stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Serdecznie zapraszamy do Teatru Leśnego na tegoroczną odsłonę Gdańskich Nocy Jazsowych.

lis 23

sobota, g. 20:00

bilety 85 - 165 zł
lis 30

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 180 zł
Kup bilet
Gwiazda: AMC Trio (Słowacja) feat: Maciej Sikała
Stanislav Cvanciger - perkusja
Peter Adamkovič - piano
Martin Marinčák - kontrabas
Maciej Sikała - saksofony

jazz - koncerty w Trójmieście


Damięcka & Licak Quartet (Polska/Dania)
Ilona Damięcka - fortepian, wokal
Tomasz Licak - saksofon
Richard Anderson - kontrabas
Rasmus Schmidt - perkusja

Gwiazda: Full Drive III feat: Michael Patches Stewart (Polska/USA)
Michael "Patches" Stewart - trąbka
Henryk Miśkiewicz - saksofony
Marek Napiórkowski- gitary
Robert Kubiszyn - bas
Michał Miśkiewicz - perkusja


24 sierpnia
godz. 19:00
wstęp 5 zł

Przedstawiamy: Andrzej Józefów Trio
Sławek Koryzno - perkusja
Piotr Lewańczyk - kontrabas
Andrzej Józefów - gitara

Benefis Mariusza Bogdanowicza
Udział wezmą: Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Herdzin, Adam Wendt, Piotr Schmidt, Artur Lesicki, Sebastian Frankiewicz, Miłosz Wośko, Natalia Wilk, Wojciech Staroniewicz, Wiesław Pieregorólka, Heavy Metal Sextet (Waldemar Szymański, Tadeusz Jakubowski, Janusz Kowalski, Zbigniew Jakubek, Mirosław Sitkowski). Wykonane będą kompozycje Mariusza Bogdanowicza, pochodzące z płyt BACK TO THE BASS, CONFITEOR SONG, SYNTONIA, a także SERIALE SERIALE, NAHORNY TRIO, CHOPIN GENIUS LOCI. Natalia Wilk zaśpiewa piosenki Mariusza Bogdanowicza do tekstów m.in. Jana Wołka i Andrzeja Poniedzielskiego.


25 sierpnia - Electric Odlot
godz. 19:00
wstęp 5 zł

Piotr Schmidt Electric Group
Piotr Schmidt - trąbka, efekty
Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory
Michał Barański - gitara basowa, efekty
Sebastian Kuchczyński - perkusja
Wojciech Myrczek - wokal, vocoder, syntezatory, efekty specjalne

Orange Trane Acoustic Trio
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Tomasz Łosowski - perkusja
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba

Gwiazda: Laboratorium
Janusz Grzywacz - fortepian
Grzegorz Grzyb - perkusja
Marek Stryszowski - wokal, fagot
Marek Raduli - gitara
Krzysztof Ścierański - gitara basowa


Koncerty dla dzieci w ramach Gdańskich Nocy Jazsowych

24 sierpnia
godz. 11:00
wstęp wolny
Jazz dla dzieci ­- Małgorzata Szmuda 
­- śpiew i prowadzenie
oraz zespół w składzie: 
Sebastian Ślusarczyk ­- fortepian, instrumenty klawiszowe
Ireneusz Wojtczak ­- saksofony
Marcin Bożek ­- gitara basowa
Grzegorz Sycz - perkusja
Sławomir Rodrigez Porębski - bębny, egzotyczne instrumenty perkusyjne 
oraz dzieci, dzieci, dzieci...  

25 sierpnia
godz. 12:00
wstęp wolny
"Piosenka jest dobra na wszystko"
piosenki Jerzego Wasowskiego w 100-lecie urodzin kompozytora

opracowanie muzyczne: Mariusz Wala
soliści: Delfina Bielan, Natalia Chruszczewska, Aneta Gieras, Karolina Łukomska, Michalina Łukomska, Paula Raczkowska, Aleksandra Solska, Karolina Wasilewska, Zuzanna Wężyk, Dominika Wilińska, Małgorzata Zdrojewska

zespół:
Marusz Wala - piano
Mariusz Świątek - saksofon
Tomasz Przyborowicz- bas
Piotr Dudek - perkusja

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje.

