przesuniecie proboszcza do innej parafii

dwa lata przed emerytura, to skandal, nawet w zakladzie pracy sa trzy miesiace wypowiedzenia, a nie dwa tygodnie, po 28-latach
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

napisał to prawdziwy ANTYCHRYST.
Tylko taki z krwi i kości nie potrafi się wysłowić, a co dopiero przelać słowa na papier-w tym przypadku ,,wirtualny'' papier.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Precz z kosciolem,chrzesijanstwem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Bzdury chłopie wypisujesz!!! Napewno nie uczestniczysz i nie udzielasz
się w życiu tej parafii. Bo tylko tacy jak TY mogą wypisywać takie
obrażliwe słowa. Będziesz kiedyś sądzony .......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Zabawne słowa piszesz. Podczas uroczystości 25 lecia małżeństwa moich rodziców siedziałem z narzeczoną śliczną młodą kobietką na przeciw obu księży. Nie wiedzieliśmy że posadzą nas w tak doborowym towarzystwie i narzeczona ubrała się sexownie, z dekoltem. Podczas kolacji obaj księża wpatrywali się w jej dekolt i nie tylko na tyle mało dyskretnie że czułem się skrępowany. Słyszałem różne plotki na temat księży ale po tym wieczorze uwierz mi gdyby to nie byli księża dostali by w mordę;)
Co do proboszcza i parafii, były próby mieszkańców żeby zorganizować jakąś schole, niestety z braku zainteresowania młodzieży i mieszkańców pomysły umierały śmiercią naturalną. Proboszcz z tego co pamiętam to na wycieczki, podręczniki czy obiadki dla najuboższych dokłada. Stara się od lat, ta parafia to dzieło
jego życia. Kazania które prawi na pogrzebach mieszkańców którzy nawet odchodząc nie zasłużyli na dobre słowo odprawia z taktem, dosadnie ale nie urażając najbliższych, mówi o ludziach których naprawdę znał nie tylko z imienia i nazwiska. A co do niedoszłego proboszcza i biskupa, tak jak w polityce bywa mam władzę to stawiam na stołki kogo chce i gdzie chcę. Przeczytałem część komentarzy i dziwi mnie zdanie że nowy proboszcz może przyciągnąć młodzież do kościoła, odmłodzenie by się przydało itp, ludzie to rodzice są odpowiedzialni za wychowanie młodzieży we wieże tradycji czy kulturze. Jeżeli tak bardzo wam zależy to w czym problem, w całym trójmieście i okolicy jest masa stowarzyszeń dla młodzieży. Pakuj dzieciaka do samochodu pokaż mu drogę i nie zwalaj win za swoje błędy w wychowaniu czy lenistwo na księdza.
Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

drodzy mieszkancy Banina: ( tubylcy, zamieszkujacy, pomieszkujacy, nowi, starzy, kaszubi i mieszczuchy ) przestancie wzajemnie sie wyzywac, opluwac itp.obaj nasi ksieza otrzymali zolte kartki dobrze, ze odroczono im czerwone, moze odwiedzili strone z forum dyskusyjnym i wyciagna wnioski ? moze ten caly szum wokol naszej parafii i spolecznosci baninskiej wyjdzie mam na dobre?
dostalismy ,,swiezej krwii,, moze cos sie zmieni?
pozdrawiam wszystkich nie zaleznie od pogladow..........
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Jak Ci nie pasuje chdzic gdzies indziej to nie marudz tylko sie dostosuj a jak sie nie podoba to nikt sila Cie tu nie trzyma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

ty to jestes miejskim wsiokiem? mzk czy zkm a dzis ta linie prywatna linia obsluguje i co ty nato tego niewiedziales?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

mam propozycję dla tych którym nie podoba śię nasz kościol POSTAWCIE SOBIE SWÓJ ! i urządzajcie go po swojemu ,po księzy idzcie do seminaria , i wybierajcie ,nareszcie sobie dogodzicie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

chcesz cymbale obrażać 90% katolików to rób to na łamach lefebrystycznych pisemek, a nie na tym forum. Tęskno Ci do Mszy Trydenckiej? Może jeszcze żałujesz, że skończyło się średniowiecze?
To, że obecny Papież, że względu na podeszły wiek podejmuje różne dziwne decyzje (o znaczeniu mało istotnym, bo nie dogmatycznym) nie znaczy wcale, że ich zwolennicy są w większości i mają rację.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

ja duży krzyż wisi nad ołtarzem, drugi stał obok (ks bigus przywiózł go z obozu) przetrwał oboz ,ale nie w kościele w baninie , a dlaczego? zapytaj księdza ,ile chcesz tych krzyzy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

do ja albo nie ja i.t.d a trzymasz gdzie powinienies , to dobrze , a na ból głowy są leki ,ks leszek jest w porządku,a ty znasz mezo ?to go nam przedstaw , i siebie TEŻ ,nie został obrażony , od kiedy PRAWDA to obraza ,kit może wciskać takim jak ty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

do mezo dla ciebie łzy to hańba co ty wypisujesz!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

nie wiem dlaczego piszesz jakbym to ja trzymał nie wiedzieć gdzie te ręce. Przyznaje czasami wychodzę wcześniej bo trudno się skupić w kościele po mszy a nie dlatego, że pędzę do samochodu, po za tym po 30 min słuchania maestra mam ból l głowy no sorry tak jest. Ale powiedz mi czy tobie odpowiada jak ksiądz Leszek odprawia Mszę Św. a zwłaszcza w trakcie przeistoczenia bo mi nie. Nie obrażaj Mezo, że jest głupkiem bo nawet nie wiesz z kim rozmawiasz a sam też mógłbyś sie objawić nazwiskiem a nie linkiem. Z bożym pozdrowieniem ja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

wypraszam sobie ja jestem konserwatysta i nie życzę sobie aby porównywać mnie do tej grupy ludzi piszących apele do JE biskupa o zmianę decyzji. Mój konserwatyzm polega m.in na przywiązaniu do tradycji, a w Baninie jedyna tradycja to sobiepaństwo proboszcza. Ale jego stosunek np. do Mszy ( nazywa ja eucharystia jak większość posoborowych apostatów a nie ofiara ciała i krwi Jezusa Chrystusa ), tradycji, teologii, a także dystansowanie się od wymagań obecnego papieża ( brak krzyża na stole- ołtarzu )- mi nie pasują. Te grupy wiernych, dla których chodzenie do kościoła to co tygodniowe spotkania ze znajomymi i księżmi a nie uczestnictwo w ofierze Mszy Św. nie maja nic wspólnego z konserwatyzmem. Proszę cię więc nawet jak jesteś zwolennikiem PO czy SLD czy PSL-u abyś nie nazywał tych ludzi konserwatystami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

pewnie to wypowiedz mezo ,was wzbużyła , coś ostatnio stał się taki mało aktywny czyżby nowy wikariusz go zawiódł , dziś 1 07 a ks lech wciąż w parafi ,a i na stronce banino info (wiem kto ja prowadzi )nie witają nowego wikariusza
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

dot.PIXI.
Kiedyś teź będziesz STARĄ KWOKĄ.
Na razie stój bo się na stare lata jeszcze nasiedzisz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Zgadzam się z powyźszą opinią.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

dlaczego jest najgorsza? o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przesuniecie proboszcza do innej parafii

Parafia jest OK, tylko ty jako PARAFIANIN totalna beznadzieja!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...