stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tegoroczna edycja Festiwalu Goldbergowskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, odbywać się będzie w Gdańsku w dniach 2-11.09.2011. Koncerty odbywać się będą w Kościele OO. Franciszkanów pw. Św Trójcy w Gdańsku, w sąsiedztwie ulicy Toruńskiej, spektakl baletowy Bałtyckiego Teatru Tańca w gościnnych murach Opery Bałtyckiej.

sty 11

sobota, g. 18:00

Gdynia,
bilety 60 - 80 zł
lip'25 2-5

środa - sobota

bilety 519 - 1089 zł
Kup bilet
Festiwal rozpocznie się od koncertu wybitnej francuskiej klawesynistki Céline Frisch, która w piątek 2.09. o godz. 19.00 wykona Wariacje Goldbergowskie Johanna Sebastiana Bacha. Utwór ten rozsławił nazwisko urodzonego w Gdańsku w 1727 roku klawesynisty i kompozytora - Johanna Gottlieba Goldberga.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wydany przez Céline Frisch w 2001 album z tym dziełem uzyskał wiele nagród fonograficznych, a także najwyższe oceny recenzentów fachowej prasy muzycznej.

W niedzielę 4.09. o godz. 17.00 w wykonaniu zespołu Goldberg Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Mikołaja Szadejko usłyszeć będzie można muzykę pochodzącą ze zbiorów Biblioteki Gdańskiej PAN. Koncert będzie promocją płyty, która ukaże się z w listopadzie w wydawnictwie Sarton, a znajdą się na niej osiemnastowieczne kantaty okresu wielkopostnego przechowywane w Bibliotece Gdańskiej.

W czwartek 8.09 festiwal przeniesie się do Opery Bałtyckiej, w której wystąpi Bałtycki Teatr Tańca, z fragmentami spektakli "Out"i "Czekając na...". Pracujący pod kierunkiem Izadory Weiss zespół przedstawi choreografię do muzyki m.in. J.S. Bacha, Marin Marais, St.Colomba.

W sobotę 10.09 o godz. 19.00 ponownie w prezbiterium kościoła Św. Trójcy w Gdańsku zabrzmią utwory J.S. Bacha, Heinricha Ignaza von Bibera w wykonaniu barokowej skrzypaczki Rachel Podger, uznanej za jedną z najciekawszych osobowości świata wykonawstwa historycznego. Towarzyszyć jej będzie na klawesynie i pozytywie (organy skrzyniowe) inicjatorka i obecny dyrektor festiwalu-Alina Ratkowska, której zeszłoroczny album z Wariacjami Goldbergowskimi uzyskał dwie nominacje do nagrody Fryderyk.

Festiwal zakończy się w niedzielę 11.09. o godz. 19.00 występem holenderskiego zespołu New Dutch Academy z Hagi, prowadzonego przez australijskiego dyrygenta i altowiolistę Simona Murphy'ego. W wykonaniu tej grupy usłyszeć będzie można kompozycje Bacha i współczesnych jemu kompozytorów holenderskich.

W trakcie festiwalu rozstrzygnięty zostanie międzynarodowy konkurs organmistrzowski, w którym wyłoniony zostanie projekt na odbudowę historycznych organów Mertena Friese w kościele pw. Św. Trójcy.

Program:

2.09 piątek
Kościół Św. Trójcy, godz. 19.00
Céline Frisch - klawesyn
J.S.Bach Wariacje Goldbergowskie
Bilety N 20zł/10zł U

4.09 niedziela
Kościół Św. Trójcy, godz. 17.00
Goldberg Baroque Ensemble
dyr. Andrzej M. Szadejko
Gdańskie Królestwo Kantat
Bilety N 30zł/15zł U

8.09 czwartek
Opera Bałtycka, godz. 19.00
Bałtycki Teatr Tańca
fragmenty spektaklu "Out" i "Czekając na.." do muzyki A.Vivaldiego, M. Marais, J.S. Bacha i in.
choreografia Izadora Weiss
Bilety pierwsze miejsca N 30zł/15zł U, drugie miejsca N 20zł/10zł U

10.09 sobota
Kościół Św. Trójcy, godz. 19.00
Rachel Podger - skrzypce barokowe
Alina Ratkowska - klawesyn
J.S. Bach, H.I. Biber
Bilety N 20zł/10zł U

11.09 niedziela
Kościół Św. Trójcy, godz. 17.00
New Dutch Academy
Chamber Soloists
dyr. Simon Murphy
J.S. Bach i jemu współcześni kompozytorzy holenderscy
Bilety N 30zł/15zł U

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30,20,15,10 zł
Bilety do nabycia na godzinę przed każdym z koncertów na dziedzińcu kościoła Św. Trójcy i pod adresem: bilety@goldbergfestival.pl. Bilety na występ Bałtyckiego Teatru Tańca do nabycia w kasach Opery Bałtyckiej, lub pod adresem: rezerwacje@operabaltycka.pl

Szczegółowe informacje na temat biletów dostępne na stronie www.goldbergfestival.pl

Przeczytaj także