Informacje o artystach - koncerty dla dzieci:

"JAZZ DLA DZIECI" to projekt muzyczny dla najmłodszych i tych trochę starszych. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane "przeboje" muzyki dziecięcej, mają oczarować najmłodszą publiczność przyjemną, lecz nie banalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Ambitnie, ale nie za trudno. Teksty, mówiące o bliskich dzieciom sprawach pobudzają wyobraźnię i zachęcają do "ciekawskiego" i odkrywczego spojrzenia na świat.

Aktorska interpretacja tekstów (pojawiają się też piosenki śpiewane przez kukiełkowych bohaterów), oraz elementy scenografii, nadają programowi charakter przedstawienia. Zależy nam na tym, aby widowisko mogło być odbierane wieloma zmysłami. Koncert jest skierowany nie tylko do dzieci, ale też dla rodziców. W zapomnianych piosenkach z dzieciństwa rodzice odnajdą brzmienie swoich najmłodszych lat. Dzięki zabawom muzycznym, przeplatającym piosenki, mali widzowie mogą poznać siebie nawzajem i poczuć się częścią grupy. Utwory oparte są na grze skojarzeń i łączą już znane dzieciom pojęcia z nowymi, trudniejszymi słowami. Zabawa w powtarzanie łatwiejszych fragmentów piosenek, wspólne klaskanie do rytmu, czy zagadki muzyczne, pomagają w rozwijaniu muzykalności małych słuchaczy. Bogate instrumentarium (oprócz tradycyjnych, wybrzmiewają egzotyczne instrumenty perkusyjne i dęte, instrumenty elektroniczne) i elementy improwizacji nadają muzyce barw i pobudzają wyobraźnię. Bo jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji. Zamierzeniem jest show, który nie tylko rozbawi dzieci, ale i zainteresuje dorosłych. Celem "JAZZU DLA DZIECI" jest m.in. zaproponowanie muzycznej alternatywy dla monotonnych i mało rozwijających popowych propozycji dostępnych na rynku i w mediach. Artyści chcą zaprzyjaźnić dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną, obalić mit o tym, "że jazz musi być trudny i niezrozumiały". Nie ośmielają się odpowiadać na dziecięce pytania. Ale może podpowiedzą im, że w muzyce warto szukać nawet najtrudniejszych odpowiedzi.


"Piosenka jest dobra na wszystko"
piosenki Jerzego Wasowskiego w 100-lecie urodzin kompozytora
opracowanie muzyczne: Mariusz Wala


Od pięciu lat koncerty, które przygotowuje dla dzieci klub Winda - GAK są koncertami tematycznymi. W klubie prowadzimy zajęcia wokalno-estradowe dla dzieci. Edukacją muzyczną młodych wokalistów zajmuje się Mariusz Wala, pianista, lider zespołu Piano21, przygotowaniem wokalnym Katarzyna Burakowska. Uczestnicy zajęć są w wieku od 7 do kilkunastu lat. Dzieci i młodzież dotychczas przygotowały następujące programy: Jest taki dzień - piosenki bożonarodzeniowe i kolędy, Podróż za jeden uśmiech - piosenki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Zielona pani Ziemio - piosenki Seweryna Krajewskiego, Wonderful world - światowe standardy swingowe, Żyj kolorowo - piosenki polskich jazzmanów oraz Wiosna - piosenki grupy Skaldowie. W tym roku ze względu na przypadającą 100 rocznice urodzin Jerzego Wasowskiego przygotowaliśmy program poświęcony jego twórczości. Ze względu na przypadający również w tym roku jubileusz piętnastolecia klubu do udziału w koncercie zaprosiliśmy również byłych, często już dorosłych uczestników zajęć. Wystąpi w nim dziewiętnastu wokalistów, którzy zaśpiewają dwadzieścia piosenek Jerzego Wasowskiego nie tylko tych z Kabaretu Starszych Panów. W koncercie znajdą się też piosenki śpiewane przez Renę Rolska czy Marię Koterbską, Wojciecha Skowrońskiego, Wojciecha Młynarskiego oraz utwory specjalnie napisane jako piosenki dla dzieci. Piosenka jest dobra na wszystko zostanie wykonana przez wszystkich uczestników koncertu.

