Ladies' Jazz Festival 2018 Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival 2018

Ladies' Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku. Nieprzerwanie od 2005 roku odbywa się w Gdyni. Na tegorocznych koncertach spotkamy się w Teatrze Muzycznym, w hali Gdynia Arena, w Infoboksie i gościnnie w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Program 2018

jazz - koncerty w Trójmieście


20 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Dee Dee Bridgewater

21 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Dorota Miśkiewicz, Miroca Paris

22 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Ayo

23 lipca, Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
Jane Monheit

23-26 lipca, Infobox Gdynia,
Koncerty finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018

27 lipca, Gdynia Arena
Melody Gardot


ARTYSTKI:
Trzykrotna laureatka Grammy otworzy Ladies' Jazz Festival 2018 w Gdyni! To na Ladies' Jazz Festival 2009 w Gdyni świat po raz pierwszy usłyszał jej fenomenalne interpretacje piosenek Billie Holiday, które do tej pory zapierają dech w piersiach. W tym roku wraca na festiwal po 9 latach z nowym repertuarem i swymi wielkimi przebojami - Dee Dee Bridgewater, wielka gwiazda światowego jazzu, aktorka, wielokrotna laureatka prestiżowych Grammy i Tony otworzy swym recitalem 14 edycję Ladies' Jazz Festival w Gdyni - jedyny festiwal w całości poświęconego damom jazzu!

Dorota Miśkiewicz wspaniała polska wokalistka, współpracująca m.in. z Jerzym Wasowskim, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Cesarią Evora i całą swoją niezwykle umuzykalnioną znaną rodziną wystąpi ze specjalnym projektem poświęconym właśnie bosonogiej gwieździe z Wysp Zielonego Przylądka, nieodżałowanej Cesarii wystąpi 21 lipca.

Ayo. (z kropką po o!) to w języku joruba radość i właśnie RADOŚĆ będziemy gościć 22 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni na Ladies' Jazz Festival! Ayo. po babce Romce ma nawet korzenie polskie, urodziła się w Niemczech, mieszkała i tam i w Paryżu, i w Szczecinie, a teraz jak sama twierdzi jest Brooklinianką. Od jej wielkiego wieloplatynowego debiutu minęło już trochę lat. Ayo. jest matką trójki dzieci, wydała właśnie nowy, piąty album, dojrzała twórczo i artystycznie, a jakby wczoraj po raz pierwszy porwało nas do pląsów "Down to the knees", które cały czas tkwi gdzieś tam z tyłu głowy...

Jej imię wręcz wymusza najwyższy kunszt wykonawczy i artystka każdym nagraniem i koncertem potwierdza tę prawidłowość: Melody Gardot to gwiazda planowanego na lato Ladies' Jazz Festival 2018 w Gdyni! Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny "Currency of Man".

Obdarzona głosem fenomenalnej urody - jak wyraził się o niej Steohen Holden z The New York Times, Jane Monheit, jedna z najwybitniejszych obecnie wokalistek jazzowych świata wystąpi na jedynym koncercie w Polsce na Ladies' Jazz Festival!

W dniach 23-26 lipca w gdyńskim Infoboxie odbędą się Koncerty finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018. Szczegóły wkrótce.

Czytaj także