stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Męskie Granie 2024
PATRONAT

Męskie Granie Opinie (60)

28 lipca do Gdańska powraca Męskie Granie - kulturalna inicjatywa sponsorowana przez markę Żywiec. Ołowianka wypełni się znakomitymi dźwiękami i nową energią. Na scenie zderzą się odmienne nurty i formy wyrazu. Zagrają m.in. Dezerter, KURY, Łona i Webber & The Pimps, Muzykoterapia oraz Hey.

cze 28

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
lip 19-20

piątek - sobota

bilety 249 - 449 zł
wyprzedane
W tym roku Męskie Granie powraca w zaskakującej odsłonie. Dzięki udziałowi Katarzyny Nosowskiej, dyrektor artystycznej projektu, formuła wydarzenia otwiera się na nowe wrażliwości i muzyczne doznania. Na scenie pojawią się najlepsi polscy artyści reprezentujący odmienne style, przełamujący konwencje, nieustannie eksperymentujący z dźwiękiem. Zaproszeni twórcy są prawdziwi i bezkompromisowi. Chcą zachęcić publiczność do samodzielnego poszukiwania nowych brzmień oraz zapewnić jej wiele muzycznych wrażeń na najwyższym poziomie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Gdański koncert z pewnością będzie niepowtarzalny. Na scenie zagra dziewięciu najwyższej klasy artystów. Przed publicznością staną mistrzowie rocka, hip-hopu, jazzu i punku. Każdy z nich inspiracji szuka w wielu nurtach, miesza style i łamie schematy. Podczas jednego wieczoru spotkają się dziesiątki muzycznych historii i różnorodne perspektywy. Zagrają: Dezerter, Grabek, Hey, KURY, Łona i Webber & The Pimps, Łąki Łan, Muzykoterapia, Raz Dwa Trzy i Spitfire oraz UL/KR. W tak doborowym towarzystwie pojawi się również zwycięzca konkursu Nowe Męskie Granie - formacja Hanimal.

W Gdańsku wystąpią

Dezerter
Grabek
Hanimal
Hey
Łąki Łan
Łona i Webber & The Pimps
KURY
Muzykoterapia
Raz Dwa Trzy
Spitfire
UL/KR


"Jesteśmy przekonani, że gdański koncert Męskiego Grania będzie fantastyczny i dostarczy nam wszystkim wielu emocji. Dzięki zderzeniu artystów reprezentujących tak odmienne nurty, możemy spodziewać się zaskakujących występów, nietuzinkowych brzmień oraz twórczej energii"
- mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Męskie Granie to więcej niż muzyka. Najlepsi specjaliści od obrazu stworzyli wyjątkowe otoczenie dla dźwięku. Scenografię zaprojektowała Małgorzata Szabłowska - jedna z najbardziej znanych architektek przestrzeni, za przygotowanie oprawy świetlnej odpowiada Paweł "Spider" Pająk. Atmosferę koncertów jeszcze w czasie ich trwania będzie się starał uchwycić na płótnie mistrz graffiti - Marek LOONEY Rybowski.

W tym roku koncertom będzie towarzyszyć Arcystrefa Żywca. Jest to przestrzeń zaprojektowana przez designera, Marka Mielnickiego, gdzie będzie można nie tylko odpocząć, ale również zapoznać się z dziedzictwem marki Żywiec. Na wszystkich, którzy będą chcieli na dłużej zachować atmosferę tego niezwykłego wydarzenia, czekają ubrania i gadżety z unikatowej kolekcji sygnowanej logo Męskiego Grania stworzonej przez jedną z najzdolniejszych polskich projektantek - Martynę Czerwińską.Zobacz utwór "Ognia!" promujący tegoroczną trasę Męskie Granie

Przeczytaj także