zacumowane przy nabrzeżach żaglówki, jachty i żaglowce min. "Dar Pomorza" a także okręt wojenny ORP "Błyskawica" z którego wystrzał da znak do startu. Limit czasu na pokonanie biegu wynosi 2 godziny, więc każdy kto chociaż trochę biega lub prowadzi aktywny tryb życia spokojnie będzie w stanie pokonać 10km dystans VIII Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Po zakończeniu biegu, na mecie na każdego będzie czekał specjalnie przygotowany na tą okazję medal a dla najlepszych wysokie nagrody finansowe, rzeczowe i puchary. Swój udział w zawodach potwierdziło wielu czołowych zawodników z Polski, wśród nich medaliści Mistrzostw Polski w Maratonie: Radosław Dudycz i Michał Smalec, co z pewnością wpłynie na gorącą, sportową rywalizację na trasie.

W ramach VIII Nocnego Biegu Świętojańskiego rozegrane zostaną również I Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię po Polsce, czyli ogólnopolskiej akcji biegowej, na której darmowe zajęcia przychodzi coraz więcej miłośników biegania i lekkiej atletyki. W Gdyni takie spotkania, na które serdecznie zapraszamy odbywają się w każdy poniedziałek o 19:00 a miejscem zbiórki jest Contrast Cafe na Bulwarze Nadmorskim.

Nie ma możliwości zapisania się w dniu imprezy. Wpisowe wynosi 10 zł (płatne do 22 czerwca, po tym terminie - 100 zł). Odbiór pakietów startowych w dniu imprezy w godz. 17.00-20.30 w biurze zawodów.

Czytaj także