18. Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart Amberexpo Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

18. Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart Opinie (2)

Przegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, 220 wystawców z 9 krajów, a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce - Mariackiej. Oto wizytówka 18. Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART, które w dniach 31 sierpnia - 2 września odbędą się w Gdańsku.

maj 26-28

środa - piątek

Gdańsk,
W ROLI GŁÓWNEJ: BURSZTYN
Targi AMBERMART, jako drugie co do wielkości na świecie targi bursztynu, są wydarzeniem w branży jubilersko - bursztynniczej, którego nie można ominąć. Tym razem zaprezentuje się ponad 220 wystawców z 9 krajów (Polski, Austrii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch). A w roli głównej zobaczymy bursztyn w różnych odsłonach: jako element biżuterii w połączeniu ze złotem i srebrem, jako przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Nie zabraknie tradycyjnych wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieniami szlachetnymi. Biżuterię autorską i awangardową - tę dla najbardziej wyrafinowanych odbiorców - znajdziemy w Galerii Projektantów, zorganizowanej przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Targom AMBERMART towarzyszą wystawy, warsztaty i kursy wiedzy o bursztynie. Można też będzie zmierzyć się z pracą jubilera pod okiem mistrzów zawodu i - co ważne - zbadać autentyczność bursztynu w targowym Laboratorium. Rok temu imprezę odwiedzili goście z 38 krajów, najliczniej z Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, krajów skandynawskich, arabskich oraz USA.

MARIACKA POD ŻAGLAMI
AMBERMART zakończy świętowanie na jednej z najpiękniejszych uliczek Gdańska - Mariackiej. Święto ulicy Mariackiej to przedsięwzięcie organizowane już po raz 8. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Program wydarzenia wspólnymi siłami przygotowują jubilerzy, galernicy, artyści, restauratorzy i mieszkańcy. Legendarną bursztynową uliczkę ożywią wernisaże, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, pokazy mody i biżuterii. Tegoroczne motto brzmi: "Mariacka pod żaglami", zatem bohaterami wieczoru będą ludzie morza i podróżnicy. I w tak cudownie rozkołysanych, morskich klimatach świętować będziemy do późnego wieczora.

AMBERMART 2017 | www.ambermart.pl
termin: 31.08-01.09, godz. 10:00-18:00 | 02.09, godz. 10:00-16:00
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
dyrektor projektu: Ewa Rachoń | ewa.rachon@mtgsa.com.pl | t. 58 55 49 134
rejestracja online: goście branżowi, media: www.ambermart.pl, bilety - 20 zł