Informacje o artystach:

23 sierpnia

AMC Trio zespół pochodzący z Prasova na Słowacji. Grupę tworzą: pianista Peter Adamkovic, kontrabasista Martin Martincak i perkusista Stano Cvanciger. W tym składzie muzycy nagrali już trzy udane płyty nakładem słowackiej firmy Hevhetia.Debiutancka. Płyta "Thor - Iza" (2006) spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyki, a jeszcze większym sukcesem okazały się ich kolejne albumy "Soul of the Mountain"i "Waiting For A Wolf", na których gościnnie zagrał słynny szwedzki gitarzysta jazzowy Ulf Wakenius (były muzyk tria Oscara Petersona). AMC prezentuje wszechstronny jazzowy repertuar. Ich inspiracje sięgają zarówno popu jak i słowackiej muzyki folkowej, a kompozycje określa dobrze skrojona harmonia i wyeksponowane, wyraziste tematy.

Maciej Sikała - saksofonista grający na sax tenor, sax sopran i c-melody. Ukończył Wydz. Jazzu i Muz. Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w 1987 r. Laureat konkursów i wyróżnień min: pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1986 r., nagroda pr. III Polskiego Radia " Mateusz ' 95, pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Forum w kat. saksofon tenorowy w latach 1995- 2005 oraz w 2010 .

Współpracował z całą czołówką polskich jazzmanów tj. Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Leszek Możdżer... Koncertował i nagrywał także z czołowymi muzykami jazzowymi z zagranicy tj. Lester Bowie, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, Billy Harper, Billy Hart, Joanne Brackeen, David Liebman, Ronnie Burrage, David Kikoski, Wayne Dockery, Reggie Workman i inni.

Maciej Sikała nagrał ok. 50 płyt jazzowych w tym 4 autorskie, z których dwie były nominowane do nagrody " Fryderyk". Przez 11 lat grał w Maciej Sikała Trio wraz z Piotrem Lemańczykiem - b i Tomaszem Sowińskim - dr. Obecnie współpracuje z kwartetami Piotra Wojtasika, Leszka Kułakowskiego, Kuby Stankiewicza, z Bogdanem Hołownią w duecie, z Jarkiem Śmietaną, z kwintetami Tomka Grochota, Ilony Damięckiej, Z Tylerem Hornby i Piotrem Lemanczykiem. Od sierpnia 2011 Maciej Sikała gra w nowym Trio z Pawłem Tomaszewskim - organy i Sebastianem Kuchczyńskim - drums. Występował min. w Rosji, Rumunii, Niemczech, Szwecji, Bułgarii, Francji, Izraelu, Kanadzie, Austrii, na Litwie i Białorusi, we Włoszech.

Maciej Sikała jest również wykładowcą w klasie saksofonu o kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Od lat udziela się także jako wykładowca na różnych warsztatach jazzowych (Chodzież, Puławy, Nysa).

Ilona Damięcka & Licak Quartet to polski i duński jazz w najlepszym wykonaniu. Muzycy połączyli swoje siły z zamiłowania do skandynawskiej muzyki jazzowej, w której zawsze można odczuć nutkę melancholii, a zarazem przestrzeni. W czasie koncertów wykonywane są głównie ich własne kompozycje, które wprowadzają słuchacza w stan relaksu.

www.ilonadamiecka.com

Ilona Damięcka - pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swoim dorobku artystycznym ma 2 płyty: Hurry Up, oraz Fifth Side - Female Jazz Band DVD/CD, występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór Bossa For Bosa.

