Ladies' Jazz Festival Gdynia Wejherowo Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival Opinie (7)

  • Kalendarz
    11 - 19 lipca 2014
  • Lokalizacja
    Gdynia Wejherowo
  • Bilety
    80-130

Aż dziesięcioro głównych wykonawców. Koncerty w salach koncertowych i przestrzeni publicznej Gdyni. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncert w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Relacja z imprezy

Nikki Janofsky po raz pierwszy i jedyny w Polsce! Banda Magda i Monsieur Perine z pierwszymi koncertami w Polsce!

jazz - koncerty w Trójmieście
Mój Jobim - specjalny projekt na 25lecie działalności artystycznej Krystyny Stańko!Mimo przeszkód i trudności Ladies' Jazz Festival znowu w Gdyni, znowu w lipcu, znowu z wyjątkowymi na skalę regionu, kraju, a nawet Europy! Jedyny festiwal jazzowy w całości poświęcony damom jazzu aż przez dziewięć dni w Gdyni, a i nie tylko!Od 11 do 19 lipca włącznie Miasto Gdynia, jego sale koncertowe, przestrzeń publiczna, a i (po raz pierwszy w historii Festiwalu) Filharmonia Kaszubska w Wejherowie będą rozbrzmiewać fenomenalną, kobiecą muzyką jazzową na najwyższym światowym poziomie!

Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival jawi się młodziutka Kanadyjka o nieprzypadkowo znajomo brzmiącym nazwisku, na którego brzmienie oszalał cały wszechświat, Nikki Janofsky. W wieku 12 zaledwie lat jako najmłodszy wykonawca zdominowała szwajcarski festiwal w Montreau. W tym roku wydaje swoją drugą (już w wielu krajach okrzykniętą złotą) płytę, a w Europie wystąpi tylko dwa razy w tym sezonie, i jednym z tych występów będzie właśnie na Ladies' Jazz Festival 2014!

Nie mniej gorąco może być na wejherowskim koncercie, znów jakby trochę znajomo brzmiącego zespołu, BANDA MAGDA, prowadzonego przez zamieszkałą w NYC gorącą Greczynkę Magdę Giannikou. Ta obdarzona niemal artystycznym ADHD i zaraźliwym poczuciem humoru dziewczyna przeniesie nas w świat (a jakże!) francuskiej piosenki, filmów Felliniego, argentyńskiego tanga i brazylijskiej bossy - a i tak to nie wszystko, co oni wyprawiają!

Po kolei:

11.07. - kolumbijska rewelacja zdobywająca przebojem świat: Monsieur Perine - i niech nie zwiedzie Was nazwa: zespół prowadzony jest silną, piękną i niezwykle utalentowaną kobiecą ręką, a energii będą mogli użyczać niejednemu meczowi Mistrzostw Świata w Brazylii!

12.07. - Monika Borzym. Ta dziewczyna już na pierwszej swojej płycie nagranej od razu w sercu jazzu, w USA, pokazała, że gra tylko z najlepszymi! Teraz ma już nową płytę, tym razem ze swoimi tekstami i bardzo często z własną muzyką. I znów rewelacja: wśród gości i John Scofield i Chris Parker, i Randy Brecker. W kraju, w którym płyty nie sprzedają się wcale, czyli w Polsce już po tygodniu zdobyła tytuł złotej! Niedawno widzieliśmy koncertującą Monikę Borzym z Włodkiem Pawlikiem na Mazowszu i już nie możemy doczekać się Jej występu na Ladies' Jazz Festival w Gdyni!

13.07. - wspomniana już niemożliwa, roztańczona, stepująca, grająca na akordeonie, kontrabasie, śpiewająca i rozgrzewająca do czerwoności Banda Magda w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie!

17.07. - NIKKI JANOFSKY. Kobiecy jazz naszych czasów należy do Niej, a za chwilę będzie niekoronowaną królową! Swing, jazz, świeżość i wspaniały głos i interpretacje. Tak gorącej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było!

