Ladies Jazz Festival Teatr Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Ladies Jazz Festival Opinie (37)

Zapowiada się, że będzie to festiwal premier tzn. własnie w Gdyni po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy potwierdzone już poniżej Artystki i projekty.

jazz - koncerty w Trójmieście


Program Ladies Jazz Festival 2009

9 lipca Teatr Muzyczny w Gdyni

Światowa premiera projektu Harriet Tubman featuring Me'Shell N'degocello:
"Om Supreme: The Music and Inspiration of Alice Coltrane"

10 lipca Teatr Muzyczny w Gdyni
Carmen Cuesta pierwszy koncert w Polsce i światowa premiera materiału z jej
czwartej płyty

11 lipca Teatr Muzyczny w Gdyni
Urszula Dudziak i No Limits

12 lipca Klub Ucho w Gdyni
Tigrita Project

15 lipca Teatr Muzyczny w Gdyni
Dee Dee Bridgewater


Na otwarcie w dniu 9 lipca premiera projektu Harriet Tubman featuring Me'Shell N'degocello: "Om Supreme" poświęconego Alice Coltrane z udziałem doskonałej Me'Shell N'degocello.
meshellndegocello

Me'shell zmysł muzyczny odziedziczyła po ojcu - Jacquesu Johnsonie, saksofoniście. Sama nauczyła się śpiewać grać na basie, gitarze, perkusji i keyboardzie. Jeszcze jako nastolatka występowała w klubach w Waszyngtonie, ale ostatecznie zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Howarda.
Me'Shell w swojej karierze muzycznej współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, Herbie Hancock, Marcus Miller, Chaka Khan czy Madonna, do której piosenki "I'd rather be your lover" zaśpiewała w tle muzycznym.

10 lipca po raz pierwszy w Polsce premierowy koncert wokalistki smooth jazzowej Carmen Cuesta pierwszy po planowanym na czerwiec tego roku ukazaniu się jej czwartej płyty.

Pierwszym miejscem, w którym Carmen Cuesta-Loeb dała się poznać jako wokalistka były teatry w jej ojczystym Madrycie. Jednak jej życie zmieniło spotkanie pewnego człowieka - Chucka Loeba, które skończyło się małżeństwem. W czasie ślubu drużbą pana młodego był nie kto inny niż słynny Stan Getz. Carmen, po przeprowadzce do USA trafiła do klubu Blue Note, gdzie towarzyszyła takim muzykom jak: Grover Washington Jr., Michael Franks, Gato Barbieri, Peabo Bryson czy Earl Klugh.
Na płytach towarzyszyli jak tak znakomici muzycy jak Michael Brecker, Till Brönner i Wolfgang Haffner. Na gitarach i klawiszach gra Chuck Loeb, stały muzyczny partner, z którym Artystka wystąpi w Gdyni.

Poza tym planujemy jeszcze koncert jednej polskiej Artystki.

Wszystkie wymienione wyżej koncerty odbędą się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Czytaj także