Tomasz Licak - kompozytor i saksofonista jazzowy. Od 2005 roku związany z Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (m. in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Grzegorz Grzyb, Marek Kądziela). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andrsson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem pierwszego miejsca konkursu "Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010" (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej "Krokus Jazz Festival" w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami, takimi jak: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An!. Ma na swoim koncie płyty: K.R.A.N. Kran, Last Call - The Outbreak Quartet, Quintet feat. Anders Mogensen. Jednym z jego ostatnich projektów jest sekstet Trouble Hunting, który gra muzykę autorską w stylu "improv". Jako saksofonista łączy język hard-bopu z muzyką free. Charakterystyczne brzmienie oraz specyficzne, otwarte podejście do harmonii czynią jego muzykę niezwykle interesującą.

www.myspace.com/tomaszlicak

Rasmus Schmidt - perkusista. Studiował pod okiem takich muzyków jak: Anders Mogensen, Jeff Ballard, Jeff Williams, Greg Hutchinson, Bob Gulotti. Współtworzy i współpracuje z wieloma zespołami, m.in.: Ultradyr, Krebs/Andersson/Schmidt trio, Syntax Error, Anja Kickbusch Band, Morten Christian Sekstet oraz, wspólnie z gitarzystą Markiem Kądzielą, tworzy Off-Quartet, z którym to zespołem wielokrotnie miał już okazję koncertować w Polsce a także w Niemczech i na Ukrainie. Perkusista posiadający unikalny styl, dzięki swojemu brzmieniu, wirtuozerii i muzykalności.

www.myspace.com/rasmuschmidt

Richard Andersson - basista. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych duńskich basistów młodego pokolenia. Absolwent Manhattan School of Music w Nowym Jorku w klasie "post graduated". Na swoim koncie ma współpracę z wieloma muzykami zarówno w Danii jak i poza granicami tego kraju (np. Randy Brecker, Tony Malaby, Anders Mogensen, Jeff Tain Watts). Kilkakrotnie uczestniczył w największych Europejskich festiwalach jazzowych jak np. Copenhagen Jazz Festival. Wyróżnia się bardzo specyficznym podejściem do swojego instrumentu, traktując kontrabas bardziej jako instrument melodyczny, wprowadzając do zespołowego akompaniamentu bardzo ciekawe, rozbudowane tekstury. Jest też znakomitym solistą świetnie znajdującym się w różnych stylistykach od czystego Bebopu do Free.

www.myspace.com/richardanderssonmusic

Full Drive III feat: Michael Patches Stewart (Polska/USA)
Po znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 przedstawiamy kolejną odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów. Nowe kompozycje, nowe pomysły - "stare", sprawdzone sposoby na porwanie publiczności. Tym razem gościem specjalnym Henryka Miśkiewicza jest znakomity, urodzony w Nowym Orleanie trębacz Michael "Patches" Stewart, który w wieku zaledwie 16 lat zadebiutował w zespole Patti LaBelle. Ma na swoim koncie współpracę z największymi postaciami jazzu i muzyki rozrywkowej: Quincy Jonesem, Davidem Sanbornem, Georgem Dukiem, Whitney Houston czy Earth, Wind and Fire. Przez osiem lat należał do zespołu Ala Jarreau, przez prawie piętnaście lat stał u boku Marcusa Millera. Nagrał trzy solowe płyty ("Blue Patches", "Penetration" i "Blow").

www.patchesstewart.com


24 sierpnia

Threeism to nazwa projektu muzycznego gitarzysty Andrzeja Józefów, który powstał we współpracy z dwoma trójmiejskimi muzykami młodego pokolenia - Sławkiem Koryzno na perkusji oraz Piotrem Lewańczykiem na kontrabasie. Program trio stanowią kompozycje lidera, w których łączy ze sobą różnorakie elementy jazzowej improwizacji i zespołowości z klasycyzującym brzmieniem, kontrapunktem czy sonoryzmem. Zespół ma za sobą występy na znaczących polskich festiwalach m.in.: Komeda Jazz Festival, Krokus Jazz Festiwal, Rck Pro Jazz, Young Best Jazz.