18.07. - Krystyna Stańko i Jej Jobim. W tym roku Krystyna Stańko obchodzi 25lecie swojej działalności artystycznej. I jest w fantastycznej formie: najpierw genialny album z piosenkami Petera Gabriela, potem Szymborska, a teraz poprosiliśmy Panią Profesor, by wzięła na warsztat samego Jobima... Specjalny projekt przygotowany właśnie tylko na Ladies' Jazz Festival! Sami umieramy z ciekawości!

W tym roku Ladies' Jazz Festival nie tylko w salach koncertowych Gdyni, nie tylko w nowej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, ale to aż siedem dostępnych dla wszystkich, którzy tylko będą mieli ochotę, znajdą czas i przyjdą w odpowiednie miejsca i o odpowiedniej godzinie, koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni!

Artystki, które zgodziły się dla nas wystąpić, to laureatki konkursów i przeglądów, uznane już w polskim świecie jazzowym dziewczyny, które za chwilę będą występować na wszystkich najważniejszych scenach w Polsce.

11.07.2014r. Hanna Woźniak & Confusion Project g.17:00 Infobox
Otwierająca Ladies' Jazz Festival w przestrzeni publicznej Gdyni Hanna Woźniak znana jest już publiczności trójmiejskiej - jest przecież absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Do Jej najpoważniejszych osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce na 40 Międzynarodowych spotkaniach wokalistów jazzowych w Zamościu i wyróżnienie na 43 Old jazz meeting, czyli prestiżowej "Złotej Tarce". Na koncercie w Infoboxie towarzyszyć Jej będzie Confusion Trio w składzie: Michał Ciesielski fortepian, Piotr Gierszewski gitara basowa i Adam Golicki perkusja.

12.07.2014r. Saksofonarium g.14:00 Muzeum Marynarki Wojennej i g.17:00 Infobox
Saksofonarium jest rezultatem zderzenia różnych muzycznych temperamentów, które połączyła fascynacja kameralistyką saksofonową. Tworzą go cztery saksofonistki, na co dzień związane z muzyką saksofonową. Kwartet powstał w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, począwszy od jazzu, poprzez aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej, stąd też można usłyszeć w wykonaniu kwartetu zarówno renesansową suitę, swing jak i argentyńskie tango.

Na Ladies' Jazz Festival 2014 dziewczyny dmące w saksofony wystąpią aż dwukrotnie!

15.07.2014r. Agnieszka Maciaszczyk Quintet g.18:00 Infobox
Agnieszka Maciaszczyk to kolejna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. Pedagog Akademii Rocka New Drums School. Towarzyszący artystce kwartet tworzą Marcin Ciesielski fortepian, Jarosław Stokowski kontrabas, Adam Golicki perkusja i Szymon Łukowski saksofon.

18.07.2014r. Karolina Śleziak g.18:00 Infobox
W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu "Nie lękajcie się". Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky, a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W w 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta "Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W Rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji "Muzyka z czterech stron świata" jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices. 

19.07.2014r. Bardotka Trio g.16:00 Kawiarnia Scena Letnia w Orłowie g.19:00 Infobox
Podczas swoich dwóch koncertów w ramach Ladies Jazz Festival 2014 Bardotka Trio zaprezentuje wachlarz polskich i amerykańskich standardów swingowych z własnym pomysłem na odświeżenie pięknych polskich klasyków, zagra porywające aranżacje hitów anglojęzycznych, a także specjalnie przygotowane na to wydarzenie wersje swoich utworów autorskich. Electro Swing w najlepszym wydaniu! Wystarczy przypomnieć, że dziewczyny zostały namaszczone przez samą Marcellę Puppini z The Puppini Sisters.

Bardotka Trio wystąpi w składzie Agnieszka Choromańska, Marta Podobas, Marta Zubilewicz-Ambroziewicz. Zespołowi będzie towarzyszył 4 osobowy band.
Mnogość propozycji. Krajowe i światowe premiery. Gorące nazwiska i gwiazdy, na które za chwilę nie będzie nikogo w Polsce stać. Jeszcze raz Gdynia letnią światową stolicą kobiecego jazzu.

Zapraszamy 11-19.07. Ladies' Jazz Festival 2014.