Gdańsk Biega! Gdańsk Kup Bilet !
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Gdańsk Biega!

zajęcia rekreacyjne

termin
lis 8
niedziela Godz. 12:00
miejsce Gdańsk , Okolice mola w Brzeźnie
bilety
wstęp wolny

TriMama budzi Gdańsk

w każdą niedzielę (do 31.03), g. 9:00

Gdańsk, róg ul. Wróbla i Kurzej

Parkrun Gdańsk

w każdą sobotę (do 29.12), g. 9:00

Gdańsk,
8 listopada o godz. 12:00 wejście na molo w Brzeźnie stanie się punktem startowym biegu odbywającego się pod hasłem "Jestem z Gdańska". W tej niezwykłej imprezie zwyciężają wszyscy uczestnicy. "Gdańsk biega" to świetny sposób, by spędzić aktywnie czas w gronie przyjaciół i rodziny. To jesienna propozycja dla wszystkich spragnionych ruchu i idealny sposób na walkę z jesienną depresją.

Przygotowane z myślą o osobach w każdym wieku wydarzenie sportowe jest świetną okazją, by pokazać, że bieganie nie jest zajęciem wyłącznie dla profesjonalistów. I chociaż w biegu wezmą udział znani sportowcy, tacy jak Iwona Guzowska, Leszek Blanik, Adam Korol, wygrać może każdy z uczestników. Podczas tej imprezy ważniejsza niż zajęte miejsce jest sama przyjemność uczestnictwa.

Spośród wszystkich, którzy ukończą bieg, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody: sprzęt sportowy, rejsy do Szwecji, karnety na fitness, bilety do ZOO, Teatru Miniatura, Centrum Hewelianum i maskotki gdańskich lwów z autografami znanych osób. Oprócz tego, wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne opaski na rękę z logo akcji "Jestem z Gdańska" oraz certyfikat udziału. Pierwsze sto osób dostanie gdańskie gadżety: podkładki pod tablice rejestracyjne, breloki oraz koszulki. Wśród szkół uczestniczących w imprezie zostaną rozlosowane cztery notebooki.

"Gdańsk biega" rozpocznie się o godz. 11:00 rywalizacją szkół, a następnie o godz. 12:00 wystartują uczestnicy biegu głównego o dystansie 6 kilometrów. Po jego zakończeniu na uczestników czekać będzie ciepły posiłek i losowanie nagród.

Imprezie "Gdańsk biega", promującej zdrowy styl życia towarzyszy logo "Jestem z Gdańska". Jest to kolejna akcja zorganizowana pod tym hasłem, powstała z myślą o aktywizacji mieszkańców. Uczestnicy biegu będą mogli pokazać, że są osobami aktywnymi, dla których Gdańsk jest miastem ważnym i niezwykłym. Dotychczas w ramach kampanii wizerunkowej "Jestem z Gdańska" na ulicach naszego miasta zawisły billboardy z Gdańszczanami w ich ulubionych miejscach, zorganizowano akcję wspomnieniową "Ocalić od zapomnienia" i konkurs na film "Gdańsk mnie kręci, kręcę Gdańsk".