Andrzej Józefów - gitarzysta, kompozytor. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary Macieja Grzywacza. Laureat nagród i wyróżnień m.in.: Nagrody indywidualnej dla najlepszego instrumentalisty XV Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, 2 miejsce na Young Best Jazz'12 dla autorskiego projektu Threeism, wyróżnienie na RCK Pro Jazz'12. Brał udział w warsztatach z takimi muzykami jak Lage Lund, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkel.

Sławek Koryzno - student w klasie perkusji Tomasza Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestnik wielu warsztatów muzyki jazzowej prowadzonych przez takich muzyków jak: Seamus Blake, Adam Makowicz, Ohad Talmor, Newsrell, The story. Członek Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także innych formacji jazzowych, z którymi zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku akademickim 2010/2011 kontynuował studia w Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo pod kierunkiem amerykańskiego perkusisty jazzowego Micheala Laurena.

Piotr Lewańczyk - kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu klasycznego. Brał udział w wielu projektach muzycznych i festiwalach jazzowych m. in: Jazz Jantar 2009 wraz z zespołem Mainstream Quintet, Jazz Jantar 2010 wraz z Homemade Quartet, Jazz nad Motławą wraz z formacją Andrzej Józefów & Marcin Stefaniak Quartet, "Mozartiana" wraz z zespołem Cezarego Paciorka.

Mariusz Bogdanowicz Więcej zdjęć ()

Mariusz Bogdanowicz

fot. Piotr Stodulski

Mariusz Bogdanowicz

fot. Piotr Stodulski

Mariusz Bogdanowicz kontrabasista, kompozytor, producent, wydawca, publicysta i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1982-84 współtworzył Heavy Metal Sextet.W 1991r. sformował swój pierwszy zespół, z którym w 1995 roku wydał pierwszą autorską płytę Back to the Bass oraz kolejną Confiteor Song w 2001. Jego obecny zespół, Mariusz Bogdanowicz Quartet, gra wyłącznie kompozycje leadera. Najnowszy program MBQ nosi tytuł SYNTONIA. Obok lidera grają w nim obecnie Adam Wendt - ts, ss; Miłosz Wośko - p, kb; Sebastian Frankiewicz - dr.

W 2012 powołał do życia swój nowy projekt pt. Songbook. Od ponad dwudziestu lat Mariusz Bogdanowicz jest filarem formacji Włodzimierza Nahornego (Nahorny Trio, Nahorny Sextet, Śpiewnik Nahornego) Komponuje piosenki do tekstów Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka, Wojciecha Ziembickiego, Marka Gaszyńskiego, Marii Przybysz i Justyny Holm. Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej: Maskarada (1991), Emigranci (2009), Idź w noc Margot 2010), Żyd (2012). Współpracował z Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak, Hanną Banaszak, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kulpowiczem, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Jarosławem Śmietaną, Wiesławem Pieregorólką, Jackiem Kaczmarskim, Markiem Bałatą, Krzysztofem Herdzinem, Januszem Stroblem, Richardem Rossem, Michelle Hendrix, Deborah Brown, Billem Molenhofem. Grał w spektaklu Kobieta z widokiem na taras Stanisława Tyma. Występował m.in. na festiwalach: Jazz Jamboree '83, '99, '01, Umbria Jazz '84 (Włochy), Pori Jazz '87, '88 (Finlandia), Ingolstadter Jazztage '92 (Niemcy), Warsaw Summer Days '93, Gdynia Summer Jazz Days 94, Jazz nad Odrą '93 i '94, Festiwal Kultury Europy Środkowej '98 w Londynie, International Performing Artsfot Festival SHAPE 2000 w Belgii, Corso Polonia '03 w Rzymie, Edinburhg Jazz Festival '03 (Szkocja), Shanghai Summer Music Festival '03 (Chiny), Kaunas Jazz '03 (Litwa), Nowa Polska '04 w Paryżu, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach '04, Leverkusener Jazztage '06 (Niemcy).

