stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Świętojańskie Blusowanie jak co roku zaprasza na wspaniałą ucztę bluesową.

cze 15

niedziela

Słupsk,
bilety 200, 300, 350 zł

w każdy poniedziałek (do 25.05.2026), g. 21:00

Sopot,
Wstęp wolny
Pokój Numer 3
Kuba Andrzejewski - śpiew, gitara,
Łukasz Głos - instr. klaw., Hammond,
Patryk Krajnik - saksofon,
Krzysiek Ratke - git basowa,
Bartek Andrzejewski - perkusja,
Michał Kielak - harmonijka

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Marcin Wądołowski Trio
Marcin Wądołowski - gitara
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Adam Czerwiński - perkusja

gwiazda: Khalif 'Wailin' Walter'
Łukasz Gorczyca - bas
Tomasz Dominik - perkusja


Informacje o twórcach:

Pokój Numer 3
Na początku roku 2015, stawiając pierwsze, nieśmiałe kroki Pokój Numer 3 rozpoczął swoją sceniczną historię od występu podczas przeglądu muzycznego KATAR, tym samym jako najmłodszy stażem spośród 10 wybranych przez jury zespołów nie zostawił cienia wątpliwości, że blues i rock jest tym, czego ci goście chcą.
Pokój Numer 3 tworzą aktywni członkowie innych bydgoskich zespołów. W ich twórczości przeważa blues i tradycyjny blues-rock. Lider zespołu, dziewiętnastoletni Jakub Andrzejewski, to niewątpliwie jeden z ciekawszych gitarzystów swojego pokolenia w regionie. Nie tylko świetnie gra, ale również komponuje i pisze teksty. O wybitnym talencie Jakuba Andrzejewskiego świadczy szczególna świadomość dźwięku i troska o brzmienie. Wydaje się, że w pełni panuje nad każdą nutą, która wyszła spod jego palców. Pełnię swoich umiejętności technicznych prezentuje, grając bez użycia kostki na lekko przesterowanej gitarze. Wydobywa w ten sposób brzmienia kojarzące się z początkami blues-rocka z czasów Petera Greena czy Johna Mayalla.
Zespół otwierał koncerty m.in. takich grup jak: Moreland & Arbuckle, Kasa Chorych, Zdrowa Woda. Kuba Andrzejewski wspomagał gościnnie zespół Kasa Chorych, podczas ich trasy "40-lecie", co zostało zarejestrowane na płycie CD/DVD i ukaże się w marcu 2016r. Gościnnie występował także z grupą Cree i z duetem Riedel & Kielak. Od 2016 roku zespół nawiązał współpracę z Michałem Kielakiem (Kasa Chorych). Także brzmienie zespołu, zostało wzbogacone o mięsistą harmonijkę ustną.
Na początku roku, ukazał się pierwszy singiel grupy, pt. "Od początku", który zwiastuje długogrającą płytę.
www.pokoj-numer3.pl


Marcin Wądołowski Trio
Marcin Wądołowski - gitarzysta, kompozytor ,absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek formacji The Moongang, Elec-tri-city i Quartado.
Nagrał kilka autorskich płyt jako lider .m.in :Git Majonez , Blue Night Session oraz najnowszą plytę , objętą patronatem Trzeciego Programu Polskiego -My Guitar Therapy.

Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie. Nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz najlepszego instrumentalistę; Jazz nad Odrą '96 - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa '96, gdzie otrzymał "Złoty Kulcz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Często współpracuje z gwiazdami światowego formatu, takimi jak: JERRY BERGONZI, SEAMUS BLAKE, DAVE KIKOSKI, GARY NOVAK, CLARENCE PENN , BRIAN MELVIN, AVISHAI COHEN tr, JAKOB DINESEN. Nagrał sześć autorskich płyt: Follow The Soul, FREEP, Village Time, Naha People, GURU oraz Amhran. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ponadto brał udział w nagraniu trzydziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Adamem Pierończykiem, Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Jackiem Kochanem, Kazimierzem Jonkiszem, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Staroniewiczem, Krystyną Stańko, Sławomirem Jaskułke i innymi. Wraz z Jackiem Kochanem i Jerry Bergonzim został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU.

Adam Czerwiński - uznany perkusista i edukator o zacięciu jazzowym, a także kompozytor i aranżer. Ma na swym koncie współpracę z wieloma popularnymi nazwiskami amerykańskiego jazzu, a także największymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowkim, Wojciechem Karolakiem. Od 1993 roku przez niemal 20 lat współpracował również z uznanym gitarzystą i kompozytorem jazzowym Jarosławem Śmietaną, z którym zagrali wspólnie setki koncertów na całym świecie i którą to więź przerwała nagła śmierć tego gitarzysty w 2013r. Obecnie współpracuje z różnymi wykonawcami sceny jazzowej - tak polskiej, jak i zagranicznej, np. Billy Nealem czy Nigelem Kennedy.


Khalif 'Wailin' Walter' to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor. Swoją muzykę określa "boogie blues". Przez wiele lat mieszkał w Chicago, gdzie ukończył studia na Roosevelt University (na wydziałach: jazzowym i historycznym - specjalność "historia afroamerykańska").
Jako gitarzysta wzoruje się na wielkich bluesmanach, jak Freddie King, Albert King, czy Albert Collins. Ma za sobą występy na jednym z największych i najważniejszych festiwali bluesowych na świecie - Chicago Blues Festival (2001, 2003, 2007), w legendarnym chicagowskim klubie Kingston Mines, jak również przed 22-tysięczną publicznością hali Chicago United Center podczas jednego z meczy z udziałem Michaela Jordana.
Jego płyta "Shimmy, Shake, Stomp" była grana przez rozgłośnie obydwu Ameryk, Australii i Europy. Grał z utytułowanym gitarzystą (12 nagród W.C. Handy'ego) Carlem Weathersbym, współpracował z zespołem legendy bluesa chicagowskiego Lonniego Brooksa, był szefem zespołu córki B.B. Kinga, Shirley King. W toku swej kariery miał okazję spotkać się na scenie z gwiazdami tej wielkości co Taj Mahal, Otis Rush, Jimmy Vaughan, Buddy Guy, Junior Wells, Bernard Allison, Pinetop Perkins, Billy Branch, Sugar Blues, Larry McCray czy A.C. Reed. Jego najnowsza, wydana w 2007 roku, płyta nosi tytuł "Let Me Say That Again".
Khalif "Wailin' " Walter
WWW.Reverbnation.com/Khalifwailinwalter4

Przeczytaj także