XVIII Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych
Winda - Gdański Archipelag Kultury
Gdańsk, ul. Racławicka 17,
18-20 marca 2016
Bilet jednorazowy: 5 zł
Karnet na wszystkie sobotnie spektakle: 15 zł
STTNki (niedziela) : wstęp wolny
PROGRAM:Piątek 18.03.201619:00 - Teatrzyk CIENICIENTA przy Nadbałtyckim Centrum Edukacji Oświata -Lingwista. Spektakl oparty na opowiadaniach Sławomira Mrożka
Sobota 19.03.201616:00 - "Dziady cz. II" w wykonaniu Grupy Seniorów Retro
17:00 - "Stowarzyszenie Umarłych Muzyków" - Teatr Teatrans, Reż. MaŻka Wojciechowska
19:00 - " W imię Sarah K." - Teatr ASP , Reż. MaŻka Wojciechowska
20:00 - "Właściwie... tango" - Teatr Medium z SCK w Starogardzie Gdańskim
STTN-ki czyli SCENA DLA DZIECI
Niedziela 20.03.201615.00 - "Kolory" - Teatrzyk Co w Trawie Piszczy
16.30 - "Pory Roku" - Teatrzyk Co w Trawie Piszczy - PREMIERA
Opis spektakli:
Dziady cz. II w wykonaniu Grupy Seniorów Retro to spektakl zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego "Teatralny Pasjans" w 2015 r.
Premiera odbyła sie w Teatrze Szekspirowskim 17 listopada 2015. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.
Liderem grupy jest Maria Korybalska, a reżyserem spektaklu Monika Jarząbek. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z aktorami, liderem i reżyserem.
Wstęp wolny.
Grupa Seniorów Restro działa przy Domu Pomocy Społecznej OSTOJA na gdańskich Stogach. Wspaniali Seniorzy, wspaniali Aktorzy!
Spektakl "Właściwie... tango" Teatru Medium z SCK w Starogardzie Gdańskim, podejmuje tematykę przemocy domowej. Inspiracją do powstania przedstawienia był wykład prof. UG, dr hab. Roberta Opory o patologiach społecznych i oparty jest o prawdziwe historie kobiet oraz książce "Trzepot skrzydeł" Katarzyny Grocholi. W spektaklu wykorzystane są nagrania tang w wykonaniu Pawła Zagończyka.
"Właściwie tango" - Teatr Medium
Reżyseria: Marzena Nieczuja - Urbańska
Występują: Ewa Bunikowska, Ewa Czuba, Marianna Kłopocka, Agnieszka Kozłowska, Iwona Klinger, Monika Tomczak - Betlejewska, Sabina Splitter, Aleksandra Wiczyńska.
Spektakl "Kolory" -Teatrzyku Co w Trawie Piszczy uczy nazywania barw. Pokazuje piękno świata i ciekawe zastosowanie przedmiotów. W przedstawieniu wykorzystujemy wyraziste sensoryczne rekwizyty i delikatne dźwięki (aktorzy grają i śpiewają na żywo). Fabuła jest prosta, dostosowana do możliwości recepcyjnych nawet najmłodszego Dziecka. Widowisko zakłada możliwość interakcji, ale jej nie narzuca.
Występują: Paula Siwak, Adam Akerman
Scenografia: Izabela Terek Jopkiewicz
Reżyseria: Małgorzata Mach
Kostiumy: Sylwia Sajnok Sikorska
Produkcja: Mała Agencja Kulturalna
Najnowsza produkcja Teatrzyku Co w Trawie Piszczy nosi tytuł "Pory roku" i skierowana jest głównie do dzieci w wieku 2-5 lat. "Pory roku" to teatr codzienności, w którym opowiadamy o różnych aspektach zimy, wiosny, lata i jesieni. Do teatralnej zabawy wykorzystujemy przedmioty znane z przestrzeni domowej (krzesła, kołdry, firankę), ale też sensoryczne - specjalne przygotowane - rekwizyty, z którymi Mali Widzowie mogą się zapoznać także po spektaklu. Aktorzy grają i śpiewają na żywo, a w swoich działaniach odwołują się do dziecięcych gier i zabaw. Spektakl trwa około 30 minut.
Występują: Paula Siwak, Adam Akerman
Reżyseria: Małgorzata Mach
Produkcja: Mała Agencja Kulturalna
Teatrzyk Co w Trawie Piszczy to pierwsza w Trójmieście grupa niezależna tworząca spektakle inicjacyjne - czyli adresowane już do dzieci od 1 roku życia