Ponadto jest producentem i wydawcą fonograficznym. Prowadzi wydawnictwo Confiteor. Płyty:Seriale, Seriale..., Mariusz Bogdanowicz - Confiteor Song, Nahorny Trio - Dolce far niente... i nic więcej, Śpiewnik Nahornego, Nahorny Sextet - Chopin Genius Loci.

Zajmuje się również publicystyką, przeprowadził dla Jazz Forum wywiady m.in. z Włodzimierzem Nahornym, Wojciechem Karolakiem. Pisze felietony do miesięcznika Top Guitar. W latach 2004 - 2008 prowadził w Jazz Radio audycję autorską Jazz Travels.

Od 2006 prowadzi klasę kontrabasu, gitary basowej i zespoły instrumentalne na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie jest adiunktem.

25 sierpnia

Piotr Schmidt Electric Group to elektryczno-groove'owy zespół, który budzi fascynacje osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową. Członkowie grupy, to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, których łączny potencjał w tym zespole przekracza sumę ich indywidualnych możliwości. Od momentu powstania (kwiecień 2011) grupa ta zagrała ponad 50 koncertów, w tym na takich festiwalach jak "Green Town of Jazz" w Zielonej Górze, "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu, "Lublin Jazz Festival" oraz "JazzBez Festival".

Grupa współpracuje z wybitnym wokalistą jazzowym młodego pokolenia Wojciechem Myrczkiem, laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród i festiwali, obecnie wykładowcą klasy wokalu w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pierwsza płyta zespołu pt: "Silver Protect" została wydana we wrześniu 2012.

Orange Trane Acoustic Trio - zespół powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski. Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany 'Obertas', a następnie 'My personal Friend', na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali: Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon). W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego i jako ORANGE TRANE ACOUSTIC TRIO zarejestrowali materiał na nową płytę.

LABORATORIUM Powrót na scenę legendarnej i kultowej grupy jazz-rockowej, spowodowany został ogromnym zainteresowaniem muzyką Laboratorium po wydaniu w 2006 roku dziesięcio-płytowego box-u Laboratorium Antolgy 1971-1988 Nagrania wszystkie.

Pierwszy koncert Laboratorium po niemal 20 latach przerwy odbył się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w listopadzie 2006 roku (choć w tzw. międzyczasie "Laborka" okolicznościowo wielokrotnie koncertowała). Następne koncerty zespół zagrał podczas United Europe Jazz Festiwal w Zakopanym, kolejne w Trzebini, Zielonej Górze oraz Krakowie, Zakopanem i Chicago podczas 52. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Komeda Jazz Festival w Słupsku, 34. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2007r.). Rok 2008 - to koncerty podczas festiwali Bielskiej Zadymki Jazzowej, Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie, Kieleckiej Wiosny Jazzowej oraz wielu klubach w Polsce.

Kolejne lata wypełnione koncertami przede wszystkim festiwalowymi m.in. Fama w Świnoujściu, Jazz Od Nowa Festival w Toruniu, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, 54. i 55. Krakowskie Zaduszki Jazzowe (koncert jubileuszowy "40 lat Laborki"), Jazz Jamboree. 12. Explorers Festival w Łodzi, koncert (transmitowany) w Studio im. Agnieszki Osieckiej w PR Trójka. Występy "Laborki" cieszą się jak w przeszłości wielkim zainteresowaniem publiczności i entuzjastycznymi recenzjami w mediach.

Bilety w cenie 5 zł (za każdy wieczór koncertowy) do nabycia w Teatrze Leśnym w dniu imprezy.