stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Klimaty 2024
PATRONAT

Targi Klimaty

Otwieramy jesienny sezon! Targi Klimaty już 24 września w Starym Maneżu! Zapraszamy wszystkich miłośników wyjątkowego rzemiosła w najlepszym wydaniu na jesienną edycję Klimatów - Trójmiejskich Targów Twórców.

maj 26

niedziela, g. 11:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 10-11

sobota - niedziela, g. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wspaniałą i najbardziej klimatyczną przestrzeń w Gdańsku, Stary Maneż wypełnią stoiska blisko 90 fantastycznych marek i projektantów. Na targach swoje najciekawsze i unikatowe produkty pokażą twórcy związani z Trójmiastem, ale też liczna reprezentacja ciekawych i znanych marek z całej Polski. Będzie biżuteria, moda i modowe akcesoria, dekoracje, ceramika, malarstwo, plakat i grafika, książki, smakołyki, kosmetyki i świece.

Klimaty to przegląd wielu autorskich projektów i najlepszych polskich manufaktur. Ogromnym zainteresowaniem będą się cieszyły z pewnością stoiska z oryginalną biżuterią, gdzie swoje prace pokażą m.in. Izabela Gutowska, Artemis, Zielińska Matylda Jewelry, Filimoniuk Design, OM jewellery czy Buba Always with Me. Po raz pierwszy do Trójmiasta przyjedzie marka Szlify, która zaprezentuje niezwykle kolorową, geometryczną biżuterię wykonaną z różnych rodzajów drewna. Miłośnicy ceramiki będą zachwyceni odwiedzając m.in. Prostą Ceramikę, Spiek Studio, NPT Ceramikę czy Tafle.

Wśród Wystawców jesiennych Klimatów nie zabraknie oczywiście częstych bywalców jak Kulta, delCane i Yes to Dress, Nago, Balticlovers, Kria Goods, Ja tu tylko szyję czy Twins. Prawdziwą atrakcją targów są stoiska z modą vintage, upcyklingowymi i recyklingowymi kolekcjami lokalnych marek jak AIM Studio Selection, Szare Wrony, Vintage For Ever czy Buka. Swoje starannie wyselekcjonowane ubrania i akcesoria pokażą również marki, które debiutowały podczas czerwcowej edycji tj. Vintage Select i Staromodna Vintage Shop.Szykując się na jesienno-zimowe miesiące warto odwiedzić miłośniczki dziergania i ręcznych robótek Prullę, Mętlik, Magdę Oh, Ficelle czy nowy kolektyw Chola i Morze Wełny. Wszystkich szukający naturalnych kosmetyków zachęcamy do odwiedzenia stoisk m.in. Mommy's Soap, Z natury rzeczy, Mydlarnia Rustikana oraz debiutujących podczas Klimatów El Niño, Mydlarnia Pan Bombel czy Avant-Gardiste.

Po piękne, nowe kompozycje naturalnych świec warto odwiedzić stoisko Jaskółki, Wosk i Knot, 22 Yeso, Wszystkoręcznie, Senti czy Shokun manufacture. Na stoiskach nie zabraknie nowych kolekcji i premier. Wielu wystawców zapowiada promocyjne ceny, które będą obowiązywać wyłącznie podczas targów. Za każdą marką stoją niezwykli ludzie, których możecie osobiście poznać podczas targów! Jeśli interesuje Was los polskich, autorskich marek, jeśli pragniecie wybierać lokalne produkty świetnej jakości nie może Was zabraknąć na Klimatach. Przyjdźcie spotkać się nimi, zabierzcie bliskich, zaproście znajomych i wybierzcie się razem otworzyć jesienny sezon podczas Klimatów.

Trojmiasto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.